Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 27 évesen nem érzem magamat...

27 évesen nem érzem magamat felnőttnek, hanem egy nagy gyereknek. Hihetetlen,hogy már lassan 10 éve vagyok nagykorú. Normális ez?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 06:07
 1/7 anonim válasza:
100%
32, same here. Azt nem tudom normális-e. Igyekszem ellátni a kötelességeim és nem mások terhére lenni. Szerintem inkább az a fontos, hogy másoknak ne ártsunk vele és olyan dolgokat vállaljunk csak, amit végig is fogunk vinni (pl. család kérdésnél ez nagyon fontos).
2022. máj. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legnormálisabb és nem kizárt, hogy ezt 87 évesen is így fogod érezni.


Egyszer egy beszélgetésben írta valaki, hogy gyerekként azt hittük a felnőttek nemcsak testben, de lélekben is érettek és lesz egy pont, amikor befejeződnek a testi-lelki változások, amikor tényleg felnőtté válunk.


Hát lehet, hogy ez embertípus kérdése, de én több, mint negyven leélt év, család és saját gyerekek után is tök bizonytalan és sokszor intuitív vagyok, még mindig változom és ha a felnőttség a magabiztos lenyugodottságot jelenti, akkor sanszos, hogy sosem leszek az.


1#-es

Szerintem a dolgok véghezviteléhez ennek nincs feltétlenül köze, én gyerekként is megbízható voltam.

2022. máj. 1. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerős az érzés. 29 éves vagyok, lassan 30. Menyasszonyom van, gyerekünk lesz. De mégis úgy érzem magam, hogy nem vagyok és nem is leszek felnőtt. Mintha nem is költöztem volna el a gyermekkori szobámból, hanem csak eljöttem volna egy időre. Egy nagyon hosszú időre. Sokszor érzem azt, hogy de jó lenne visszamenni az időben. Amikor láttam a ballagókat. De jó lenne ismét abban az időszakban lenni! 18 évesen, csak úgy élni. Este találkozni a barátaimmal, meginni 4-5 sört, utána enni egy gyrost. Hazamenni, belopakodni a szobámba. Kicsit gépezni vagy olvasni. Másnap aludni fél 10-ig. Egész nap ráérősen lenni.

Esküszöm, én valahol pont emiatt várom az öregkort. Újra átélni ezt a semmi dolgom semmi felelősségem és teszek a világra érzést.

2022. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos én nem érzem magam gyereknek, ugyanannyi vagyok mint te. Főleg a régebbi képeim nézegetésekor látom hogy elszaladt felettem az idő.

Bár még fiatal vagyok, csak hiányzik a gyerekkorom.

2022. máj. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Same here. Hiába vagyok jobban felnőtt mint más. Rettenetesen határozott, egyedülálló vagyok. Nem félek a cudar ügyektől( most is éppen pereskedek, amit egyedül intézek, nem nagy cucc), még se érzem magam felnőttnek. Közel se..., sokkalta inkább egy bolond kamasznak, pedig érett vagyok és értelmes. 25 vagyok.
2022. máj. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
33 éves vagyok.Nagyon nem érzem magam felnőttnek és nem is viselkedek úgy.Kb 20-as éveimet élem újra lélekben meg a mindennapokban is.Dolgozok,külön élek, mellette iskolába is járok.A családalapítás téma nagyon nem érdekel.
2022. máj. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
47%

Az a baj, hogy az "örök gyerek" élethez hatalom kell. Anyagi hatalom. Vonzerő. Szociális kör. Látok én nem egy példát ilyenekre a való életben. Saját lakás, jó fizetés, jó külső, sok barát. És köpnek a világra, csak jólérzik magukat. Buliznak, csajoznak, szórakoznak, utaznak, a hobbijukat űzik.

Ezt viszont Átlag Jóska az anyjánál lakva nem teheti meg. Irigylem a mázlistákat.

2022. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!