Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egy ember a...

Mit csináljak, ha egy ember a szemeim előtt süllyed egyre mélyebbre? 20/F

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, régebben nagyon jó barátok voltunk évekig, aztán történt egy kisebb nézeteltérés. Végül rendeztük később, de nagyon megromlott a kapcsolatunk. Ugyanabba a baráti társaságba tartozunk, így azért továbbra is találkozunk és így végülis egy ilyen haveri kapcsolat továbbra is van köztünk. Többnyire csak akkor beszélek vele, ha közös programon veszünk részt.


A lényeg, hogy az elmúlt hónapok során nem is igazán tudom mi történt vele, de nagyon nem fest jól a srác. Kevesebb mint másfél hónap alatt 12 kilót fogyott, pedig előtte se volt kövér. Az arca nagyon beesett és sápadt. Korábban mindig egy vidám, élénk ember volt, de most valahogyan nagyon más. Bár továbbra is sokat mosolyog és poénkodik, de valahogyan mégis más. Sokszor észreveszem, hogy csak akkor mosolyog, ha látja, hogy valaki figyeli. Utána egyből lehervad a mosolya és csak bámul a semmibe. Társaságban is sokszor csinálja ezt, hogy csak ül és bámul a semmibe. Olyankor nem is tudom, olyan szomorú a tekintete.


Ami még feltűnt, hogy nagyon sokat viccelődik a saját halálával és az öngyilkossággal. Ez még is ijesztett kicsit, egyszer rá is kérdeztem, hogy minden rendben van-e vele, de azt mondta hogy persze, semmi gáz és gyorsan elterelte a témát. A baráti társaságunk többi tagjától is kérdezősködtem egy kicsit és kiderült, hogy egyre többször mond le közös programokat is. A többieknek is feltűnt hogy sokat viccelődik az öngyilkossággal, de ők nem tulajdonítanak neki nagy fontosságot. Szerintük nem nagyon kell ezzel foglalkozni, nem komoly az egész. Egyiküknek se beszélt semmilyen problémájáról, de úgy vettem észre nem is biztos, hogy érdekelné őket.


Ti mit kezdenétek egy ilyen helyzetben? Nem vagyok vele igaz már túlságosan jóban, de akkor is nyilvánvaló, hogy valami nem stimmel vele. És az az öngyilkosságos dolog nekem kicsit ijesztő. Mit kéne tennem? Vagy kell egyáltalán valamit tennem?



2022. jún. 9. 22:52
 1/4 anonim ***** válasza:
97%
Mivel hasonló szituban vagyok (csak én az öngyilkos oldalon), így a tanácsom: írj rá, menjetek el kettesben beszélgetni valahova, vagy hívd el olyan programra, amit biztos nem mondana le, mert az érdeklődési köreibe tartozik. Ha még akar, meg tud nyílni, de mikor már ott tart az ember, nagyon nehéz egyáltalán beszélni is a problémákról... Én már ott tartok, ha kérdeznének is tagadnék, csak egy tengődés az élet. Szóval ehhez is két ember kell. Tedd meg, amit jónak érzel, segítsd, ahogy tudod, de Te egymagad nem fogsz tudni egy ilyen embert megmenteni, mint pl. én.
2022. jún. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
11%
Isten tud segíteni bármin.
2022. jún. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Jézus feltámadt és aki hisz Őbenne, örök élete van! Ő szeret minket és segít, higyj Őbenne!
2022. jún. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Jól írta az első válaszoló, ehhez két ember kell. Akármennyire is szeretnél segíteni valakin, nem fogsz neki tudni, míg ő nem fogadja el azt.

Egy próbát mindenképp megér, hogy elhívod valahova beszélgetni, aztán vagy megnyílik, vagy nem.

Bár ha eddig mindig életvidám volt, akkor bízzunk benne, hogy ez vissza fog jönni… Sok sikert!

2022. jún. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!