Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az öregek miért hordanak a...

Az öregek miért hordanak a saját koruknál idősebb ruhákat?

Figyelt kérdés
Miért nem olyanokat hordanak amik mondjuk az ő fiatalkorukban divatosak voltak?
2022. júl. 15. 07:10
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Mert hogy néznének ki miniszoknyában, rátapadós trikóban?

Habár vannak, akiknek nincs önkontrolljuk, és most is a 80-90-es évekbeli macskanadrágban flangálnak.

2022. júl. 15. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
28%
Ugyanazért, amiért te. Vagy gondolod, hogy 40 évesen a farmer-pólóban menő csávó vagy?
2022. júl. 15. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan ruhát hordanak amiben jól érzik magukat. Ez szerintem sokkal jobb, mint télen a -10 fokban hordott bokazokni és csupasz boka a divat miatt.
2022. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Látom egyesek nem értik a kérdést

Mi készteti őket arra hogy olyan ruhakat vegyenek fel öreg korukra amit soha életükben nem hordtak mivel az ő szülei viseltek ezeket a típusú rongyokat...

Egyáltalán honnan szerzik be ezeket? Ilyenek már nem kapni és melyikünk őrizgeti a szüleink regi ruhait?

2022. júl. 15. 08:57
 5/8 Metionin ***** válasza:
100%
Aki olyat hord, az piacról szerzi szerintem, ott lehet még kapni pl. otthonkát. Kiskoromban ezen csodálkoztam, mert boltban sosem láttam, hogy azt honnan veszik :D De amúgy ez emberfüggő, én nagyon sok csinos idős nénit látok, nyári ruha, elegáns nadrág-szoknya, szép felső vagy épp sportosakat, belőtt haj, smink, szép köröm. Inkább falun van több olyan, amit te írsz és ott gyanítom, hogy a mitszólnak mentalitás miatt van egy bizonyos öltözködés, ami elfogadott x korban és nem mernek abból kilépni. Pl. ilyenek, hogy 40 fölött nem illik a farmer, a rövidnadrág, a menő haj stb. van néhány modernebb nő a kisvárosban is ahol felnőttem és a többi rendszeresen kibeszéli, megszólja a háta mögött, amiért ennyi évesen még "kelleti magát", pedig a nagy magakelletés az az, hogy felvett az illető egy sima rövidnadrágot. Anyám sem mert egy csomó ruhát hordani hiába tetszene neki de fél, hogy megszólják. Egyébként simán felismerem a villamoson, ha valaki arról a környékről jön be pl. kórházba, pont ezért, másképpen öltözködnek ott az idősek.
2022. júl. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sok olyat is láttam, aki 60-70 éves és úgy öltözik, mint egy harmincas.
2022. júl. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, azok a göncök ott dogühosodtak vagy 60 évig a tata szekrényében, jól benaftalinozva. Azért olyan kriptaszagú némelyik, vagy a padlás zugából kotorják elő, mikor a sokadik x,et betöltötték, mert akkor már "nem illik flancolni"...

Magyarok ebben is előre mennek, na.

2022. júl. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajna nagymamámnak is volt olyan 60-tól 65 éves koráig egy masszív otthonkás időszaka, mert az olcsó, szellős, könnyű le-és fel venni, nem kell összehajtani, nem kell vasalni, be lehet dobni a mosógépbe az összeset egyszerre, lehet hordani egy hétig is, stb.

Aztán Anya megelégelte, és elvittük az Orsaybe meg a C&A-ba, hogy tessék felnőtt embernek megfelelő ruhákat összeválogatni, mert még messze nem öregasszonyos se külsőre, se teherbírásra, se szellemileg, és kapott egy doboz színfogót mosáshoz. Utána is még egy darabig szedett elő agyonhasznált, 1000 éves, két számmal nagyobb melegítőket meg zsák fazonú "pólóruhákat", és a barátnői is vitték neki ajándékba ezerrel az ilyeneket. Ezeket Anya ki-kipateroltatta, aztán egy idő után visszaszokott a sima, felnőtt ruhákra. Most 72, azóta is normális ruhái vannak.


Úgyhogy én azt mondom, hogy nyugdíj előtt / után kicsivel sokaknál beáll egy ilyen lustulás, én öreg vagyok már, én már megtehetem, hogy nem figyelek ezekre, stb-stb. Könnyebb őket tárolni, tisztán tartani meg kiválasztani, esetleg valamilyen fura nosztalgia is köti őket hozzá. Egyre több időt töltenek otthon, elszigetelődnek a külvilágtól, ami rásegít arra, hogy még jobban belekényelmesedjenek ebbe. (Karantén alatt fiatalabbak is rémesen legatyásodtak, rengetegen dicsekedtek azzal, hogy két hónapja vannak a leevett melegítőjükben kócosan, mert hát senki se látja.) Aztán van, aki magától vagy kis külső nyomással feleszmél, hogy még van 30 év az életéből jó esetben, amit nem tölthet el ebben a pangásban, és összeszedi magát.

2022. júl. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!