Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miből élnek az emberek?

Miből élnek az emberek?

Figyelt kérdés

Úgy gondoltam, végzek egy kis "kutatást", mert egyszerűen nem értem, miből élnek az emberek. Én még csak diák vagyok, de tisztában vagyok az árakkal és a fizetésekkel, nagyjából összeszámolgattam, hogy egy átlag embernek, aki átlagos, de normál, kényelmes életet szeretne élni, egyedülálló, nincs gyereke, nincs háziállata, nincs kocsija, Budapesten kb. 300 ezer forintra lenne szüksége ehhez, amennyiben egy átlagos, de jó környéken lévő, jó állapotú kislakást is kell bérelnie.


Örülnék, ha leírnátok a következőket:

- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?

- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?

- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?

- Egyedül, családostul vagy párotokkal laktok, esetleg albérletben másokkal?

- Mit dolgoztok? (ha nem akarjátok konkrétan leírni, elég csak a terület)

- Van gyereketek, kutyátok, autótok? Ezeket azért kérdezem, mert nyilván jelentősen megdobja a kiadásokat.



2022. júl. 12. 08:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

285 őt keresek.


- főberlet

- 1 kutya - 2 macska

- nincs autó

- Budapest


Kb 50 ezer marad meg havonta. De semmi luxus. Alig veszek ruhákat. Semmi szórakozás. Csak a kötelező fizetnivalók és a kaja.

2022. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
28%
CSOK-bú, babaváró-bú,meg segély -bű nagyon röviden tömören.
2022. júl. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Havi 450-520 között, attól függ, milyen a hónap. Ebből kb 160 megy el fixen a többit igyekszem félrerakni.


Igen, csak olyan dolgokra költök, ami fontos, néha egy utazás, vagy valami műszaki cikk ha megkívánom.


Kisváros BP agglomerációjában. Itthon lakom, szüleimnek fizetek havonta, mert nem ingyenélősködni akarok, de így könnyebb spórolni.


Autóbuszvezető vagyok a Volánnál.


Gyerek nincs ,jelenleg kutya se, kocsi viszont van természetesen, első járatot máshogy nehéz lenne kivitelezni.

2022. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%
Ennyit fizetnek a volánnál?
2022. júl. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Havi 400 körül keresek és kb 150-200-ból élek meg.
2022. júl. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?

- Én 240 ezret a férjem 290 ezret ( közösen 530) Olyan 350-400 ezret költünk el.


- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?

- Igyekszünk. Spórolni kajával lehet. Nem rendelünk, nem veszünk nasit stb( mondjuk ez a változás jó ötlet mert végre elkezdtünk fogyni is, pedig nem éhezünk)


- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?

-Budapesten lakunk egy 4 emeletes társasházban ami szolgálati lakás. Mindenestü olyan 150 ezret fizetünk havonta.


- Egyedül, családostul vagy párotokkal laktok, esetleg albérletben másokkal?

- Csak mi ketten a férjemmel


- Mit dolgoztok? (ha nem akarjátok konkrétan leírni, elég csak a terület)

- Én óvodában, férjem vasútnál


- Van gyereketek, kutyátok, autótok? Ezeket azért kérdezem, mert nyilván jelentősen megdobja a kiadásokat.

- Van macskánk, van autónk, motor, is.


Nem kérdezted, de leírom. Mi azért spórolnunk, hogy évente egyszer eltudjunk menni nyaralni a nagyvilágba valahol. Ez az 1 luxus van nekünk. Nem iszunk, nem dohányzunk, de a nyaralásról nem mondunk le.

2022. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Alul becsülted a keretet. Ez a minimum, és sok helyen spórol illetve hó végén nem marad semmi és nyugdíjra se tesz félre.
2022. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon változó, hogy mennyiből élek, tudok-e félretenni vagy minuszos vagyok...


Mindig spórolok, ha úgy vesszük - például nem dohányzom, iszom, nem költök édességre stb. Azzal is sokat spórolok, hogy a kaján nem spórolok (friss zöldség, gyümölcs, jobb hús, sajt kész vagyon.)


Nincs járvművem, apró állatkáim vannak.

2022. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

#4


Telep és járatfüggő, de Budapest és környékén a fő vonalakon meg lehet keresni 450-600 között. Főleg ha van gyerek, egyéb visszatérítés.

2022. júl. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyit kerestek havonta nettóban és ebből kb. mennyit költötök el?

Én 430 ezret a nejem 350 ezret keres nettóban. Kb havi 50-100 ezret rakunk félre. Bár a jelenlegi helyzetben a megtakarított pénzünkből most inkább felújítottuk a lakást, mert a bankban csak inflálódik a pénz.


- Szoktatok spórolni? Ha igen, hogyan?

Megválogatjuk, hogy mit veszünk. Leértékeléskor vesszük meg a ruhákat és más dolgokat. (téli cipőt most vettem tavasszal) Nem járunk étterembe.


- Hol laktok? (település) Saját lakás/ház vagy bérelt? Ha bérelt, mennyi a bérleti díj?

Budapesten saját hitelmentes lakásban lakunk.


- Egyedül, családostul vagy párotokkal laktok, esetleg albérletben másokkal?

férj feleség és 2 gyerek


- Mit dolgoztok? (ha nem akarjátok konkrétan leírni, elég csak a terület)

alkalmazott (a területet nem írom ki direkt)


- Van gyereketek, kutyátok, autótok? Ezeket azért kérdezem, mert nyilván jelentősen megdobja a kiadásokat.

2 gyerek. Háziállat nincs. Autónk sincs mert egyikünknek sincs jogosítványa egészségügyi okokból.

2022. júl. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!