Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen Mandela-effektussal...

Milyen Mandela-effektussal találkoztatok?

Figyelt kérdés

Mi találtunk ma egy újabbat. Az ebédlőben megkérdezte hangosan az egyik kollégám, hogy szerintünk a vesztes, lúzer szót angolul hogyan kell írni, hány o betűvel. 30-ból kb. 25-en azt mondtuk, hogy 2 o-val. Itt nálunk alap feltétel az angol nyelvvizsga, szóval mindenkinek tudnia kellett volna hogy 1 o-val íródik. És elég sokan teljes bizonyossággal állítottuk, hogy az márpedig 2 o-val van, mert mindig is úgy volt. Pedig nem.

Ti találtatok már személyesen ilyet? Ha igen, akkor mi volt az, miről voltatok teljesen meggyőződve hogy az már pedig nem úgy van?



2022. máj. 23. 22:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Queen - We Are the Champions című száma.. imádom a Queent, mégis megvoltam róla győződve, egy teszt során, hogy a szám úgy ér véget, hogy "we are the champioooons... of the wooorld"

Hát nem :D

2022. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak azért volt ez, mert a loser a "lose" szóból jött, ami ugye 1 o-s, az "u" hangot viszont általában 2 o-val írják. Pusztán a kiejtés alapján evidens lenne a 2 o. 😅


De van egy mandela effektus amit én sem tudok mivel magyarázni (a rossz memóriámon kívül, persze), ez pedig a Mona Lisa mosolya.

Gimis koromban egyszer perceken keresztül néztem a képet, mert sosem értettem hogy miért mondják hogy mosolyog, miközben a mosoly leghalványabb görbülete is alig látszik a szája sarkában, aztán most hogy megint ránéztem, rendesen mosolyog.

[link]

Tisztán emlékszem a másodikra, de az első az igazi.

2022. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
#1: Goodbye, goodbye, goodbye, goodybe, the party is oooooo- WHO SAID THAT MY PARTY WAS ALL OVER?
2022. máj. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%
2022. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem csak azért volt ez, mert a loser a "lose" szóból jött, ami ugye 1 o-s, az "u" hangot viszont általában 2 o-val írják. Pusztán a kiejtés alapján evidens lenne a 2 o."

Erre gondoltam én is, mert a looserből lett a lúzer, és úgy gondoljuk, angolul két o. De a lose ige furán nézne ki loose-ként. Viszont van olyan is, hogy looser, az azt hiszem, lazábbat jelent.


A WATC-ról pedig csak annyit, hogy nyilván a koncertek befejezése maradt meg sok ember fejében, ott ugyanis "szokott lenni" of the world. A stúdiósat ritkán is hallgatom, mindig hiányérzetem van :D

2022. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gyerekkoromból van egy ilyen, egyszer voltam fenn Pesten szüleimmel (vidéki vagyok), és évekkel később mikor legközelebb mentem az életemet rá mertem volna tenni hogy a Szent István bazilika a budai oldalon van. Nem tudom hogy miért maradt meg így bennem.
2022. máj. 24. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%

19/F

Gyermekkoromban éltem meg egy-két mandela effektet, de ezekre már nem emlékszem, csak is az rémlik hogy sokat csodálkoztam a hibás emlékeimen.

Talán az egyetlen mandela effekt amire emlékszem hogy hatodikban azt hiszem az egyik osztálytársam nem tudott moziba mert menni velem mert a kishúgára kellet vigyáznia. Sokkal később kiderült hogy nincs is húga... esküdni mertem volna hogy a bizonyos húga miatt tudott eljönni, aki nem is létezett soha. Ijesztő.

Egyébként engem a monopolys story akasztott ki legjobban, meg a kit kat -es, sőt most is majdnem kötőjellel írtam :D

2022. máj. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tükröm-tükröm, mondd meg nékem, ki a legszebb e vidéken... Én így emlékszem, meg mindenki, akit megkérdeztem, de valójában nem ezt mondja. Meg a VW logo és a Ford logo is máshogy néz ki az emlékeimben.
2022. júl. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Pillér2 ***** válasza:
100%
Mi, mit mond a tükröm-tükröm helyett?
2022. aug. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

#9

Azt mondja, hogy Varázstükröm, mondd meg nékem

2022. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!