Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerelem a végzeten (2001) c....

Szerelem a végzeten (2001) c. film a valóságban?

Figyelt kérdés

Két idegen véletlenül összetalálkozik, szimpatikusak lesznek egymásnak, de a csaj nagyon hisz a végzetben, ezért nem úgy adja meg az elérhetőségeit a srácnak, hogy a végzet dönti el, hogy a srác megtalálja-e (beírja egy könyvbe). Évekkel később is keresik egymást és meglepetés, happy end lesz a vége.

Ennek az egyszerűsített változata megtörténhet a valóságban, hogy ugyanígy két idegen újból egymásra talál?



2022. júl. 2. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Meg, nyilván, csak esély nincs rá túl sok.
2022. júl. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valami hasonló biztos előfordult már a történelemben, de az a film valami elképesztően bugyuta, és undorító, ahogy a megcsalást valami földöntúli szerelemként tálalja.

Persze csak akkor, ha azt is megcsalásnak tekintjük, hogy az esküvőd előtt, akivel együtt élsz, együtt tervezel, megosztjátok egymással jót és rosszat, na, szóval ez az ember, az esküvőd előtt, egy vadidegen nő után kajtat, akivel jó volt 1x korizni. De most komolyan, eltudod ezt képzelni, hogy készülsz a nagy napodra, és kiderül, hogy a párod minden követ megmozgat, hogy előkutasson egy csajt, akivel 1x találkozott?

Tudom, tudom, a párok a filmben gonosznak vannak beállítva, így még elfogadhatóbb ez a teljesen abszurd szitu.

Emellett a filmbeli "happy end" a valóságban épp csak a házasság kezdete, a mindennapok monotonitásában megtalálni a másikban a szerelmet, na az az igazi kihívás.

Amit a film bemutat, az csak két tökéletesen éretlen ember mágikus gondolkodása, mert nem képesek felnőtt módjára kilépni a számukra nem megfelelő kapcsolatból, ezért egy találka után, egy idegenről alkotnak maguknak egy ideált és azt üldözik. Tinikorban ez tök belefér, 30+ évesen már szégyellnivaló.

Valójában, ha két felnőtt ember ennyire bugyuta, gyermeki szinten működő, nagyon hamar elfognak válni útjaik, mert nem képesek felnőtt megküzdésre, ezt persze a film már nem mutatja be.


Bocsi a nyers stílusért, de ez a film pont kiveri nálam a biztosítékot.

2022. júl. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, szerintem egy filmet nem kell ennyire túlreagálni. Egyébként is írtam, hogy a leegyszerűsített változat előfordulása felől érdeklődöm.
2022. júl. 2. 22:34
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

2-es nem is így volt. A holgy kereste a pasit de egymastol fuggetlenul mindig oda ment ahol a pasi volt csak kesobb. Egy szallodaban talalkoztak de nem tudtak elotte egymasrol. Ott mutatta be a mennyasszonyat es meselte hogy eskuvoje lesz es meghivtak kozosen a holgyet. A holgy kihatralt. Aztan a pasi az eskuvo elott kapta a naszajandekat a mennyasszonyatol azt a konyvet amibe a holgy irta az elerhetoseget, akkor mikor lofraltak eloszor a varosba de nem volt semmilyen megcsalas, csok se.

A holgy mar epp ment volna haza a baratnojevel mikor a holgynek meg a repulon adtak oda a penzt amire ra volt irva a kedves uriember szama es ugy dontott visszamegy a szallodahoz. Az eskuvo vegere ert oda ami nem is volt. Aztan a parkba a fel par kesztyu tarsasagaban talaltak egymasra. A lenyeget nem ertetted meg a filmnek.


Nem nagyon nezted te azt a filmet es mivel nem tetszett neked ezert krealtal hozza egy hazug tortenetet.

2022. júl. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
3-as szerintem van ilyen amirol te irsz. Olvastam itt is hasonlokat.
2022. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
xd
2022. nov. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!