Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi lesz a szegényebb és a...

Mi lesz a szegényebb és a középréteggel ekkora infláció, áremelkedés és élhetetlenség mellett? Milyen sors vár az átlagemberre, aki nincs annyira szuper helyzetben, hogy nem félmilliós nettó keresetet visz havonta haza és albérletet kell fizetnie?

Figyelt kérdés
2022. jún. 9. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szar. Nem tudom, milyen választ vársz. :D


Párommal a belünket kidolgoztuk, hogy ne kelljen azt éreznünk, mint tiniként, mikor anyáink 250 ezres fizuból tartottak el minket. Sikerült, működött 3 évig, hogy nem kellett számológéppel körbejárni a boltban, hanem ettük, amit kívántunk, mentünk, ahova akartunk. Az utolsó fél évben megint azon kaptuk magunkat, hogy számolgatunk, csak már nem 250-es fizetéssel, hanem fejenként 400-al... Ugyanott vagyunk, basszameg, alig tudunk félretenni. Arról nem is beszélve, hogy pár éve még azt számolgattuk, hogy 4-5 millió kell már csak a vágyott otthonunkhoz, most meg inkább 24-25. És rohadt szar belegondolni, hogy a többség kevesebbet keres ennél.


Nem tudom, mi lesz. Minden tök hiábavaló.

2022. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyre lejjebb es lejjebb megyünk mi atlag emberek...
2022. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Rohadt nagy szar sajnos máshogy ezt nem lehet megfogalmazni. Szüleim minimálbért kerestek sajnos vidéken nincs jobb annak kell örülni, ha van valamilyen munkahelye az embernek .

Konkrétan szakmai verseny első helyezésével a hátam mögött 18 évesen nem találtam sem a szakmában sem más munkahelyet ahol élünk / éltem . 18 évesen arra kényszerültem , hogy Miskolcról anglibába kellet jönnöm, hogy tudjak annyit keresni a szakmában, hogy megéljek, tudjak félre tenni és tudjam a családomat legalább anyagilag támogatni . Szüleim amiatt vannak még otthon mivel a húgom még suliba jár illetve anyám ápolja a nagyszüleim azaz kb mint , ha 3 helyen dolgozna melóban végez , ellátja a nagyszüleimet aztán megy haza főz , mos stb , hugomnak segít a tanulásban . Fater melóban késő este végez , segít anyámnak , foglalkozik a hugommal és ez megy heti 7 nap megállás nélkül havi rongyos 2x 140 ezer nettóéet ebből kell megélni oké 280 összesen a kettőjük fizetése , csak 100 ezer az albérlet kb 30 ezer a rezsi azaz egyikük fizetése el is megy erre , hugomnak a gyógyszerei simán 100 ezeret súrolja egy hónapban . Konkrétan a forint nem ér egy vasat sem . Szokásos 600 fontot utaltam haza apám hív , hogy " gyerek magadra is költsél ne küld haza az összes pénzed "

Mondtam neki , hogy ez 600 font és annyit mondott , hogy 279 ezer Ft amin le fagytam 1 angol font most 466 Ft átlagban .

Egy éve vagyok itt és most keresek 2100 fontot ami kb 1 millió Ft lakás rezsivel együtt ( tipik angol tégla sorház ) 1000 font azaz 1100 font marad , ha a lakást és a rezsit le veszem , kocsi , kaja , stb kb 300 font-ból meg van úgy hogy nem az árakat nézem a boltban 800 font marad tisztán egy hónapban ebből 200-at félre teszek 600-at haza utalok .

1700 font volt a fizetésem az első fél évben és szépen lassan felnment elég durván és ez menni fog még feljebb. Lengyel kollégám 6 éve van itt szintén karosszéria lakatos mint én és közel annyit keres mint a közvetlen főnökünk .

Itt a jó szakmunkást meg fizetik nyilván nincs kolbászból a kerítés, de bakker ez kellene otthon is . 130 ezer egy albérlet Miskolcon rezsivel együtt számolva akkor minimum 260 nettónak kellene lennie a minimálbérnek.

Múlt hónapban voltam otthon 2 hetet és gyomor ideggel léptem át a magyar határt . Oké magyaroszág a Balkán marad az volt az is marad , csak a " nyugati ország vagyunk " dumának az az igazsága , már vagy 10 éve , hogy az árak nyugatiak , de a fizetések nem . Keleti bérek nyugati árak...

Otthon akinek hitelje van az utcára fog kerülni sajnos


Sajnos otthon az megy , hogy az ország imázs k.rva fontos , csak munkahely nincs meg elég orvos ...

Külföldön jobban bánnak egy bevándorlóval mint magyaroszágon q saját hazájában . Igaz valaki meg választota a jelenlegi tolvaj banda pártot , de ennyire nem megyek már bele a politikába . Én nem a politikát utálom , hanem a politikusokat legyen az bal vagy jobb oldal mind a kettő hazudik az öltöny alatt mind a két oldalon ugyan olyan tolvaj rejlik ...

2022. jún. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg Dél-Amerikát (ne Chilet) kb. az, elképesztő méretű szegénység, ez a lakosság döntő többsége, a maradék pedig hozzájuk képest iszonyatosan gazdag lesz.

Én úgy látom, hogy egy idő után újra létrejön a jobbágyi társadalom, mivel annyira ralesznek utalva a gazdagokra (röghözkötés, robot munka, tulajdon nélküliség stb.), a migráció pedig megadja a kegyelemdöfést, egyértelműen a Római birodalom történetéből indulok ki, én tartom azt a tézist, hogy a történelem ismétli önmagát, márpedig nagyon hajaz a jelenünk a késői Rómára és ebbe Nyugat-Európa is beletartozik, a társadalom kettészakadasa ott is egyre nagyobb.

Másik lehetőség, hogy a robotok, mesterséges intelligencia megszünteti az addig szegény emberek megélhetését jelentő munkákat, marpedig őket ingyen nem fogják eltartani, nem lesz kommunizmus, lesz egy kisebb forradalom esetleg, de végső soron eltesznek minket lábalól, esetleg embertelen környezetben leszünk kísérleti alanyok, rezervatumokban cirkuszi mutatványok...

2022. jún. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!