Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen motivációt használtok?

Milyen motivációt használtok?

Figyelt kérdés

Az év elején eldöntöttem, hogy sok mindent megszeretnék változtatni az életemben.

Tavasszal sikeresen munkahelyet váltottam olyan helyre sikerült mennem, ami rég óta nagy vágyam volt.

Viszont szemelyiségben külsőleg is szeretnék szokásaimon változtatni.

Szeretnék újra tanulni, egyetemen és ehez letenni egy emelt érettségit.

Szeretném letenni a cigit is.

Szeretnék életmódot váltani és fogyni.

Mivel nem vagyok egy tipikus nő, szeretnék elkezdeni elegánsabb lenni, így stílusomban is kellene egy kicsit változtatnom.

Tudom, hogy sok minden ez egyszerre, nyilván nem is egyszerre szeretnék mindent.

Férjem szerint ezekre semmi szükség, viszont erzem hogy változtatnom kéne ezeken a dolgokon.

Köszönöm ha leírjátok hogy titeket mi motivál, amikor elkezdtek valamit.



2022. máj. 13. 15:22
 1/6 anonim ***** válasza:
A jobb/sikeresebb életmód.
2022. máj. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha ezeket nem azért szeretnéd, mert motivált vagy az elérésükre, akkor tudatosan kell tervezned és megvalósítanod, magadon erőt véve, akár motiváció nélkül is. De az a baj, ha nem vagy alapból motivált ezek irányában, akkor olyanok lesznek, mint az újévi fogadalmak, amik kitartanak két hétig, aztán szépen kikopnak a fogadkozók mindennapjaiból.

Én eleve akkor kezdek el bármit, ha motivációt érzek rá. Egyetemre is azért járok újra és újra, mert szeretek tanulni, meg úgy alapból szeretek egyetemre járni. Jutalmazó értékű, hogy minden nehézség ellenére is megugrom a kihívásokat. Ha nem elsőre, akkor másodszorra.

Az életmódváltásra is akkor lett motivációm, amikor kellően szarul voltam már, és egyszerűen elpattant bennem valami, hogy elegem van az egészből, jól szeretnék lenni, és amikor meglett véletlenül a "szent grál", onnantól nem volt kérdés, hogy tartom magam ahhoz az életmódhoz, amitől jól vagyok.

A sport detto. Amíg nem volt motivációm, nem sportoltam. Amikor kedvet kaptam hozzá, mert úgy éreztem, hogy hiányzik a mozgás az életemből, akkor elkezdtem, és azóta is csinálom. Igazából egyszer sem fordult meg a fejemben, hogy abbahagyjam.

Tulajdonképp nekem ez mind élvezetes, maga a cselekvés. Az, hogy tanulnom kell, nem egy szükséges rossz, hanem élvezem. Nehéz néha időt szakítani rá, ez tény (és ez a része okoz is stresszt), de ha sikerül, akkor már jön a flow élmény. Az életmódváltás is rögtön jutalmazott, mert rögtön érződött, hogy jól vagyok tőle. A sport is jólesik, szeretem benne a kihívást, hogy mindig van hova fejlődni, és látom, hogy mennyivel erősebb vagyok és mennyivel jobb az állóképességem, mint akár két hónappal korábban. Szóval a motivációm lényegében maga az öröm és élvezet, amit ezek a tevékenységek nyújtanak.

2022. máj. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez nem új évi fogadalom volt január végén fogalmazódott meg bennem ezek a dolgok.

Érzem magamban, hogyha ezeket megváltoztatom akkor sokkal jobb lesz nekem és jobb lesz a közérzetem.

Csak néha elbizonytalanodok hogy így ahogy csibálom, olyan "könnyű" az élet.

És ezért kérdezem hogy milyen motivációt alkalmaztok

2022. máj. 13. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:
A legnagyobb motiváció, hogy kitűzött céljaid vannak
2022. máj. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ami fontos, hogy tilos csalodottan feladni, tilos tulzott elvarasokat tamasztani magaddal szemben, amik elbatortalanitanak es frusztral, ha megszeged a fogadalmakat.

En merek negativ lenni, ez motival. Realisztikus elvaras, elnezes onmagammal szemben, es ha megszegtem egy fogadalmat, nem azt erezni, akkor ugyis mindegy, hanem hogy nyugi, oke, gyerunk megint.

2022. máj. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
pofon
2022. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!