Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mire költenétek el az 500.000...

Mire költenétek el az 500.000 forintot?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, van fél millióm "fölösben", és az a gond hogy lenne több dolog is ami majdnem ennyi, vagy kicsit több, esetleg kevesebb, de olyan dolgok amiket ez az összeg nagyjából lefedne ÉS fontosak lennének számomra.

Fotózás a hobbim és az utóbbi időben már azon is gondolkoztam hogy talán munkának is jó lenne a jövőben, van ugyan egy cirka 100.000-et érő Nikonom de az profi fotózáshoz kevés, szerintem egy fél milliós géppel már azért tudnák kezdeni sok mindent.

Aztán van az hogy van egy lány aki nagyon tetszik, és rá nagyon szívesen költenék bármennyit ha eljönne velem valahová, a gond az hogy eddig nem tudtam erre rávenni. Illetve gondolkoztam hogy ha egyszer össze tudnék jönni vele szívesen elmennék vele kettesben valahová ahová ő is szeretne és még nem volt, az talán kijönne még fél misiből (repcsi, szállás ilyesmi).

Aztán ott van az az aspektus hogy ennyi pénzből esetleg lehetne többet is csinálni, de az nem 5 perc lesz, és le kéne kötni hozzá az egészet.

Aztán az is felmerült hogy tojok bele mindenbe, magamra költöm, rég nem vettem semmi komolyabbat magamnak pedig sok mindenre áhítozok, új telefon, új kütyük, szobám rendbetenni, új ruhák, ilyesmi.

Ti mire költenétek el a helyemben? Esetleg valami másra, vagy a fentiek kombójára?



2022. júl. 8. 01:29
A kérdező szavazást indított:
a fényképezőgépre
a lányra
a cuccokra
befektetném
másra (írjátok meg kérlek hogy mire!)
28 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Vehetsz egy kicsivel jobb fényképezőt. 100-200 között elvileg vannak jók, bár nem értek annyira hozzá.

De vagy felesleges nagyon profi cuccot venni, mert úgy sem tudod kihasználni, én így jártam más kütyükkel.

Ha kimaxoltad ami van, és tudod mit tud a profibb, ráér akkor.

Persze ha mar tudod akkor vegyél. :D


De valamennyit költs olyan cuccokra, amit nagyon szeretnél már régóta.

Vagy ha utazás, akkor haverokkal menj, ami egy tök jó élmény. :)

Lányra ne költsd, ha amúgy nem menne veled.

Lesz majd olyan lány, aki egy egy fagyira is örömmel megy veled.


A maradékot pedig befektetheted.

Bár most nem tudom mibe érdemes, mert a forint árfolyam olyan amilyen.


Szóval költs olyanra, amit szeretnél, hasznos is, és vagy jó élmény. :)

2022. júl. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Igazából azt te tudod a legjobban, hogy neked mire volna igazán szükséged vagy mire szeretnéd költeni igazán.


Szerintem annyira sokat inflálódott különösen az elmúlt fél évben minden, hogy olyan nagyon sok mindent nem tudsz csinálni ezzel a pénzzel.


Nem írtad, hogy hány éves vagy, mert az is nagyon fontos adat volna. Én alapvetően azt javasolnám, hogy inkább gyűjts hozzá amennyit és ameddig csak tudsz és majd valamire jó lesz az a pénz (akár később komolyabb célokra is, mint mondjuk önerő lakásvásárláshoz).


Ha pedig amúgy mindened megvan, de mindenáron el szeretnéd költeni, akkor ha még nincs meg, én egy B kategóriás jogsi megcsinálását tudnám javasolni a számodra.

2022. júl. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Elprostiznám.
2022. júl. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A lány nem azért nem megy veled, mert nem költesz rá eleget, hanem mert nem érdekled. Nagy eséllyel hiábavaló ismerkedésbe nem tolunk százezreket, de még tízezreket sem. Ha a menyasszonyod lenne vagy évek óta együtt lennétek, megérteném, de ez így tök fölösleges.


A fotózás nem hangzik rosszul, de úgy gondolom, hogy egy kezdőnek nincs szüksége csúcskategóriás (munka)eszközökre. A jelenlegi szakmám nekem is anno egy kedves hobbi volt. Mikor először elgondolkodtam azon, hogy vegyek-e drágább eszközt, megfogadtam, hogy ha elkezd pénzt hozni, abból a pénzből fogom ezt fedezni, addig úgy 90%-ban nem indokolt, mert nem ad annyival többet azon a szinten, ahol én űztem.


A magadra költés és a befektetés a két legjobb ötlet szerintem. 500 000 ftnak nagy látszatja tud lenni, ha az ember a környezetét és magát teszi rendbe belőle, ilyen értelemben sok dologra elég. És befektetni is érdemes lehet.


Bár kockázatosabb befektetés, én aranyat vennék belőle. Forintban tartani és ülni rajta a legfölöslegesebb dolog. Vagy költsd el vagy fektesd be valami értékállóbba, mint a forint.

2022. júl. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A töredékét költsd el gazdasági, pénzügyi ismeretekről szóló könyvekre - vagy inkább csak egy könyvtári tagságra, amivel hozzáférsz a könyvekhez és művelt magad, hogy megértsd az üzleti életet. A fotózásból nem fogsz megélni egy jobb géppel, mert nagyon sokan vannak, akiknek még jobb gépük van. Az üzleti élethez kell főleg érteni, azzal tudsz előnybe kerülni a többi fotossal szemben, akinek csak fényképezőgépe van. Ha meg értesz az üzlethez, akkor hamar rájöhetsz, hogy a fotózásnál jobb üzletek is vannak.


Kütyükre és egyéb vágyálmokra nem érdemes költeni, ha csak ennyi pénzed van. A valós szükségleteidet mérd fel, hogy mi az, amit nem csak szeretnél, de tényleg szükséged is van rá, ami nélkül nem tudsz meglenni.


A nyaralás szép dolog, ha megengedheted magadnak és máshonnan nem hiányzik az ára, akkor jó dolog utazni. De ha a csajt amúgy nem érdekled, akkor ne egy drága utazással probald el csavar i a fejét, mert csalódás lesz, amikor az utazás után otthagy majd.

2022. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

A befektetés a legjobb szerintem.


A lányra felesleges lenne. Mást mondanék, ha a menyasszonyod, feleséged lenne, de olyanra fölösleges költeni, akivel nem vagytok még együtt, és ha együtt is lesztek, nem biztos, hogy együtt maradtok éveken keresztül.

2022. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit jobban bevásárolsz hosszú hétvégére - és már integethetsz is neki! A mai árak mellett ez nem kirívó mutatvány!
2022. júl. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Kiváló összeg, venni egy pár pénzügyi alapozó könyvet és elkezdeni befektetni.
2022. júl. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!