Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nevezik halszagúnak a...

Miért nevezik halszagúnak a finneket és az észteket a magyarok?

Figyelt kérdés
Sokkal fejletebbek nálunk, Észtország digitalizáció terén veri kenterbe Magyarországot, Finnország az oktatási rendszerével.

2022. máj. 2. 17:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Soha nem hallottam, még,hogy a finneket, észteket halszagúnak nevezné.


A halvérű kifejezést sem rájuk szokták használni,hanem a svédekre,norvégokra.

2022. máj. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
86%

Mi? Ezt nem hallottam soha lol, valszeg provokálsz.


A leírásnak meg semmi köze a kérdéshez, a legtöbb gúnynév nem fejlettség alapján születik.


Finn oktatási rendszer előnyei/hátrányai is megérnek pár vitát más országokéval szemben

2022. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

#1 a halvérű kifejezést nagyon is használják rájuk. Ez egyébként nem jelenti, hogy nem fejlettek. Ez azt jelenti, hogy az átlag nagyon nyugodt, sokesetben egy Magyar számára szinte mogorva, tavolsagtartó viselkedésű, soha nem izgatja fel magát.

Pl Kimi Raikkönen a sztereotipikus Finn viszonylag jó megtestesítője. Keveset mosolyog, keveset beszél, utálja ha zavarják, és nem veti meg az alkoholt.

2022. máj. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én most a Finnország NATO-hoz csatlakozása kapcsán hallottam ezt a kifejezést több facebook kommentelő keze tollából...
2022. máj. 2. 17:30
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sokszor hallottam ezt a kifejezést, gyakran használják, bár hihető hogy van akit ez elkerült.


De igen ez egyszerűen az északi "halász" népeket parodizálja. Gyakran pejoratív módon használják, kontrasztban a dicső szkíta/kipcsák rokonsági elméletekkel szemben. A finneknél sok ember számára vonzóbb elmélet más pusztai vagy nagyobb népekkel való rokonságot mutatni. Ez inkább az előző évezredben volt jellemző, esetleg korábban, még a finnugor elmélet kialakulásakor. Akkoriban a finnek és észtek még messze nem voltak ilyen fejlettek, sőt kifejezetten nagy volt a lemaradásuk.

2022. máj. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem nevezik őket így a magyarok.

Miért kell minden hülyeséget kiírni kérdésbe?

2022. máj. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
Nem nevezzük őket annak. Csak attól hallottam ilyet eddig, aki még mindig elhiszi azt a rég megcáfolt hazugságot, hogy finnugorok vagyunk.
2022. máj. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ez is egy átvett kifejezés lehet, amit az angol nyelvű videókból vettek le és ismételgetnek egyesek, miközben a magyarok körében soha nem volt szokás így nevezni őket.
2022. máj. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
Passz, googlezzetek rá, rengeteg helyen szerepel mint kifejezés. Sok ilyen nyelvrokonság témájú szövegben szerepel. Én szerintem még gimnáziumi nyelvtanórán találkoztam vele, nem tudom pontosan milyen környezetben. Nem tudom honnan jött, de létező kifejezés ha van rá ennyi találat. Ettől még hihető hogy a töbség nem ismeri, mert valljuk ben, nem a nyelvészet a legnagyobb hobbi idehaza. De keressetek rá és ellenőrizzétek magatoknak.
2022. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kulcsszó; "halszagú rokonság"
2022. máj. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!