Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Age positivity lehetséges a...

Age positivity lehetséges a mai társadalomban?

Figyelt kérdés

Egy hónap múlva 30 leszek. Csinos nőnek látom magam, ápolom a bőröm, igényesen öltözködöm, fiatalabbnak gondolnak a koromnál, sőt semmihez se érzem magam öregnek.


Viszont egyre többször jön velem szembe család részérél vagy teljesen random emberek részéről, hogy illene magam rosszul érezni, mert lassan itt a 3x. Tegnap megkaptam párom kedves szüleitől, hogy lassan pörög a B oldal.


Szóval, ez kötelező? Rosszul kellene magam érezni, mert a társadalom ezt tukmálja rám?



#30 éves #age positivity
2022. máj. 22. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Nem kellene
2022. máj. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Seggfejek…
2022. máj. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Ne foglalkozz velük. Irigyek rád, mert te boldog vagy, jól nézel ki, ők meg nem, és ezért irigységből akarják rád erőszakolni az ő negativizmusukat.
2022. máj. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

25 vagyok és nekem is ezt nyomatják. :D Szerintem ez a saját félelmük, nekem legalábbis úgy tűnik, hogy ői rettegnek igazán és próbálnak ebben partnert találni.


Például meséltem egy velem egykorú barátomnak, hogy szeretnék még egy mesterszakot elvégezni levelezőn. És sápítozott, hogy te jó ég, 28 éves leszek addigra, az már majdnem 30. Mondom és? Mit kellene csinálnom helyette? Mivel kellene rohannom, amitől elveszi az időt? Tudod nagyon jól, hogy hogyan tervezem az életem és hogy ennek fényében mennyire rohadtul ráérek a szabadidőmben ilyenekkel foglalkozni. És egy olyan illetőről beszélünk, aki nappalin tanult, ezért nincs több éves főállású tapasztalata, mindenáron házat akar venni és sehol sem tart ezen az úton anyagilag, illetve családot is tervez, de nincs kivel és mire... Elhiszem, hogy ő pánikol és jó bennem is elültetni ezt a félszt, de ezzel sem ő, sem én nem jutunk előre.


És nagyon sok hasonló ember van még, akitől megkaptam, hogy ketyeg az óra. Nyilván olyanoktól, akik a saját életükben rohannak valamerre. De én máshogy működöm. Engem nem aggaszt a kor, mert nincs benne számomra semmi félelmetes. Nekem nincsenek életkorhoz kötött álmaim, amiket nem értem el időben. Én a magam értékrendje szerint ott tartok, ahol akarok tartani és semmivel nem vagyok elkésve. És az, hogy ráncos leszek és az ciki egy nőnek..? Kit érdekel, az élet nem arról szól, hogy tetsszek mindenkinek... Az egészségemért megteszem, amit meg tudok tenni, csakúgy, ahogy mással kapcsolatban is megtettem, amit úgy éreztem, hogy illett. Az én lelkiismeretem tiszta. Az óbégat, akinek nem az. :)

2022. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én megértem, hogy a szülöknek konkrét elképzeléseik vannak az életről: hogy fizikailag le kell robbani egy bizonyos kor után, hogy le kell robbani a szülés után, házasság után már csak anya és apa van, hogy az a jó, ha nincsen se hobbid, se barátaid 50+ évesen (érdekes, ezt anyukám és párom apukaja is állítja, hogy a felnőtteknek nincsenek barátaik).


Viszont én máshogy gondolkodom ezekről a dolgokról. Én se vágtam az arcukba jópofáskodva az 50-ik születésnapjukon, hogy "hozom az ásót, meg 50 és a halál között".

2022. máj. 22. 13:17
 6/8 anonim ***** válasza:

A felnőtteknek nincsenek barátaik??? :DD

Szüleim 50+ évesek és sokkal nagyobb a baráti társaságuk, mint nekem. Hagyjuk már. Eljárnak velük szórakozni, sütögetni, kenuzni stb stb.

2022. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es Én is pontosan így gondolkodom.

Nem idekeskedem, hogy ennyi meg ennyi idősen ennek meg ennek meg kell történnie. Egyébiránt én is most kezdek majd egy mesterképzést, mert épp pályaváltásban vagyok. Nem szomorkodom amiatt, hogy miért nem hamarabb kezdtem, bárcsak más életem lenne stb.


6-os, nálunk sajnos a szülők kicsit maguknakvalók, kevés helyre járnak el, nem nagyon vannak hobbijaik. De van pozitív példa a környezetemben, olyan 40, 50es barátaim, akik nagyon aktív életet élnek és nem szomorkodnak, hogy magától értetődő módon tellnek az évek.

2022. máj. 22. 13:54
 8/8 xp ali ***** válasza:
Mondják ezt az 50+-osok. ;) De tény, hogy az ember öregszik és hnap szinte mindenki még öregebb lesz 1 nappal. Akárhogy is feste(né)d lilára a hajadat, mint a tizenévesek közül páran, öltözöl-nézel-viselkedsz úgy, akkor is annyi vagy, amennyi. A biológia mindenkire vonatkozik. És nincs ebben semmi rossz. Gondolom, amúgy gyerekszülést erőltetnek.
2022. jún. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!