Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alkoholista vagyok?

Alkoholista vagyok?

Figyelt kérdés

Ezen a nyáron elég sokat iszok. Az esetek többségében egyedül. Hol sör, hol bor, hol pezsgő, hol pálinka, viszont amit nagyon megszerettem az a pezsgő és nem az alkohol miatt iszom (tehát nem az alkohol, a kábultság hiányzik nekem) hanem az íze miatt. 1 hónap alatt 4 üveget ittam meg teljesen egyedül.


Egyszerűen imádom a pezsgőnek az ízét és már vannak olyan érzéseim, hogy nekem ez nagyon hiányzik és innom kell. A sör, pálinka annyira nem hiányzik, azokat mérsékeltem is, viszont a pezsgőre most nagyon rákaptam.


Egyébként nincsenek magánéleti problémáim, vannak életcéljaim és éppen ezek elérése érdekében egyetemen tanulok és az első évemet már teljesítettem is és teljesen motivált vagyok a jövőt illetően is.


Tehát egyáltalán nem valamilyen problémát próbálok az alkohollal elfolytani és nem is az alkohol miatt iszom, hanem az íze miatt. Viszont arra nagyon rákaptam.


Szerintetek ez már alkoholizmus?



2022. júl. 13. 18:46
 1/9 A kérdező kommentje:

21/F


(Családban van alkoholista)

2022. júl. 13. 18:47
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Max ha naponta innal meg ennyit..
2022. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Olyan sosincs, meg amúgy tudom kontrollálni. Csak sokszor úgy gondolkodom, hogy ha most van lehetőségem meginni 1 üvegy pezsgőt akkor miért ne?


Nem is mindig iszok meg egy üveggel, mert ha már érzem, hogy hatni kezdett és meg kell állni akkor megállok.

2022. júl. 13. 19:12
 4/9 anonim ***** válasza:
Most még...
2022. júl. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hany eves vagy? 😀 Eleg fiatalnak tunsz. Akkor meg hu de nagy szam h berugsz.. majd megunod 😀
2022. júl. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Van pezsgőízű alkoholmentes pezsgő. Nem kölyökpezsgő, tényleg olyan íze van, mint az igaznak, az üvege is olyan, kis 2dl-es is van belőle. Rendszeresen szerintem inkább alkoholmentest igyál pezsgőből és sörből is.
2022. júl. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
74%
Azt szokták mondani, hogy nem az az alkoholista aki minden nap részeg. Hanem az aki minden nap iszik. Fiatal vagy még. Vigyázz magadra. A legnagyobb jóindulattal mondom. ❤️
2022. júl. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2022. júl. 14. 02:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy alkoholista. Ha azt fogod csinálni mint én, hogy munka után lenyelsz 4 deci vodkát 1 óra leforgása alatt miközben egy! darab vajaskenyeret majszolsz, akkor már alkoholistának számítast. Perpill 5 napja nem ittam, mert tényleg le akarok szokni, de akkoris
2022. júl. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!