Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A háziorvos látja, ha nem...

A háziorvos látja, ha nem váltom ki a gyógyszert, aminek a receptjét a felhőbe tette?

Figyelt kérdés
Elmentem orvoshoz, mert fájt a torkom, de azt mondta, hogy mivel covid járvány van megint, ezért nem vizsgál meg. Közel se jött hozzám, de felírt egy antibiotikumot látatlanban. Ezt nem szeretném beszedni, de lehet ebből gond?
2022. aug. 5. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Láthatja, de nem szoktak foglalkozni vele. Nekem vannak rendszeresen szedett gyógyszereim, és amikor mondom, hogy a szokásos 3 hónapos adagot kérem, mindig felírja a allergiás orrsprayt is, pedig azt évente egyszer kell csak kiváltanom. Úgyhogy azt nem váltom ki, és 90 nap múlva lejár.
2022. aug. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy látja- e, de az biztos, hogy nem érdekli. Anyumnak 3véve rendszeresen felírja a vérnyomáscsökkentőt a többi havi gyógyszerrel együtt. A vérnyomáscsökkentőt anyu még sosem váltotta ki, semmi baja a vérnyomásával. Ennek ellenére minden leleten rajta van anamnesisben, hogy "magas vérnyomás". Anyu nem akar szólni neki, mert "kellemetlen lenne".🤷‍♀️ A gyógyszerész biztos látja, mert mindig megkérdezi, hogy melyiket kéri.
2022. aug. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarja meg tudja nézni, de általában nem foglalkoznak vele.
2022. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2022. aug. 5. 19:32
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem idejük sincs ilyesmit nézegetni.
2022. aug. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia

Le tudod írni akar privatban is milyen tüneteid vannak es mit szedsz rà. Csak mert ugyanígy jártam en is

2022. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Mindenkinek megvan az önrendelkezéshez való joga. Amíg nem kényszergyógykezelésen vagy, vagy nincs valami rendelet érvényben, ami kötelez rá, addig az orvos csak tanácsot adhat, semmilyen jogi következménye nincs annak, ha nem szeded be a gyógyszereid. Legfeljebb összeszid, de büntetni nem büntethet.

Egyébként igen, meg tudja nézni. Nekem most a héten állította be a háziorvos a vérnyomásom, és nézte, hogy melyik gyógyszert váltottam ki, miből van otthon. Már nem azért, hogy összeszidjon, csak nézte hogy mit ne írjon újra fel.

2022. aug. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%

Mondjuk az is elég érdekes, hogy covidra antibiotikumot akar felírni...

Amúgy leírták előttem: látja, ha megnézi, de nem szokták megnézni.

2022. aug. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Igen, látja, de nem ilyen esetben érdekli, hanem például, ha pszichés beteg vagy, és arra nem szeded a gyógyszered, akkor például nem fogsz alkalmassàgit sem kapni egyes dolgokhoz. Rokonomnàl most ez volt például.

Amúgy sok-sok fokhagyma, gyömbér, méz, és napi egy csésze forró tea lehetőleg mézzel. Mellette nagy adag vitamin napi szinten, és egyél is valamennyit. Legjobb ilyenkor a húsleves, és az enyhén csípős ételek. Ilyenkor egy kis csípős paprikát szoktam rakni magamnak a húslevesbe például. És, ha úgy is érzed, hogy gyenge vagy, nem megy a mozgás akkor se legyél egésznap ágyban. Mozogj mindig egy picit más nem a házban. De nem javulsz egyáltalán napokon belül, akkor másik orvoshoz irány, mert sajnos egy közeli családtagomnàl ugyanígy kezdődött, hogy egyszerű nátha, az orvos szart rá, írt rá gyorsan egy gyógyszert látatlanban, lerázta, az nem használt neki, visszahívta az orvost, írt neki még egyet látatlanban, az sem használt, majd kezdődött az, hogy már folyamatosan lázas volt, begyulladt a tüdeje, és már visszafordíthatatlannà vált az egész. Még a 40. életévétől is igen messze volt, egész életében sportolt, nem dohányzott, nem drogozott, nem ivott, nem kokszolt, és egy nagy darab, magas, izmos férfi volt. Most, hogy írom is csorog a könnyem.

Nem játék sajnos! Ő is azt hitte, hogy egyszerű nátha, de már nem gyógyult meg soha.

2022. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tüdőgyulladásból lehet szepszis, az pedig életveszélyes, szóval szedd csak be azt az antibiotikumot, amit az orvos adott. Még biztosan nincs tüdőgyulladásod, de lehet belőle, ha ráhúzódik a tüdődre.
2022. aug. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!