Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ennyire alulértélelt a...

Miért ennyire alulértélelt a kétkezi munka?

Figyelt kérdés
A barátom a legintelligensebb ember akit ismerek, autószerelőként dolgozik, de müszaki egyetemet is elvégzett. A szüleim nem ellenzik a kapcsolatot, de nem is nézik jó szemmel. Nem kifejezetten kedvelik a párom és ezt sokszor gúnyos megjegyzésekkel közlik. Például fikázzák amiért egy "koszoskezü autószerelő" - mondja ezt az érettségi nélküli gyári munkás apám, és az OKJ-s képzésen átesett gyógyszerész technikus anyám. Ezzel szemben a barátomnak egyetemi diplomája van, és évente részt vesz különböző, a szakmájához tartozó továbbképzésen. Egyedül többet keres mint a szüleim együttvéve, mégis "koszoskezü"-nek gúnyolják.

2022. máj. 25. 21:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kétkezi munka alulértékelt hanem a szüleid nek van nagyon nehezen kezelhető kisebbségi komplexus a nehogy már te szenvedj ettől
2022. máj. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
24%
Véletlenül nem Szolnokon laksz?
2022. máj. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid buták, ezért eddig jut a tudomány. Sok boldogságot nektek! :)
2022. máj. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
13%
Egy koszos kezű raktáros neked sem kéne, aki csak 220-at keres, mi?
2022. máj. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Nekem meg van egy diplomám, két szakképesítésem, két nyelvvizsgám, de jártam egy takarítónővel és egy pékkel is. Senki nem ellenezte a családból, pedig pedagógus család.

Azt, ha egy ember tisztességesen keresi a kenyerét, jobb helyeken nem nézik le. Az meg, hogy milyen ember, nem ezen múlik.

Egyébként: nem bántásból mondom, de jellemzően azok szeretnek felszínesen, sztereotípiák és előítéletek alapján ítélkezni, akik kevésbé iskolázottak.

2022. máj. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szüleidből akár az irigység is beszélhet, ha tisztában vannak a keresetével.. ha nincsenek akkor pedig szimplán csak bunkók.


Szerintem nem alul értékelt a kétkezi munka. Vannak olyanok amik csodálattal töltenek el és nagyon szeretném, ha én is képes lennék rá, de sajnos még csak lehetőségem sincs tanulni azt a "szakmát".

2022. máj. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%

Hát én nem "melóznék"

Nem tom hogy vagytok vele, de rosszul vagyok ha belegondolok hogy ácsnak kéne menjek, vagy autószerelőnek, kőművesnek, nem akarok "kétkezi munkásember" lenni. Apám nagyon gazdag aztán pénzel, szerencsére követem a példáját és én is vállalkozást fogok indítani, anyagi háttér meglesz, elkövetkezendő pár évben meg a tudást is megszerzem.

2022. máj. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7 "rosszul vagyok ha belegondolok hogy ácsnak kéne menjek, vagy autószerelőnek, kőművesnek"

Engem sem vonz a felsoroltak közül egyik sem.

Informatikus vagyok. De képzeld, mégis szívesen megyek ki a kertbe kapálni, veteményezni, gyomlálni, stb. Mert szeretem csinálni. És ismerek olyan autószerelőt is, aki imádja a munkáját. Tudod: (szerencsére) nem vagyunk egyformák.

2022. máj. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek nincs autója? Amikor elviszik szervizbe és megkapják a számlát, akkor is alulértékelik a szerelőket?
2022. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%

Mert mindenki képes rá,tehát nem ér semmit.

Nem kell hozzá ész,hozzáértés,csak egy pici rutin.

Kopogós cipőben végigjárni naponta a céget,30 perc telefonálás,30 perc kávészünet,ehhez kell kompetencia.

Sablonszövegek mondogatásához is kell.

Papolni így meg úgy a sikerről és pénzről,na ahhoz már tréning is kell.

2022. máj. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!