Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek akinek a szülei...

Szerintetek akinek a szülei magyarok de már Ausztriában született az magyar vagy osztrák?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen barátnőm és ő osztráknak vallja magát.

Kicsit olyan érzésem van sokszor, hogy szégyelli a magyarságát.

Mikor megkérdeztem,hogy anyukája jól beszél-e németül akkor 5 percig magyarázt,hogy anyukája is osztrák mert 20 éves volt mikor kiköltözött és már többet élt Ausztriában mint itthon.

Szerintetek?


2022. jún. 11. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Szerintetek akinek a szülei magyarok de már Ausztriában született az magyar vagy osztrák?"


Szerintem valamennyire mindkettő.


"5 percig magyarázt,hogy anyukája is osztrák mert 20 éves volt mikor kiköltözött és már többet élt Ausztriában mint itthon."


Részben kópé, cseszegesd azzal hogy sosem lesz osztrák lol

2022. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első generációs osztrák, magyar családi háttérrel. Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.
2022. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Csak engem úgy bánt,hogy szégyelli a magyarságát. Én akkor is magyarnak vallanám magam ha 60 évig Ausztriában élnék. Már két éve ott élek de nagyon büszke vagyok rá.
2022. jún. 11. 16:12
 4/15 A kérdező kommentje:

Sokszor mikor mesélem neki,hogy Magyarországon ez így és így van, Ausztriában pedig másképp akkor flegmán odaszól,hogy : jó de ez itt nem Magyarország.

Mintha megsérteném őt..vagy nem is tudom

2022. jún. 11. 16:13
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Miért barátkozol gyökerekkel?
2022. jún. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz kérdés. Én magyarnak vallom magam, noha semmi magyar vér nincs bennem. Apám a délszláv háború elöl menekült szerb. Kalandos úton jutott olasz földre, majd egy meseszép olasz lánnyal Pestre.

Én az ő gyermekük vagyok.

Tisztelem a múltjukat, de a hazám Magyarország.

2022. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolso : De gondolom nem szidnád egy olasz barátod “hazáját” ha elkezdene mesélni arról,hogy ott milyen és itt milyen. :)
2022. jún. 11. 16:18
 8/15 anonim ***** válasza:
Valóban, nem tennék ilyent.
2022. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de, igen, ha az "olasz barátom" az agresszív patriotizmusával mindenáron arról akarna meggyőzni, hogy én is olasz vagyok, mert az ő hisztis kis fejecskéje így kívánja. azért szégyelli magát, mert fél, hoyg valaki meglátja egy ilyen mélymagyar szerencsétlen társaságában.

amúgy meg igazat kell adjak neki, ausztria az nem magyarország, hála az istennek.

2022. jún. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó te mitől vagy ilyen frusztrált? :)
2022. jún. 11. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!