Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz, ha nem megyek el az...

Mi lesz, ha nem megyek el az érettségire?

Figyelt kérdés

2022. máj. 19. 06:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Derítsd ki ha bátor vagy.
2022. máj. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%
Vagy ha hülye
2022. máj. 19. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hülye vagyok és nagyon félek.
2022. máj. 19. 07:01
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem lesz érettségid. Kidobtál az ablakon néhány évet - már ha "tanultál".


Elcseszed az életed?

2022. máj. 19. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Ha megpróbálod legalább adsz esélyt magadnak. Egy összemakogott 2-es szerintem sokkal jobb, mintha meg se próbálnád. De a te dolgod. Nekem aztán mindegy :D
2022. máj. 19. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Nem lesz èrettségid. Újra kell próbálkoznod ősszel vagy jövőre.

Mi a terved mit szeretnél tanulni?

12 osztállyal nem sok lehetőséged van. Fiatal vagy és már most feladnád az életed? Mi szeretnél lenni egész életedben? Betanított vagy segédmunkás?

Oké választhatsz érettségi nélküli szakmát is, de ha megijedsz az érettségitől, megfogsz a szakmai vizsgától is.

Én tudom, nekem jó sok évembe telt összeszedni magam.

2022. máj. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Nem lesz érettségid. Kettest is össze lehet szedni, gondolom, a tanároknak sem a buktatás a céljuk. Próbáld meg mindenképpen.
2022. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
27%
Macbook
2022. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Félsz. Oké.

De mitől félsz? Hogy elkaszálnak? Ha nem mész el, akkor te kaszálod el magad. Ha elmész, akkor legalább az esélyt megadod magadnak.


Én attól jobban félnék, hogy nem lesz érettségim, mert az az egész életemre hatással lenne, míg maga az érettségi csak pár megterhelő nap.


Nézz szembe a félelmeiddel, és úgy győzöd le. Különben egész életedben ilyen menekülés közben magadat tökönszúrós szerencsétlen leszel.


Amúgy szerintem sokkal cikibb is még el se menni, mint megbukni.

2022. máj. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

Meg kell majd ismételned, azzal, ha nem leszel jelen, automatikusan próbaérettségire leszel hivatalos.


Ne felejtsd el, hogy saját magaddal b*szol ki, méghozzá irgalmatlan módon, mivel nyílt titok, hogy a próbaérettségik feladatsorai jóval nehezebbek a hagyományoséinál. (Ez nem véletlenül van így, nem büntetni akarnak vele, hanem egészen egyszerűen így igazságos — hiszen ha a hagyományos érettségin nem veszel részt, jóval több időd marad a felkészülésre a próbaérettségiig, mint amennyi ideje a többieknek volt a hagyományosra.)


Félsz az érettségitől, ezért a könnyebbik utat szeretnéd választani, hogy mentesülj a nehézségek alól... Ez teljesen normális dolog, főleg még így, gyerekfejjel. Viszont éppen ezért kell ráébredned arra, hogy ÉPPEN HOGY AZ A KÖNNYEBBIK ÚT, ha megírod a most aktuális, hagyományos érettségit, aminél még frissebb a tudásod, a feladatsorai pedig bármilyet kapsz, még így is sokkal könnyebbek, mint egy esetleges próbaérettségié. Ha nem is lesz minden négyes meg ötös, azért azt ne mondd, hogy egy kettest ne tudnál összekaparni :D Ez szinte lehetetlen lenne... Márpedig ha legalább egy kettes megvan, azzal MEG IS SZEREZTED AZ ÉRETTSÉGIT.


SOKKAL NEHEZEBB DOLGOD LESZ a pótérettségivel, ott már erősen esélyes, hogy elbukod.


(Az igazsághoz hozzátartozik — szigorúan tájékoztató jelleggel mondom — hogy gyakorlatilag ez alól is ki tudnál bújni. Azt viszont ne felejtsd el, hogy érettségi bizonyítvány nélkül mindössze a "nyolc általánost" tudnád felmutatni, amivel nagyon limitált számú munkahelyen tudnának csak alkalmazni téged. Ezen állások 98% pedig nem tud olyan fizetést biztosítani számodra, amelyből meg tudnál élni.)


Én azt javaslom, hogy ne tedd tönkre a jövődet, hanem fogd meg a tollat és a számológépet, és szállj harcba a tételekkel. A minimális szint szinte garantáltan meglesz, onnan pedig csak felfelé vezet az út. A félelmed teljesen normális, de ez kétélű fegyver, hiszen az adrenalin sokszor éppen hogy jobb teljesítményt tud kihozni belőled.


Sok sikert kívánok neked mind az érettségihez, mind pedig a jövőbeli életedhez, hidd el, hogy meg tudod csinálni! :D

2022. máj. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!