Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azért kimenni külföldre hogy...

Azért kimenni külföldre hogy itthon pizzeriat nyissak mennyire megvalosithato alom?

Figyelt kérdés

Hitelt nem szeretnek felfenni. Ha kell evekig dolgozok erte de minimum 5 millio forintot szeretnek osszeszedni hogy itthon Miskolcon nyissak egy pizzas-gyrosost

Megvalosithato alom ez?

No vagyok :)


2022. jún. 13. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az összegszerűségeket kell átgondolni. 5 millió forint az nagyon kevés ma már.

Egy épület (ingatlan), ami kellően normális méretű, szerintem még az ország keleti felében levő Miskolcon is ennél drágább. S akkor még kell egy kemence, kellenek egyéb speciális eszközök (kemencelapát, felvágó, kasszagép, a kasszagéphez internetkapcsolat(a NAV miatt), kell mindenkor fizetni legalább az ingatlan bérleti díját+ a rezsit, kellenek alkalmazottak (pincér, pizzasütő, stb.).Az épülethez riasztó, kamera (különben első héten kipakolják a helyet, de elég, ha csak pár könnyen mozdítható értéket visznek el egyik éjszaka és neked halvány lila dunsztod nem lesz róla, hogy ki lehetett a tettes).


Kell legyen egy állandó árukészlet, a pizzákhoz az összes elképzelhető feltét folyamatosan.


Szóval ez nem egy egyik napról a másikra megvalósítható álom.

2022. jún. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nagyon sok kell hozza es tudom azt hogy sokaig lehet hogy nem is lesz bevetel csak max nem leszek minuszba
2022. jún. 13. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm nyitott éttermet így
2022. jún. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

3.

Ötmillióból?

Szép mese!

2022. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyaltalan nem mese....
2022. jún. 13. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Mit láthatod, a hármasnak írtam.

(Vagy az is te vagy?)


Egy étterem nyitása 50-100 millió Ft.

De hajrá.

2022. jún. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is hibás a nagyságrend. Ötmillió semmire nem elég, ha mindent meg akarsz venni.


Egy másik út, hogy kibérelsz egy bezárt, de amúgy felszerelt pici pizzériát vagy büfét, biztos Miskolcon is van olyan. Újranyitod, átnevezed, felfuttatod. De ez is csak úgy mehet, hogy az első három hónap bérleti díja, plusz az újraindítás költségei, azaz a hivatalok, engedélyek, pár új eszköz, aztán a bérek, a marketing meg az alapanyagok költségei már előre a zsebedben vannak. Szerintem még ez is inkább 20-25 milla, mint öt.

2022. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

5 millió forint ehhez olyan, mintha azt mondanám, hogy akarok venni egy Toblerone-t, de nekem van a zsebemben egy 5 Ft-os pénzérme. A Toblerone meg 3000-be kerül.

[link]

Szóval csak azt akartam érzékeltetni, hogy a nagyságrendi különbség ég és föld!

2022. jún. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Egyaltalan nem mese...."


Ez idáig már több mint 10 üzletem volt Bp-en.

Ötmillióból úgy tudsz elindulni, ha egy saját lakókocsiból Street Food jelleggel árulsz pl. hamit, hot-dogot és üdítőt.

De ebből is csak akkor tudsz megélni, ha nagy gyalogforgalmú helyen tudsz nyitni.

Ehhez viszont kell valaki az önkormányzatnál, aki kiadja erre neked az engedélyt.

(...és ingyen az sem fog menni.)

2022. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!