Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ítélik el ennyire a...

Miért ítélik el ennyire a "drogosokat"? (a nem függőket is, aki csak néha, stbstb)

Figyelt kérdés

Mármint persze, értem én, fúj szúrja magát meg bevesz egy bogyeszt vagy elszív egy cigit, de úgy ténylegesen, a társadalmi elvárásoktól eltekintve teljesen csak a saját véleményed alapján, mi az ami annyira ellenszenves bennük?


Nem minden drogfogyasztó egy utolsó csöves, vannak akik ésszel bánnak ezekkel. Persze vannak kattogósak, akik nagyon durván ráállnak valamire, de pl aki szinte csak füvezik azzal mi a jó isten gond van? Senkinek sem ártanak (vannak mindenhol szélsőséges példák, de hát mi a franc bajod van neked azzal, ha ebben a szar világban valahogy boldogsághoz akar jutni?)


Még az alkoholistákat sem kezeljük le ennyire. Pedig lehet ott vagy te, vagy akár apád, aki naponta megiszik mittudjam én mennyi sört, meg lehúz egy-két felest, mégsem nevezzük alkesznek, aki néha tol valamit az meg már egy büdös drogos és meg kell halnia...


Nagyon mély, őszinte és kifejtős válaszokat szeretnék. Jó lenne más emberek nézőpontjait is látni, nem csak azt, hogy fuj drogos kocsog es ennyi.



2022. júl. 13. 22:00
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
+az ittas emberek sokkal veszélyesebbek, mint azok akik be vannak állva.
2022. júl. 13. 22:01
 2/20 anonim ***** válasza:
67%
Bocsi nálam az alkalmi fogyasztás is szakítás. Mert így lesz a függő.
2022. júl. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyfelől a gyerekkori legjobb barátaimat tette tönkre a drog és egyedül maradtam közülük aki sosem drogozott, nekem lett egyedül jó életem, és nagyon sajnálom őket mert mind intelligens emberek ettől eltekintve. A másik már csak egy ilyen személyes frusztráció, már gyerekkoromban is nagyon sokat kellett dolgoznom itt-ott ház körül stb és olyan karriert is választottam amihez már az odavezető út azzal járt hogy nekem nem volt buli, kikapcs stb, és akkoriban nagyon bökte a csőröm aki csak úgy tépegetett és elmélkedett a világ dolgain :)) Na meg volt egy időszak amig albérletbe kényszerültem egy drogos társasággal na ott aztán tényleg én is úgy voltam vele hogy pusztuljanak :D. Nekem aztán mondhatod az alkohol rossz dolgot is, egyetértek, azokat is elítélem. De ezt rosszindulat nélkül írom most neked, tényleg igyekszem kifejteni az egésznek az okát.
2022. júl. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Önmagát/környezetét károsítja, veszélyben tartja, mindig csak a szer megszerzése lesz a cél, amihez manika kell, a manika megszerzése meg nem feltétlen csak munka által tud meglenni.
2022. júl. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Módosítja a tudatot, ez viszolygást kelt bennem, amúgy az alkohol is, a drog talán kisebb mennyiségben is jobban kiforgatja az embereket önmagukból. De igazán a lecsúszott drogosoktól undorodom és félek, mert piszkosak, lepusztultak, elállatiasodtak, az adagjukért mindenre képesek. Plusz nem kicsit hülye és szánalmas, akinek ez a boldogság vagy ezzel oldja meg a problémáit.
2022. júl. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az 5-öshöz hasonlóan gondolom. Én azt sem szeretem, aki részegségig iszik, akár alkalomszerűen, akár rendszeresen. Szánalmas egy részeg, vagy drog hatása alatt álló ember.

A drog azért rosszabb, mert azt kizárólag a hatása miatt fogyasztják, alkoholt meg lehet észrevehető hatás nélkül is inni.

2022. júl. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Fúj, drogos köcsög! Én úgy gondolom, szimpla beidegződés, a kábítószer-fogyasztás elleni itthoni propagandaharc eredménye; megbélyegzik azokat, akik élnek ezekkel valamilyen formában és a legszélsőségesebb eseteket emelik ki, hogy így szorítsák vissza a használatot, a terjedést. Egy nagy mumus ez ma még mindig itt Magyarországon, és az emberek általában összehúzzák a szemöldöküket, amikor azokról a dolgokról van szó, amik aljasan megrontanak, elgyengítik a társadalmat, tönkreteszik a családot, stb. - most eltekintve attól, hogy mi is ezeknek a beidegződéseknek a valóságtartalma... Abban teljesen egyetértek, hogy baj is és ellentmondásos is, hogy az alkohol egy elég durva kábítószer, és ennek ellenére erről egészen más a közvélekedés azzal együtt, hogy itthon ez egy komoly probléma és a vele összekapcsolható halálozások száma igen magas, nem beszélve még sok egyéb kapcsolatos problémáról. Itthon (és úgy általában mindenhol) az alkoholnak van kultúrája, történelmi gyökerei miatt. Nem is olyan rég még a kokain is legális volt az ópiumokkal és sok mással egyetemben, és néhányan azért hajlamosak elsiklani afelett, hogy azért okkal tiltják őket - hogy ez összességében mennyire helyénvaló vagy sem, abba itt és most nem mennék bele. Nyílván a kezdő füvesek, meg aki életében megevett vagy 3 bélyeget, ezt még nem nagyon látják, de aki esténként eltol 6 fejadag MDMA-t és mellette még Isten tudja hány cigit, az már kapizsgálja miért is, még abban az esetben is, ha mentális betegségekre amúgy nem hajlamos, nem az erőszakos-verekedős fajta és egyébként tisztes polgári életet él. Másokban egyébként meg szimplán felerősítik a rossz tendenciákat, és olyan is akadt már, aki kiugrott az ablakon vagy leszúrta az anyját vagy egyszerűen csak totál félrecsúszott velük az élete, illetve az idővel kialakuló testi-lelki függőség is egy érdekes és összetett téma még... Ja, mellesleg pedig totál kavarodás van az emberek fejében az egész témát illetően; fogalmuk sincs, mit jelent igazából a 'drog', meg 'kábítószer' kifejezések, hogy a csokoládé, a tea és a cigi is drognak számít, az alkohol pedig egy igen kemény kábítószernek, és meg se próbáld ezt elmagyarázni, semmire sem jutsz... Rossz infóval, meg echte marhaságokkal tömik az emberek fejét az iskolában és a tévében. Szép ez az úttörő munka, amire vállalkozol, de mint látod, az itthoni mentalitás még nem tart igazán itt, nagy illúzióid ne legyenek, emiatt kár ellenszenvessé válnod mások szemében...
2022. júl. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

A képlet meglepően egyszerű!

Aki rászokik, az a rászokás pillanatától kezdődően elveszíti az önállóságát, egyéniségét! Másoktól fog függeni és folyamatos kiszolgáltatottságban fogja tovább élni azt az életet, amely egyre mélyebbre fogja zülleszteni.

2022. júl. 14. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Mert kockázatos kapcsolat
2022. júl. 14. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
71%
Azért ilyen a drogok megítélése, mert az emberek nagy része rohadtul tájékozatlan és benyelik a kormány propagandáját. Én felvállalom, hogy szoktam cigizgetni (dzsojázni), de ettől még nem tartom magam se drogosnak, se lecsúszottnak. Hollandiában végeztem el az egyetemet (BSc + MSc), több nyelven beszélek folyékonyan, zsákkal viszem haza az €-t, úgyhogy mindig megmosolyogtat, amikor a gyári munkás alkoholista köpködi pl a marihuána fogyasztókat, és húzza rájuk, hogy lecsúszott drogosok.🥱 Sötétek, tudatlanok az emberek, főleg keleten, amibe sajnos Magyarország is beletartozik. Érdekes módon Hollandiában pl a varázsgomba is legális. Ezt, ha valaki meghallja, akinek semmi tudása nincs a témában csak hüledezik. Az is nagyon érdekes, hogy a fejlett országokban a marihuána vagy legális, vagy dekriminalizálva van. Hol tiltják/üldözik nagyon? A putri országokban, putri emberekkel. A tényekkel nehéz vitatkozni, ez pedig tényszerű megállapítás, hogy a felvilágosult országokban már réges rég legalizálva lett.
2022. júl. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!