Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha én előbb születek zsidónak,...

Ha én előbb születek zsidónak, akkor ma már nem élnék?

Figyelt kérdés

Dédszüleimet 1954-ben végeztették ki, származásuk miatt. Mamám, és anyukám mai napig él. Hálistennek. Ha akkoriban élek, akkor lehet engem is kivégeztetnek. Miért gyülölték ennyire a zsidókat? Mai napig nem mertem elmondani senkinek.

22/l


2022. jún. 16. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
1954-ben??? Kik és hol? (1954-ben már rég a kommunisták voltak hatalmon.)
2022. jún. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
#1: Ja, ezt én se értem. Maga Rákosi is zsidó volt.
2022. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
1944 lesz az csak elírta
2022. jún. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

"Miért gyülölték ennyire a zsidókat?"


Kik? Én pl. nem gyűlöllek titeket. (Csak a cionistákat nem szeretem.)

Ami a politikát illeti, Magyarország kormánya erősen zsidóbarát, és a legerősebb szélsőjobbos párt (Mi hazánk) célkeresztjében sem a zsidók vannak, hanem a cigányok.

2022. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, félreolvastam, azt hittem azt kérded, miért gyűlölik... Akkor a válaszom irreleváns.
2022. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

1944-et akartam, elnézést.

Lehet hogy ma már nem annyira vannak a zsidók ellen, mint régebben. De hidjétek el, a mai napig vannak akik egyszerűen a halálukat kivánják. Nem egy évfolyam társam hangoztatta azt töri órán hogy Hitler jól tette.

Egész órán csak róluk beszélgettünk, és erősen "elítélik" őket. A magyarázatuk az az hogy a zsidókat csak a pénz érdekli, és hogy azt is feketén szerzik meg.

Bele se gondolok mi lett volna ha közlöm hogy én is az vagyok. Össze vont óra volt, fele fele arányban ment az hogy ki az aki gyűlöli a zsidókat és ki az aki nem. Egyébként azóta már elballagtam, de ezekszerint azóta is a fejemben van. Egyszerűen nem értem.

2022. jún. 16. 21:27
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

"Miért gyülölték ennyire a zsidókat?"


Három oka van:

1. Sok zsidó volt értelmiségi vagy üzletember. A két világháború között pedig nagy csóróság volt, így a zsidók sokak szemét szúrták emiatt.

2. Magyarországon nagyon jól asszimilálódtak a zsidók a magyarságba. Egy Radnóti Miklós magyarságát senki nem kérdőjelezi meg. De a magyarság egyik fele "népnemzeti" mentalitású, a másik fele progresszívabb mentalitású. A zsidó magyarok általában a progresszív tábort erősítik. A két oldal pedig nem kedveli egymást.

3. Sok zsidó vállalt szerepet a Tanácsköztársaságban. Ez szintén szította az előítéleteket velük szemben.


"Mai napig nem mertem elmondani senkinek."


Ha mondjuk egy közeli barátod ezért nem barátkozna veled... Akkor kapja be, de tényleg.

2022. jún. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
96%
Az antiszemitizmus rendkívül összetett jelenség, évezredes múltja van. Könyvtárnyi irodalmat találhatsz róla, kiolvashatod mind, de teljesen megérteni talán akkor se fogod. Találkoztam én is olyan zsidógyűlölővel, aki életében se találkozott még eggyel sem (akiről tudta volna). Olvastam egy jó cikket egy lengyel neonáci srácról akinek a szülei végül elmondták, hogy zsidó. Na az érdekes volt.
2022. jún. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

HIGGYÉTEK.


Ha te előbb születsz, akkor sem biztos, hogy nem élnél. Mondjuk ha 200, vagy 500 évvel ezelőtt születtél volna, akkor már biztos, hogy nem élnél, akár zsidó vagy, akár nem. De amikor '44 környékén végezték ki a zsidókat, akkor sem végezték ki az összeset. A zsidók gyűlölete nem személyes dolog, a magukat bármilyen módon megkülönböztető csoportokkal szemben van előítélete az embereknek. Tehát aki téged személyesen ismer, az nem fog utálni, ha megtudja, hogy zsidó vagy.

2022. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!