Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önkéntes hajléktalanság,...

Önkéntes hajléktalanság, milyen tanácsaid vannak amivel túlélhető?

Figyelt kérdés
Nem akarok bérrabszolga lenni, 9-5-ig az asztalomhoz láncolva, havi nettó 250-ért. Nincs motivációm tanulni, de nem akarok ez a "képzetlen újonc" biorobot lenni , aki vagyok. Szabadságot akarok a hét minden napján, 24 órában, nincs főnök, nincs beütemezett pisi idő, nincs ütemezett ebédszünet. Azt akarom, hogy bármikor kimehessek strandra, parkba, találkozni haverokkal, stb (még akkor is, ha H-P 9-5 óra között van). A nagybetűs munkás élet egyszerűen nem az én világom. Az egyetlen alternatíváim a hajléktalanság, a szülőkön parazitaszerű élés (ez nem lehetséges) vagy az öngyilkosság, de az öngyilkosságot nem lehet visszafordítani, a hajléktalanokat pedig "csak" nagyon nehéz, úgyhogy azt hiszem, a hajléktalanságot kell választanom egyértelműen. Valami tanács, hogyan legyen jobb a hajléktalan élet?

2022. júl. 28. 20:24
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
79%
Napi troll.
2022. júl. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
91%
Menj határt védeni!
2022. júl. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
98%
Oszt miből mész strandra? Ha össze is koldulod, be se engednek. Amúgy meg milyen haverjai vannak egy csövinek? Fogatlan, borszagú, büdösbánat csövik. Ezekkel bármikor spanolhatsz, ha viszel piát. A többi meg majd jól elkerül. Más is volt tizenévesen lusta, de a legtöbben azért felnövünk a feladathoz, pedig szívesen élne bárki így. Még boldogságot is lehet találni. Na, neked nem, de tudod... A normálisoknak
2022. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:
Nem troll, ezen sajnos hónapokon át gondolkodtam sajnos. 2-es Az még rosszabb mint egy 9-5 munka.
2022. júl. 28. 20:39
 5/58 anonim ***** válasza:
95%

Hát ez így nyáron nagyon idillnek hagzik, de télen baromira le fog építeni.

Hideg, nedves helyen aludni, nem fürdeni vagy mosni nagyon le tudja amortizálni az ember testét, arcát, lelkét.


A barátaid pár hónap után el fognak maradozni.


Az új "barátaid" simán kizsebelnek minden forintért, és valszeg drogoznak, isznak is keményen.

2022. júl. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:

#3 Nem minden csöves az alkoholista, utcán fekvő fajta. Van aki sátorban él az erdő szélén, van aki mosakodik kevésbé tudott helyeken, wc-re jár könyvtárba, próbál higiénikus maradni. Nem a szokásos padon fekvő, magukkal mit sem és eszméleténél nem lévő kezdő "Józsi bácsi" akarok lenni. A haveroknak meg nem fogom elmondani az életem, remélem megmaradnak a haverjaim. És sajnos már nem vagyok tizenéves, 22 vagyok. Nem vagyok lusta, de nekem ez nem élet, ami az emberek 99%-a szerint az. A normális meg relatív. Nekem ez az élet amit élsz az az abnormális. Vagy amit az átlag ember él. Teljesen kizsigerelő, embertelen élet.

#5 Vannak kiskapuk a télre, majd utánanézek, hogy kell túlvészelni.

2022. júl. 28. 20:47
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
ha lenne gyári munka tapasztalatod, meggondolnád te ezt az asztalhoz láncolást is. sokkal nehezebb munkákat végeznek emberek kevesebb pénzért. aztán ha mégis a ""szabadság"" meleltt döntenél rájönnél hamar hogy mennyi alapvető dolog hiányozna amit még a 250ből finanszírozol magadnak. nem jó az ha kivet a társadalom, és hidd el hogy nagyon sokan nem akkora önkéntes elhivatottságból dolgoznak, egyszerűen csak kell az élethez a pénz ebben a társadalomban. ha nem akarod olyannyira leadni az igényeid hogy kukázz. szabad leszel, de mások szemében csak egy szerencsétlen sorsú akivel az élet kitolt. és a haverjaid sem biztos hogy szívesen találkoznának veled ha tudják hogy ilyen sorsot akarsz magadnak. senki sem örömből jut erre a szintre
2022. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
88%
Miért nem tanulsz valami használható szakmát? Beütemezett wc meg ebédszünet a nagyon alja munkákon kívül nem sok helyen van. A strandra meg parkba járást elég hamar meg lehet unni, ha semmi mást nem csinálsz (ha pénzed sincs semmire, úgy meg végképp mi értelme, egész nap dögleni meg koldulni akarsz?)
2022. júl. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinálsz úgy mint a celebek akik biciklivel, bartelezve mászkálnak és posztolnak a facebookra, a híradóban is mutogatják őket és csövezel a világot látva?
2022. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 A kérdező kommentje:

Van 7-es. 4 napig bírtam. Ott kellett döntenem, hogy vagy otthagyom 4. nap után vagy beugrok a gépbe és véget vetek az életemnek, mert nem bírtam tovább. Eljöttem szerencsére. nem sokkal különbözik az irodai munka, csak a gépbe vetés helyett az ablakból vetném ki magam az ötödikről, amikor dolgozom. Az, hogy más szemében mi vagyok az nem érdekel. Szabadság mindennél fontosabb.

8: Van egyetemi bsc diplomám mérnökinformatikából. Utáltam, végigcsaltam az egészet, nem nekem való a tanulás. Nem tudok 2 percnél tovább leülni tanulni, mert semmi sem érdekel. Max a videojáték streaming, de 6 évig csináltam 0 nézőnek, nem lesz abból semmi. Esetleg még a nyelvtanulás, de az is "idő ölő" munkás skill, tehát nem flexibilis, szabadabb munka.

2022. júl. 28. 20:59
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!