Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Introvertált értelmiségiek,...

Introvertált értelmiségiek, akiknek az extrovertált, kétszínű és felszínes életmód nem illik a jóval magasabb intelligenciaszintjéhez, előreláthatóan mikorra gondoljátok, hogy ismét korlátozások lesznek?

Figyelt kérdés
Bár még csak a húszas éveimben vagyok, már jóval korábban éreztem magamon, hogy értelmesebb és műveltebb vagyok kortársaimnál, ezért mivel nem adtam le egy bizonyos szint alá, értelemszerűen a felszínességből adódó barátságok megkötését igyekeztem kerülni. Így a tipikus, sekélyes és kritikán aluli programokon nem vettem részt (buli, kondi, piálás, önmérgezés minden egyéb formája). Az elmúlt időszak csodálatos volt, amikor az állatokat este 8-ig visszaterelték otthonaikba, az utcák tisztábbak voltak, az alkohol és egyéb tudatmódosítóktól bódult hangoskodó, szájukból non-stop mocsok kiömlő emberek pedig nem az utcán szédelegtek. Sajnos azonban a kapitalizmus győzött a józan ész felett, és most ismét ki vannak terelgetve a korábban említett élőlények, ami azzal jár, hogy sajnos a felszínes programok kaptak ismételten teret, a kultúra és minőségi időtöltés (olvasás, művelődés, kutatás) pedig nehezebbé vált emiatt. A kérdésem tehát az lenne, hogy amint a bulizó, ivó, bandázó, Balatonozgató, konditermező, étteremben pénzszórogató kitombolta magát, várható, hogy ősszel ismét jön a megváltást hozó bezárás?
2021. jún. 27. 11:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
38%
Egyetértek veled. Szerintem is jó lenne visszahozni ezeket a törvényeket, mert hát hasznosnak bizonyult. Nekem is elegem van ezekbol az emberekből. Kevés az az ember aki értelmes dolgokat csinál. Én szoktam olvasni, filmezni mindezt otthon, bringázni, kertészkedni, otthon is van csupa számos dolog amivel az ember eltöltheti az idejét. Valóban ez a menjen mindenki bulizni, pialni, drogozni azok után ami után ez nem egészséges életmod, azt mondom gyűjjön a karantén vissza. Mindenki vonuljon el a természetbe vagy otthon csináljon amit akarjon. Ennyi. Valóban nincs értelme a vendéglátásnak mint egy túlfogyaszto dolog több pénz megy rá mint a nyaralások. Egyébként belföldön is lehet sok helyre kirándulni van számos múzeum és történelmi helyszín azt mondom ezek maradjanak nyitva meg a könyvtár, de az elmebeteg kocsmáknak ami itt is van kertvárosban ahol lakók elég borzalmas.
2021. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
89%

Téged ez miért zavar,te azt csinálsz még ettől amit akarsz,nem?

És mintha kicsit nárcisztikus lennél 😂,de biztos tévedek.

2021. jún. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert te a négy fal között éled le az életed, másnak miért kéne?

Nem mindenki elégszik meg azzal, hogy filmet néz, könyvet olvas vagy Mozartot hallgat.

A legtöbb embernek van élete, vannak barátai...veled ellentétben.

Nem kötelező kimozdulnod.

2021. jún. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
82%

Jaj gyerekek...én szeretek olvasni és bulizni is. Nem lesz egyiktől se jobb vagy rosszabb az ember. A valóban intelligens emberek nem beszélnek ilyen lenézően embertársaikról,csak azért mert másban látják a szórakozás lehetőségét.


Illetve, szerintem abban semmi normális nincs, ha az emberek korlátozva vannak mint a kisgyerekek, hogy este 8-ra érjenek haza. Ha neked ez fekszik,tegyél így. Ha zavarnak a hangos emberek, költözz tanyára.


" Kevés az az ember aki értelmes dolgokat csinál"


Honnan tudod? Meg mi az hogy "értelmes"? Mindenkinek mást jelent ez a szó. De ha a példátokból indulunk ki, szerintem csak a számotokra értékesként titulált emberek csendesebbek ezért kevésbé feltűnőek. De attól még nem jelenti azt, hogy kevesen vannak.

2021. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem kicsit.
2021. jún. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
fuly eemberek tul felsobremdu vatyok hoty szoba allyak veluk
2021. jún. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Én is introvertált vagyok, de még nekem is iszonyatosan egoistának tűnsz..Az megvan, hogy az introvertáltság pusztán annyit jelent, hogy az emberekkel való interakció nem feltölt, mint az extrovertáltakat, hanem lemerít és bizonyos időközönként egyedül kell lenned?? Semmi köze az intelligencia szintedhez..Attól még, hogy introvertált vagy, nem leszel feltétlenül értelmes, szofisztikált, szégyellős vagy csendes és egy extrovertált se feltétlenül hangos, beképzelt, tanulatlan és hülye. Szóval semmivel se vagy jobb, mint az általad annyira lenézett extrovertált emberek 😉
2021. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

most volt a híradóban hogy az egyik országban már a 4. hullámra készülnek. Szerinted akkor pont minket fog kihagyni?


Ha lement a nyár, fesztiválszezon.. és jön a suli szeptembertől, akkor jön majd vele együtt is a vírus.

2021. jún. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
86%

Hogy te mekkora gyökér vagy.

Én is jobban szeretek olvasni, mint inni, de én a hatalmas iq-mal látom, hogy attól, hogy más partizik éjjel, nekem nem kell. F*szom a felsőbbrendűségedbe, te sznob.

2021. jún. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Az énképed és a realitás nem esnek egybe. De ez legyen a te magánügyed, engem igazán nem zavar, hogy a sérült egódon alapuló világnézetedre még rá is játszol a "különleges hópihe" attitűdöddel. Persze mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Hogyne.


Btw, milyen diplomád van?

---

A jelenlegi adatok alapján nem lehet extrapolálni, a valószínűsíthető hummámlefoláys is csak találgatás. A delta mutáns R, M és egyéb jellemző nem ismertek.

2021. jún. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!