Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Eléggé elcsesztem az életemet...

Eléggé elcsesztem az életemet a semmittevéssel, azt hittem ha nekiállok dolgozni értelmesebb ember leszek, de nem érzem magam ettől még annak. Tényleg nem vagyok az?

Figyelt kérdés
Középiskola után nem nagyon találtam az utamat, elmentem OKJ képzésre, egyetemre, de egyiknek se láttam sok értelmét. Máig nem tudom igazából mit lett volna a legjobb csinálnom. Viszont 26 éves koromig igazából semmit se csináltam, nem dolgoztam életemben semmit csak élősködtem az anyámékon. Fokozatosan egyre gázabbnak éreztem az egészet, aztán idén végre elkezdtem dolgozni. De nem érzem ettől még értelmesebbnek magam, pedig azt hittem úgy lesz. Továbbra is senkinek érzem magam aki sehol se tart az életben. Mit tehetnék még annak érdekében hogy értelmesebb ember legyek. Múlttal nem tudok már tenni semmit, csak bánni hogy nem kezdtem előbb dolgozni. Így mostanában dolgozok, tanulok és alszok, ebből áll az életem. Magányos is vagyok
2022. máj. 12. 09:11
 1/4 A kérdező kommentje:
Egyetemet lassan elvégzem de sok értelmét nem látom
2022. máj. 12. 09:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne hasonlítgasd magad másokhoz és ne érezd kevesebbnek magadat azoknál, akik más életutat járnak be. Te, te vagy. Ha azt tanultad, amit szeretnél és csinálni és abban dolgozol, próbáld meg örömmel és jól csinálni. Attól mert munka, még akár örömödet is lelheted benne. Minden megélt nappal és tapasztalattal gazdagabb vagy, még ha most nem is érzed ezt. Az, hogy foglalkoztat az életed, az arra is utal, hogy lassan tényleg felnőttél. A magánnyal nagyon sokan küzdenek, itt is sokan megfogalmazzák. Ebben sem vagy egyedül. Fiatal vagy , olyan sok szép dolog előtted van még, nem is sejted...
2022. máj. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
* jav: "ha azt tanultad, amit szeretnél is csinálni"
2022. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egyetemet is elvégzed, és dolgozol is, akkor azért szép lassan egyre értelmesebb leszel.

Nézzél majd körbe, hol lehet még művelődni, illetve napi tudományos híreket is olvasni.

2022. máj. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!