Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az USA-ban tényleg akkora...

Az USA-ban tényleg akkora probléma az elhízás, ahogy a sztereotípiák tartják?

Figyelt kérdés

Még nem voltam soha Amerikában csak láttam ilyen dokumentumfilmeket, ahol bemutatják mennyire sok durván elhízott ember van már egyre fiatalabb közt is. Az okok sokrétűek, de alapvetően a gyorskajákat és mozgásszegény életmódot szokták kiemelni, nagyon kevés ember figyel oda arra, hogy egészségesen táplálkozzon.

Ami még érdekes, hogy a fekete és latinó kisebbségek körében még fokozottabb az elhízás és a fehéreknél is inkább az alacsonyabb munkásrétegben gyakoribb. Mutatták, hogy már 2 kilós hamburgerek is vannak és bizonyos helyeken ingyen ehetsz, ha egy adott súly felett vagy. Emellett a fat acceptance movement is erős, hogy a kövér embereket ideálnak állítsák be, ez mondjuk elég gáz így jobban belegondolva.

Egyik ismerősöm, aki járt kint azt mondta, hogy inkább két szélsőség erősödik, vagy durván elhízott valaki, vagy pedig sportos, ilyen vékony ember tényleg ritka odaát. Gondolom kint is az számít vagánynak, ha valaki fitt. Mennyivel drágább amúgy, ha valaki minőségibb élelmiszert szeretne vásárolni?



2022. máj. 4. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Én voltam USA-ban és tényleg szemmel láthatóan több az elhízott és túlsúlyos ember. Nem véletlen. Tényleg vannak óriási adag kaják, főleg gyorséttermekben. Nagyon sokan azon élnek. Otthon főzni, házi főtt ételt enni ott nem olyan megszokott, mint nálunk. És az átlagember alig mozog. Mindenhova autóval mennek. Sokszor nem az ő hibájuk, egyszerűen nincs más lehetőség. Tömegközlekedés nem olyan, mint nálunk. De pl. volt, hogy egy konferencia keretében az egyik program az volt, hogy elmentünk egy külsős helyszínre. Ott az volt a lényeg, hogy gyalog megyünk. Mintha az valami különlegesség lenne :) És az amerikaiaknak tényleg az volt. Nem értették, hogy mi miért nem fáradunk el. Nekünk tök természetes valamennyi gyaloglás minden nap.
2022. máj. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
igen. a gyorsettermi arakat nagyon alacsonyan tartjak (leginkabb az olcso alapanyagokkal es az alulfizetett munakerovel), rengeteg csalad eyszeruen nem keres eleget ahhoz hogy nrmalis etelt vegyenek, mert olcsobb gyorsetterembol jollakni mint megvenni az alapanyagokat es megfozni maguknak. sokan fozni se tudnak
2022. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az usa-ról nem tudok nyilatkozni, csak Angliáról. Otthon átlagosnak/picit ducinak számítok. Itt pedig gyakorlatilag "sovány" vagyok... 😂
2022. máj. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg akkora probléma USA-ban az elhízás, de nem annyira szembeötlő a különbség, mivel hazánkban is az.

Az USA-ban 33%, Magyarországon 27% az elhízottak aránya 2015-ös adatok szerint. Itt a forrás: [link] (nem a legjobb, de most hirtelen ezt találtam, mindenesetre tudományosabb helyekről is hasonlóra emlékszem)

Összehasonlították a svéd és amerikai mekis adagokat, ami Svédországban a nagy, az Amerikában a kis adag, mert a svédeknél ez államilag szabályozott. Az egészséges élelmiszerek drágábbak, nézd csak meg nálunk, hogy amíg már 1000Ft/kg fölött van a paradicsom, az "alap élelmiszerek" be vannak fagyasztva. Azok között hány egészséges van? Ott is ugyanúgy az számít "szépnek", ha valaki fitt, de valóban ez a no body shaming mozgalom ez ellen irányul.

2022. máj. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Dehogynem szembeötlő a különbség. Nálunk csak tvben láttam extrém elhízottakat. Ott meg rengeteg van.
2022. máj. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen az.

Mindenhová kocsival járnak->mozgás szegény életmód.

Gyors kaja->mert olcsó.

(Nem emelikki de) oriási adagok->mert van idejük enni.

Mindenbe raknak valami cukros xart.(juhar szirup) És "cukros vizet"(cola) isznak.


És nem véletlenül onna jön az :élet 250kg fölött,családom élete 1300kg fölött,dundi menyasszonok megmentői. A világ legkövérebb embere is amerikai volt. De felesége csak 50kg volt.

2022. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!