Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit választanátok: egyetem...

Mit választanátok: egyetem után rögtön álláskeresés vagy önkénteskedés külföldön?

Figyelt kérdés

Nemsokára befejezem az alapképzést az egyetemen, gazdasági szakon. Nagyon szeretnék már a szüleimtől függetlenedni, és főleg különköltözni. Az egyetem után semmi sem fog kötni a szülővárosomhoz.

Viszont nem tudom eldönteni, hogy milyen irányba haladjak tovább. Az egyetemet államilag finanszírozva végzem, vagyis azt az időt kötelező itthon ledolgoznom 20 éven belül, vagy visszafizetnem. Úgy érzem most egy remek alkalom lenne arra is, hogy néhány hónapig, vagy egy évig külföldön önkénteskedjek "kosztért és kvártélyért", mert nagyon szeretném ezt megtapasztalni, és félek, hogy később nem lesz rá lehetőségem. A másik oldalon viszont ott van az, hogy dolgozhatnék a szakmámban, Budapestre is szívesen mennék, és most ledolgoznám a kötelezően itthon töltendő éveket. Nem tudom persze mennyi idő alatt találnék munkát...


Ti mit gondoltok, melyik út felé indulnátok el? Volt valaki esetleg hasonló szituációban, hogyan kezdtétek el az egyetem utáni éveket?



2022. máj. 29. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nagy tévedés, hogy később nem tehetnéd meg. 2 munka közé is beiktathatsz ilyen évet. Én pénzt gyűjtenék először, utána azzal utaznék.
2022. máj. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Én az önkénteskedést választanám, pontosabban nekem is hasonló terveim vannak az alapképzést követően. Mindig szerettem volna kipróbálni, de eddig nem volt rá lehetőségem és most érzem azt, hogy úgymond egy minimum szintet már “letettem az asztalra”, már nem lesznek kötöttségeim, még bőven fiatal vagyok stb. és megengedhetem magamnak, hogy picit kiszakadjak ebből, kipróbáljam magam külföldön, új közegbe kerüljek, új tapasztalatokat szerezzek. Utána még lesz lehetőségem továbbtanulni és dolgozni is. Ha szerencséd van és mondjuk sikerül megcsípni egy olyan lehetőséget, ami kapcsolódik is a szakodhoz, akkor az pláne tök jó. Úgyhogy én mindenképpen élnék ezzel a lehetőséggel.
2022. máj. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
Azt ugye tudod, hogy az önkénteskedésnél magadnak fizeted a kaját, a szállást és az utazást is? Ha az egyetemi képzés díja nem zsebpénz kategória számodra, akkor nem tudom miből akarnál önkéntesnek menni..
2022. máj. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

3-mas

Ez változó. Én pl. az ESC önkéntes programok között nézelődök, ami egy EU-s program. Ennek keretei között kapsz szállást, kapsz zsebpénzt, hozzájárulnak az utazási költségeidhez is és ezen felül még lehetnek olyan juttatások mint pl. ingyenes nyelvtanfolyam vagy hasonlók. Úgyhogy ez egy kimondottan kedvező lehetőség anyagilag is, és elég változatos a kínálat, sokféle program elérhető különböző országokban.

2022. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Plusz én magamból indulok ki, a BA végére azért van annyi megtakarításom ösztöndíjakból, diákmunkából, ajándékba kapott pénzekből stb., hogy az elég legyen az induláshoz és tartalékot jelentsen. Nem tudnék belőle mondjuk kifizetni egy teljes egyetemi képzést, ha már ez a példa, de azért sok mindenre elég lenne így. Ha mondjuk elkezdenék dolgozni, akkor szerintem ennél csak kevesebb pénzem maradna, hiszen albérletet kellene fizetnem, kaja, közlekedés stb., mindezt diákkedvezmények nélkül.
2022. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az egyes válaszolónak abban igaza van, ha olyan állást kapnék, ami jól fizet, akkor a későbbi önkénteskedések során több pénzem lenne utazgatni is például.


Viszont egyre inkább hajlok az önkénteskedés felé, nagyon hasonló szituációban vagyok, mint a 2-es válaszoló. (Szerintem a 4-5. válaszokat is ő írta)

És én is főleg az ESC programokat nézegetem. :)

Nyilván azt nem tudnám magamnak megengedni, hogy pl. Afrikába vagy Amerikába menjek önkénteskedni, ahol mindent nekem kellene állnom, és már önmagában a kiutazás is hatalmas költség lenne. Viszont az unión belül már egész olcsón el lehet jutni a legtöbb helyre, ha meg a szállással és az étkezéssel "fizetnek", az már nagy segítség.

És sajnos az is igaz, hogy ha dolgoznék, és mellette albérletben laknék, rezsit fizetnék, kaját fizetnék, akkor nem sokat tudnék félretenni..

Szóval kedves 2#-es, inkább hajlok afelé, amit te írtál. :)

2022. máj. 29. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!