Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi volt a legetikátlanabb...

Mi volt a legetikátlanabb dolog, ami egy emberekkel foglalkozó, értelmiségi szakember részéről ért?

Figyelt kérdés

2022. máj. 1. 11:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi műhiba. Nem operáció, szimpla ambuláns rendelés.
2022. máj. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztályfőnöki szándékos sz*rkavarás. 2 évemet tette tönkre, mielőtt 6 osztályos gimire váltottam.
2022. máj. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyászom elég undorító megjegyzéseket tett rám azért, mert esemény utáni tablettát irattam fel.
2022. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Orvos nem volt hajlandó kezelni. Több orvos is volt. Az első 22 évesen 165 cm es 37 kg voltam, de a doki szerint ez normális súly. Végül 36 évesen kaptam kezelést (súlyos pajzsmirigy betegség). Legalább 10 orvosnál voltam és 4x voltam pajzsmirigy ultrahangon csak egy orvos volt hajlandó mintát venni. Aztán mandulagyulladásra nem kaptam semmit, magánhoz kellett menni, hiába volt 3 napig 38-40 fokos lázam.

Egyébként én szociális munkás vagyok, tudom, hogy gyakran érzik az ügyfeleim, hogy etikátlanul cselekszem, de nekem is megvan kötve a kezem, törvények, szabályok szerint dolgozunk, néha muszáj nemet mondani.. 😢

2022. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Osztálytőnök nekem is pipa...A középiskolából majdnem kirúgatott, mert nem voltam szimpi sem neki, sem a kedvenc kollégájának. Az oka valószínűleg az, hogy tehetségtelen voltam a reál tárgyakból (általánosban jó jegyeim voltak, de gyenge helyre jártam) és váltani szerettem volna a reálos osztályról a humán tagozatosra, tehát át akartam menni. Meg is mondták, hogy mekkora csalódást okoztam, hát olyan ígéretesnek tűntem a felvételin...Ezt elfogadom, tényleg így volt, de amit azután műveltek, az hányinger. Konkrétan igazolatlanokat írogattak be olyan órákra, amikor bent voltam, a beadandóimra szinte mindig 1-eseket adtak, olyanra is hiány címén, amit tuti beadtam. A vége az igazgató lett, érdekes módon az igazolatlanok hirtelen nem lettek azok, a beadandók előkerültek, így kirúgni már nem lehetett, viszont pótvizsgáznom kellett. Egész nyáron tanultam rá, nem felvágás, de tényleg jól ment, kaptam rá egy 2-est. Szerintem csak azért nem karót, mert a bizottságban ott ült több tanár is. Mindegy, átmentem, az említett köcsög tanár valamiért szeptembertől már nem tanított ott (nem csak nekem volt rá panaszom), az ofő viszont maradt. Egyébként onnantól kb semleges lett a viszonyunk, én becsülettel készültem az óráira, ő korrekten osztályzott, de soha nem fogom elfelejteni, mit csinált és órákon kívül egyértelműen gyűlölt. Valamikor érettségi előtt konkrétan megírta anyámnak, hogy egy elkényeztetett milliomos csitrinek tart (nem voltunk gazdagok, olcsó nyaralásokra kértünk igazgatói kikérőt a tanév utolsó hetében, amikor már semmit nem csináltunk - az bezzeg nem volt baj, hogy a kiskedvence januárban, a félévi hajtás kellős közepén ment síszünetre), akinek semmiért sem kell megküzdenie. Igen, nyilván a 4,6-os átlag, nyelvvizsga az égből pottyant, amíg a többiek nyáron buliztak, pihentek, én önszántamból nyelvtanfolyamra jártam, évközben hétvégén/suli után korrepetálásra matekból (ebből sajnos a 3-as volt a legjobb eredményem, halkan jegyzem meg, a matektanárom erre is büszke volt, látta, hogy mindent megteszek és ez a maximum, csak ofőnéni elégedetlenkedett) és egyébként mindig is nyugodt, csendes gyerek voltam, sosem ugattam be a tanárnak, tisztelettudóan viselkedtem, nem másnaposan, részegen jöttem be, nem cigiztem suttyomban a szünetben, nem drogoztam stb stb. Mégis egyként vagy még rosszabbul voltam kezelve, mint azok, akik ezeket csinálták. Hát ennyi. Nem mondom, hogy én tökéletes diák voltam, de ilyen szintű szemétkedést nem tudom, mivel érdemeltem ki.
2022. máj. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sem általánosban, sem középiskolában nem vvolt elhivatott szakember az osztályfőnökünk. Nem bántott bennünket egyik sem, de érdemben sem törődtek velünk.
2022. máj. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
én az orvosok létezését is elég etikátlannak tartom, de szerencsére mióta elmúltam 18 nem kell velük foglalkoznom. tehát akkor ugorjunk a következő embercsoportra, az egyetemi oktatókon belül válasszuk mondjuk azt a ronda kis mikulástörpét (tényleg úgy nézett ki), akinél a szociológia alapjai című tantárgy kb abból állt, hogy rasszista és homofób vicceket mesél. de neki valahol még hálás is vagyok, segített meghozni a döntést, hogy nekem tényleg nincs szükségem egy ilyen retkes diplomára, mert nem kívánok vele egy társadalmi rétegbe sorolódni.
2022. máj. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Általános iskolában a tesi tanár,aki osztályfőnököm is volt.

Németből is mindig rosszabb jegyet kaptam emiatt.

2022. máj. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön egy bevándorlógyűlőlő orvos egy semmi bőrbetegséget rühként diagnosztizált nálam.
2022. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Háziorvosomtól kaptam beutalót egy kórházban dolgozó szakorvoshoz az alacsony vérnyomásom miatt. El is mentem, fel sem vázoltam még teljesen a problémát, szavamba vágott és az asszisztense által nyitva hagyott ajtónál, üvöltözni kezdett velem, hosszú perceken át. Mert mi az, hogy így nézek ki? Rossz rám nézni, olyan vagyok, mint egy ropi. És ezek még a visszafogottabb gondolatai voltak.

Mai napig nem tudom, hogyan bírtam ki sírás nélkül ott. Mindezt ráadásul úgy kaptam meg, hogy világéletemben magas és vékony voltam, a testtömeg indexem is normális kategóriában szokott lenni, bármennyit eszem, nem látszik meg eléggé.

Olyan rosszul éreztem magam utána hetekig, tükörbe sem mertem nézni.. egyedül arra volt jó, hogy komolyabban vettem a kondit.

2022. máj. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!