Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ez a...

Szerintetek miért van ez a kettős mérce, ha a nők vs férfiak szexualitásának megéléséről van szó?

Figyelt kérdés

A napokban fejét ütötte egy botrány, amiben egy énekesnőről az exe bosszúból intim képeket osztott meg. Sok helyen a kommentek között mindenfélének ellett hordva a nő, pedig nem egy jöttmentnek küldte a képeket(nyilván az is az ő dolga lett volna) hanem a párjának. Mégis neki “kell” szégyellnie magát és elviselnie hogy minden ringyónak ellett hordva.


Na de. Nem is sokkal ezelőtt egy férfi énekesről szivárgott ki egy videó, amin egy toitoi wc mellett létesít szexuális kapcsolatot egy rajongójával, miközben barátnője volt. Őt mégse illeték annyian mindenféle jelzővel, szégyennek egy nyomát se mutatta és még a következő fellépésén egy toitoi is ott volt díszletként mintha menő lett volna amit tett.


Mitől van még mindig ez az óriási kettős mérce a férfiak és a nők szexualitásának megélése körül?


2022. júl. 12. 18:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
13%
Zzzzz, Zzzzz
2022. júl. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem nem kötelező “válaszolni”, ha untat a kérdés, de azért köszi.
2022. júl. 12. 18:10
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is kérdeztem az utóbbi eset kapcsán, hogy miért védelmezik a megcsalót a lányok is. Hogy hogy nem tudják magukat a barátnő helyébe képzelni. Nem kaptam értelmes választ.
2022. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Fura az egész. A pasi ugyanúgy éli az életet a nő meg bújjon el kb. Holott a nő a párjának!! Küldte a képeket, míg a pasi meg is csalt valakit.
2022. júl. 12. 18:14
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Nő nő ellen van utolso, mint a dögkeselyűk.
2022. júl. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#5


Azért szerencsére ez nem mindenkire igaz, de szomorú hogy van ilyen is.

2022. júl. 12. 18:16
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező: te el vagy tévedve. A felhozott példák alapvetően olyanok, amik mindkét ismert "elszenvedőnek" kárt okoznak/tak.


Ebből kiindulva teljesen lényegtelen, hogy kit hogyan ítélnek meg ezután, mert alapból azt kell ELÍTÉLNI, aki nyilvánosságra hoz olyan dolgokat, amik napvilágra kerültek PONT

2022. júl. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy ellennék tévedve, de persze semmi sem kizárt.


A kérdésem azért született, mert olvasgattam mindkét eset után kommenteket és azt tapasztaltam hogy a pasit kb védik a nő meg ringyó mert minek csinált egyáltalán ilyen képeket.

Plusz én magam is tapasztaltam már ezt a kettős mércét. (Nő vagyok)

2022. júl. 12. 18:31
 9/18 anonim ***** válasza:
87%

Ezt hívom pop-feminizmusnak. Vagyis mikor valaki csak azért feminista, hogy népszerű legyen bizonyos emberek körében és szimpatikusnak tartsák. Szerintem egy nő akkor igazi feminista, ha képes kiállni egy másik nő mellett akkor is, ha nem férfiak, hanem más nők alázzák őt és állítanak kettős mércét a nőiségével, szexualitásával kapcsolatban. És nem akarom agresszió irányába elvinni a kérdést, de ha létezik valaki, aki jól szájbabaszhat egy nőt ezért a viselkedésért, az egy másik nő - mert úriember nem üt meg nőt.


Ezeket a picsákat kordában tartani nekünk, nőknek a felelőssége, mert ha a férfiakon és a társadalmon múlik, mindenféle következmény nélkül megússzák azt, hogy rosszindulatú pletykás-szarkavaró ringyók. Ez van, a legtöbb nő csak a férfiak ellen tud hadakozni, de mikor valami nyomorék vág hülye pofákat egy másik nőre vagy gúnyolódik egy másik nőn, amellett szó nélkül elmegy.



A kérdésre válaszolva: megszokhattuk már, hogy ha egy férfi szexualitásáról van szó, az egy vagány dolog, ha meg egy nőéről, akkor újra és újra rácsodálkozunk még arra is, hogy szokta élvezni a szexet.


Nevezzük nevén, Barbi videójával kapcsolatban az okoskodást én őszintén nem értem. Együtt élsz valakivel évekig, az otthonodba és a szívedbe fogadod, készül egy ilyen felvétel, míg másoknál ezzel egyidőben már gyerek készül helyette. Azok a nők nem hülyék, akik a párjuknak gyereket csinálnak? Azok a nők nem hülyék, akik sérülékenyek más szempontból a párjuk mellett? Azok a nők nem hülyék, akik vagyonszerződés nélkül házasodnak? Mindig mindenki arra gondol egy kapcsolatban, hogy mi lesz, ha véget ér és mi lesz, ha a másik hátbaszúrja és hülye, aki bízik a párjában és reménykedik valami hosszútávúban? Komolyan? Nézzetek már magatokba, a k...va anyátokat, mielőtt azon örvendeztek, hogy más milyen hülye volt, mert mert flörtölni az exével online... Úgy a hülyéjét lehetne veletek is járatni, úgy szét lehetne titeket is alázni a nyilvánosság előtt, mint a huzat. Úgy halálba lehetne zsarolni titeket azzal, hogy emberek vagytok, hogy az elkövető szeme sem rebbenne. Miért? Mert hülyék vagytok. A különbség köztetek és Fanni között az, hogy titeket nem akart senki lejáratni még. *kopp-kopp*


Azt a hűtlen gecı Paulfaszt vagy mi a neve épp meg aztán főleg nem kell védeni. Eleve nem értem, ki olyan pszichopata állat, hogy a hűtleneket védje. Remélem, hálájuk jeléül majd egyszer titeket is betalál egy ilyen féreg, aztán akkor lehet puffogtatni, hogy a harmadik fél a hibás meg ti, amiért valaki inkább megdugott mást, minthogy szakítson veletek.


Annyira hisztek az igazságos világban, annyira hisztek abban, hogy ez a ti púderes kis életetekben nem fordulhat elő... Egyszer kell emberetekre találni és amilyen hülyék vagytok, előbb-utóbb rá is fogtok.

2022. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
9: Ez a legszimpatikusabb feminista komment, amit valaha olvastam.
2022. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!