Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért isznak az emberek...

Miért isznak az emberek kólát, amikor tele van koffeinnel, cukorral, színezékkel, kb minden tartalma méreg, kinyírja az emésztést, elrohasztja a fogakat és még az íze is pocsék?

Figyelt kérdés
2022. aug. 4. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Az emberek miért dohányoznak, egyesek miért drogoznak ha egészségtelen?
2022. aug. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Mert hülyék, azt bírom aki megissza az ilyen vackot napi szinte a sört meg a sátán italának tulajdonitja. Elég beteg.
2022. aug. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Valaki úgy gondolkodik, hogy "valamiben meg kell halni", akkor "jóban" tegye azt. Van, akit nem érdekel a hatása. Van, akinek tetszik az íze, nem akar róla lemondani.
2022. aug. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%

Azon kívül, hogy van cukormentes kóla, meg sokmindenben több cukor van, mint a kólában, igazad van. Én sem iszom kólát, vagyis évente kb. fél litert.

Valószínűleg függőséget okoz, azért isszák. Van egy ismerősöm aki rendszeresen issza, szokta mondani, hogy jó lenne abbahagyni, de nem tudja.

2022. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
67%

Azért, mert olyan mennyiségben, ahogy az átlag ember issza, egyáltalán nem igaz az, hogy “kinyírja az emésztést, elrohasztja a fogakat és még az íze is pocsék”.


Egyébként az emésztést pont, hogy segíti

2022. aug. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én cukormenteset iszom. Az az egyetlen a koffeintabletta után, ami ébren tart. Meg szeretem is.


Nem rohasztja el a fogakat, ennek külön utána is jártam. A színezék nem érdekel, a cukor kizárható értelemszerűen, az emésztés meg nem tudom, hogy jön ide. Nekem ennyit megér őszintén szólva, cserébe sok másban jóval előrébb tartok, mint a kólafóbok többsége. Mindenki maga választja meg a mérgeit.

2022. aug. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Én kólista vagyok. Azért iszom mert szeretem.
2022. aug. 5. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cukormentes kólát iszok, egyszerűen mert szeretem az ízét.

Nem mellesleg amikor gyerekemnek (általános iskolás volt), kavargott a gyomra, az idős gyerekorvos bácsi mondta, hogy adjak neki kólát. Kajakra kifertőtlenítette a pociját.

(Persze nyilván én sem azt iszok mindig, de mondjuk egy héten kétszer egy fél literes coca cola light belefér.)

2022. aug. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én egyszer megittam szünetben egy üveg colat és nem bírtam kivárni az óra végét úgy kellett pisilnem, ki kellett kéreckednem. Másnap megint megittam egy üveg colt egy másik óra előtt, de akkor nem mehettem ki óráról. Ciki volt. 10. osztáloys voltam akkor.
2022. aug. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mert szeretem.


Ez is olyan mint bármi más, nem halsz bele, ha tartod a mértéket és nem tolod két pofára.


Mint ahogy dohányzásnál sem mindegy hogy alkalmanként 1-2 cigi vagy rögtön 3-al indítod a napot és napi 2 doboz elmegy. Vagy szmognál sem mindegy, hogy 1x elsétálsz a Hungárián a kocsik mellett, vagy minden nap ott futsz csúcsidőben 2 órát.

2022. aug. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!