Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha rabló lennél hogyan döntenél?

Ha rabló lennél hogyan döntenél?

Figyelt kérdés

Betörsz egy olyan helyre ahol nagy érték van. Viszont betörés során rajta kap a tulajdonos egy vadászpuskával a kezében, és felszólít hogy ha nem engedelmeskedsz és nem várod meg a rendőröket azonnal lelő.

Mit tennél?



2022. júl. 17. 21:24
A kérdező szavazást indított:
Megadnám magam, telejsíteném amit kér
Megpróbálnám megtámadni és elmenekülni, úgy is ha fenn áll a veszélye hogy dulakodás közben véletlen megöl
Mondanám neki hogy lőjjön le, mert nem megyek börtönbe
28 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Az emberek 99.99%-a megadná magát.
2022. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem merne lelőni, de az egyes válaszolónak igaza van és valószínűleg én sem hősködnék hanem azt tenném amit mond.
2022. júl. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
itthon, Magyarországon elmenekülnék, mert szerintem nem merne lelőni, csak fenyegetőzik (lásd: ha lelőne, azzal ő is rosszul járna, mert nem minősül jogos önvédelemnek, tehát büntethető lenne). Vannak olyan országok, ahol viszont joga van az embernek lelőni ha betörök a területére, mondjuk olyan helyen nem próbálnék meg rabolni:D
2022. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ja, mert a nagy értékeket a tulaj védi puskával.. nem széfben van, nincs riasztó, biztonsági őr, és minimum idióta a rabló hogy ki sem figyeli mikor nincsenek otthon.
2022. júl. 18. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Magyarországon nincs olyan mint mondjuk Amerikában hogy lehet ölni a magántulajdon védelméért szóval őt elítélik gyilkosságért ha lelő egy lopás miatt
2023. aug. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!