Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz a felnőtté...

Miért ilyen nehéz a felnőtté válás számomra? Hogyan lendültök át a nehéz időszakokon? (Hosszú)

Figyelt kérdés

18 lettem előző évben es azóta egyre csak több a probléma.

Anyám miután elköltöztem tőle külföldre utazott.

Próbálom vele tartani a kapcsolatot de a 2 betűs válaszaival nem megyek sokra. Apummal meg 9 éves korom ota alig szinte nem is tartom a kapcsolatot ami nem is baj.


A párommal élek akivel nagyon jo a kapcsolatunk mindenben támogatjuk egymást amiben csak tudjuk.


Van 2 szakmám amivel nem nagyon megyek sokra mivel a környéken es a közeli városokba nem keresnek se körmöst se masszőrt.

Budapesten biztosan de életemben max 4x voltam ott akkor is párommal és csak buszoztunk a vonathoz nem ismerek ott semmit.

Most munka nélküli vagyok. Nagyon vártam már hogy dolgozhassak de az előző helyemen a főnök nagyon bunkó és lenéző volt amit nem birtam sokáig lelkileg. Szerintem fontos hogy az ember jóban legyen a fönökével. Nem így képzeltem el azt hittem hogy kedvesebbek egymással az emberek de sajnos nincs mindenhol így.


A későbbiekben tervezek saját vállalkozást csinálni amihez gyűjteni fogok.

Nagyon sok tervem van az életben.

De nagyon nem találom a helyem. Próbálok magabiztosan hozzá állni a dolgokhoz. Es mindig kedves vagyok az emberekkel amit ritkán viszonoznak és ezt nehéz megszoknom. Sokszor van hogy elkezdek szorongani ami nem tudom mi miatt van.

Néha ugy érzem hogy túl reagálom az egészet de össze gyülnek az ilyen apróbb kis bajok es azt se tudom mit kezdjek magammal.

Tudom van akinek 100% nehezebb, felnézek az ilyen emberekre hogy milyen jól bírják.

Csak pár jó tanács kellene:)



2022. máj. 25. 09:54
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy azért költöztem el otthonrol mert anyám nagyon durván ellenezte a már több mint 1 éves kapcsolatomat és csunyán beszélt a páromról amit szerintem senki nem nézne el.
2022. máj. 25. 09:56
 2/9 anonim ***** válasza:

Vagy indítsd vállalkozást (csak ahhoz kéne vendégkör is, hogy ne mínuszos legyen az első fél-1 éved), illetve kell azért valamennyi alaptőke is (az e.v.-t sen adják ingyen).


Vagy pedig tanulj ki új szakmát, ami keresett, és el tudsz benne helyezkedni.


Üdv: egy volt, kórházi gyógymasszőr

2022. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Az én javaslatom a pszichológus. Egyrészt a szorongás miatt, másrészt azért, mert nem számíthattál nagyon a szüleidre és ezért jó lenne egy folyamatos támogatás, bátorítás.
2022. máj. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De írta, hogy a barátjától megkapja a támogatást.
2022. máj. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az új szakma az egy jó ötlet, gondolkodni fogok rajta:)

Ah pszichologuson én is gondolkodtam néha szintén a szorongás miatt.

Es igen a párom mindenben támogat csak nem jó az se ha minden bajom rázúditom mert van neki is, kell egy határ. Így is ebben a hónapban már ha 20x nem bőgtem el magam elotte akkor 1x se

2022. máj. 25. 10:07
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor hajrá, a cél megvan, már csak el kell kezdeni!

Nézegess szét a piacon, a mai napot szánd a kutatásra ;)

2022. máj. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fontos lenne, hogy találj magadnak munkát, bármilyet! Az önbizalmadon is segítene, és ugye nem utolsósorban bevétel.... Akár részmunkaidős állást, boltban, bárhol... Mellette pedig tudsz keresgélni olyat, ami jobban megfelel.
2022. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lelkedet kell erősíteni valamilyen módon (ezt rád bízom) BPn pedig munkát szinte azonnal találsz ha elengeded a mostani két szakmádat.

Javaslom pl az eladói munkakört, kisboltban, nagyobb üzletben, dohányboltban stb rengeteg fiatal lány látok, neked is tuti menne!

Nem álommeló, de tök egyszerű feladataid lesznek.

2022. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sok szemèt ember van..

Sokszor nem úgy sikerülnek a dolgok ahogyan szeretnènk.

Sőt az a ritka ha úgy sikerülnek.

Felnőttè válás nem egy konkrèt korhoz köthető dolog. Leülök olykor a pc elè valami játèkkal elpötymörögni.

Akkor vagy igazán felnőtt mikor meg tudsz èlni úgy hogy nem pumpolod a szüleid pènzel.

Magyarországon rendkívül rossz munkahelyek vannak.

Egy olyan cègnèl tudtam lehúzni 2 èvet 24èves koromban ahol azt tudnám mondani nem volt rosz dolgozni! Aztán kirugták a főnököt ,meg stb. ránk is sor került.

Kimentem 10 èvre külföldre dolgozni ,mert nem volt más megoldás. Első körön megszivatott egy fèlig magyar fèlig nèmet vállalkozó ,rommá dolgoztatott.(raktárba pakoltunk). Utánna egy nagyobb komoly cèghez mentem ki. ,akkor jöttem rá arra hogy mint vendègmunkás jobban bántak velem mint itthon a sajátjaim.

Azèrt a honvágy csak gyötört ,hazajöttem. gondoltam belevágok abba amit kint csináltam ahhoz legalább èrtek.

Hazajöttem ,beruháztam gèpekbe milliókat ,ès egyszerűen nem tudok talpon maradni ebben a rohadèk országban!

A fèretett pènzem èlem föl amit kinti fizetèsből meg tudtam spórolni.

Valószínű megyek is vissza ,itt nagy gáz van az emberekkel.

De nem csodálom.

Mindenki negatív ,ha valaki egy pici hatalmat kap álltalában rögtön visszaèl vele! (tisztelet a kivètelnek)

Nem veled van a gond , de ezek az itteni emberek már megettèk egymás idegeit. Rosszindulatúvá váltak.

2023. szept. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!