Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire éri meg...

Szerintetek mennyire éri meg idén házat venni hitelre ? Milyen hitelt érne meg felvenni ?

Figyelt kérdés

Albérletben vagyunk, szeretnénk saját házat, de nem tudjuk hogy most merjünk e lépni, mindenki mondja milyen rossz világ jön, penztelenseg ,éhezés....

De akkor sose lesz már semmi ami jó?



2022. máj. 7. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, van-e megtakarításotok, ill. hogy az milyen arányú a hitelhez képest. Meg persze a törlesztőrészlet mennyire lenne megterhelő.
2022. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell mindenkinek hinni, szűrni kel az információkat.
2022. máj. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

Azért ez elég sok mindentől függ.

Ha a helyi minimálbéres gyárban dolgoztok, én nem mennék bele.

Ellenben, ha programozó vagy, akkor nem téma, az megbirkózik mindennel.

2022. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez egy jó kérdés. Én is ezen rágom a kefét nap mint nap. Végül, mivel a zöldhitel elúszott, megvettem a telket hitelre és maradtam a lakásomban. Most igazából agonizálok, hogyan tovább és leginkább milyen tempóban. Meg kellene terveztetni a házat, de azt is kidobott pénznek érzem, ha nem vágok bele (de ha meg jön valami új a zöldhitel helyett, akkor ott lenne minden, hogy azonnal lépjek). Nehéz megjósolni mi a jó lépés.

Ha kész házat vennél, nem építkeznél, és nem tudsz 2-3 évet várni, akkor szerintem mielőbb lépni kell. Értsd úgy, hogy amint lehet, a kamatok durván emelkednek hónapról hónapra és nem látszik a vége. Feltéve persze, ha anyagilag belefér, ahogy #3 írja

2022. máj. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg most drága az ingatlan és drága a hitel is, de azt látom hogy mindig egyre drágább minden, és hát az időtényező is pénz.

Én mondjuk megvárnám a hitelmoratórium (06.30) vége utáni hónapokat, lehetséges hogy a lakosság egy részére nehezedő fizetési kötelezettség ranyomja az ingatlanpiacra a csökkenést, de ez sem jósolható biztosra.

Ha nem dobnak újabb piacösztönzőt már, akkor nyár végére apád vagy biztosan hogy megtorpan az ingatlanárazás... , akkor talán érdemes lesz nézni a jó ajánlatokat.

A hitelkockázat miatt a legjobb az annuitasos, egyenlő törlésőösszeget választani a hitelek közül.

Most jók a munkapaci kilátások, stabilan lehet számítani jövedelemre annak, aki tud és akar dolgozni, ezen egy szomszédos háború sem változtat.

Az ingatlanba történő beruházás mindig kifizetődő, szóval nem lehet baj előre lépni.

Mindig csak drágább minden, de a saját lakás törlésztése inkább jobb befektetés mint az albérlet.

2022. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!