Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi az az otthoni hőmérséklet,...

Mi az az otthoni hőmérséklet, ami még az ember számára élhető?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak áramot használunk, elektromos fűtőpanelokkal fűtűnk és egy durva becslés szerint körülbelül 80ezer forintba fog nekünk kerülni csak a fűtés télen, nyílván ezen felül lesznek még az egyéb elektromos árammal működő berendezéseink, ráadásul otthonról dolgozok, szóval 100ezer forint felett kalkulálunk mindenképpen az áramszámlával.


Egy vékony nő vagyok és sajnos egyre fazósabb, azon gondolkoztam, hogy mekkora hőmérsékleten lehet még "létezni" otthon? Az a tapasztalatom, hogy télen valahogy már 21 fok körül fázok, 23-24°C számomra az ideális, de ha rétegesen öltöznék és szereznék valami jó minőségű thermokesztyűt, amiben könnyű gépelni, (mert a végtagjaim nagyon gyorsan kihűlnek) illetve több réteg vastag zoknit húznék magamra, akkor lehetne alacsonyabb hőmérsékletet is tartani? Alvás közben amúgy is azt mondják, hogy a 18°C egészséges. Napközben mennyi, ami még az elviselhető kategóriába tartozik? Nyilván ez egyéni, de lehet, hogy a szervezetet hozzá lehet szokatni a kisebb igényekhez is.


2022. aug. 4. 22:55
A kérdező szavazást indított:
15-16°C
17-18°C
19-20°C
20°C felett
22 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
72%
19-20. De az alatt is el lehet lenni simán. Legalábbis én nem vagyok fázós télen se.
2022. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
Nekem 21 az ideális, alváshoz 17. Ami különösebb gond nélkül elviselhető, az talán 19/15
2022. aug. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%

Én nagyon fázós vagyok, de ha rendesen felöltözöm, elvagyok simán 17 fokban is. Két nadrág, vastag pulcsi vastag zokni és egy takaró, rendben is vagyunk.


Pedig nekem 26 fok az ideális.

2022. aug. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem télen nyáron a 20 fok lenne az ideális. Ez viszont kint is bent is. Illetve néha hidegebb is lehet.
2022. aug. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!