Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitől lett most hirtelen...

Mitől lett most hirtelen ekkora divat a utóbbi pár évben a fiatalok körében a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Ahhoz képest hogy állandóan azt hallani hogy fogy a magyar, az utóbbi években mást se látok, mint hogy fiatal, gimnazista vagy egyetemista csajok már tolják a babakocsit, meg a közösségi oldalra rakják ki a babás képeket. Csomó olyan csaj van távolabbi ismerősök közt is aki 20-22 évesen már anya volt.

De ez mitől lett most hirtelen akkora divat megint? Mert nemrég még az volt hogy a huszas éveikben a nőknek egyetem, karrier, meg hasonlók, és csak később, vagy egyáltalán nem akarnak gyereket, most meg hirtelen megfordult a világ, és sokan már 20 évesen anyák, úgy hogy az apját a gyereknek sokszor egy éve még nem is ismerték, és a semmire szülnek gyereket. Gondolom ha ekkora trend lett van valami oka amiről nem tudok.



2022. júl. 21. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem lett divat, mindig is ez volt csak nem vetted észre.
2022. júl. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%

CSOK, ingyenótóka, lakásvásárlási láz, hiteltámogatás, adókedvezmény.

Tehát legalizálták nekik az ingyenélést:).

2022. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem trend és nem új dolog! A nagyszüleim most 70-80 évesek, és ők is a 20as éveikben szültek.

Lehet, h neked úgy tűnik h a semmibe szülik a babákat, de lehet h azt a hátteret elégnek gondolják egy babának. Mert pl az apuka közben kidolgozza a belét és nagyon jó körülmények között nőnek fel a gyerekek.

Esetleg újra divatba jöhetett az h a féefi dolgozik és a nő meg a gyerekeket neveli 20éves korától...


24N

2022. júl. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%
Én nem ezt tapasztalom. 25 éves vagyok és alig van néhány olyan ismerősöm, akik a 20-as éveik elején vállaltak volna gyereket. Nekik is a nagyobb részük olyan, aki nem tanult tovább, hanem dolgoztak pár évet és utána jött a gyerek. 2 olyan tudok, aki az egyetem végefelé szült. Ha végiggondolom, hogy akiknek mostanában lett első gyerekük hány évesek, a döntő többség 27-30 éves, ami egyáltalán nem túl fiatal.
2022. júl. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

A média, főleg a közösségi média hatása. Facebook-on, Instagramon posztolgatják a babucikákat, a tévé nyomatja a celebeket gyerekestől, ha rápöttyintesz a Google-ra, már tolja a képedbe Rúzsa Magdit, Kulcsár Edinát, Tóth Gabit meg tudomisén még kit az ivadékával. A különféle állami támogatásokról nem is beszélve.

N

2022. júl. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem szánalmas.

22 vagyok, a korosztályom két nagy és egy kisebb csoportból áll. Legalábbis ahogy az ismerőseimet elnézem.


1. csoport, egyetemre járók, otthon élnek vagy albérletben, amit a szülők fizetnek. Van, aki egyetem mellett dolgozik, de nem kap érte sokat meg inkább elkölti webshopokban. Egyetem után nem terveznek dolgozni menni, inkább gyereket fognak vállalni.


2. csoport, ez talán nagyobb, mint az első, pár hónapja megismertek valakit, egyből össze is házasodtak, már terhes a csaj, vagy már van is gyerek és lesz is még. Természetesen ezek a lányok életükben egy percet sem dolgoztak, a pasi vagy a szülők tartják el, és az egyetlen jövőkép, hogy legyen még gyerek meg valaki aki eltartja.


És van a 3. csoport, akik továbbtanulás helyett egyből elmentek dolgozni, spóroltak ezerrel, van akinek van, van akinek sincs párja, de nem vállalnak gyereket különböző nyomós okok miatt. Örülnek, ha magukat eltartják.

2022. júl. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Minél hamarabb szeretnének látványos "eredményeket" felmutatni, de mivel erre saját önerejükből kevesen képesek, ezért rácsimpaszkodnak a "központi csöcsre", - az államra, amelyik szorgalmasan szedegeti és diszkriminatív módon osztogatja újra az beszedegetett adókat, járulékokat. Nem akarnak lemaradni egy ilyen lehetőségről annak ellenére sem, hogy sokuk még nem alkalmas szellemileg ahhoz, hogy a gyermekvállalás felelősségével tisztában legyenek. Nem akarnak kilógni a sorból, türelmetlenek, de önerőből tehetetlen is sokuk, - rácsatlakoznak a "központi csöcsre" és a "probléma kipipálva" részükről. Csak az ismeretségi körömben - a kollégáimat nem beleszámolva - egyetlen egy olyan embert lehet összesen találni, aki alkalmas arra, hogy gyereket neveljen (és ő neveli is a sajátjait), de a többin egyértelműen látszik, hogy csak a gyerek mögül kiásható pénz érdekli. Manapság ez az "értékrend" tekintendő "helyesnek", - mint neves "köztársasági elnökünk" is utalt erre nem is eltúlzott burkoltsággal!
2022. júl. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
En pont azt latom hogy egyre kesobb es kevesebben vallalnak gyereket. Marmint a normalis tanult feher csajok
2022. júl. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
Mindig szültek, fiatalon is, neked öregek a szüleid?
2022. júl. 22. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%
Ehhez képest múltkor azon rágták magukat valakik, hogy a statisztika szerint még soha ilyen csúfosan nem állt a népesedési helyzet. De hát biztosan nem jól bűvészkedtek azokkal a számokkal.
2022. júl. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!