Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, ciki, hogy a...

Mit gondoltok, ciki, hogy a háziorvosom kiborulva, sírva, remegve látott, és utána az utcán a járókelők is? Az ilyesmi már "megszokott látvány" egy orvosnak?

Figyelt kérdés

Ma egy idegösszeroppanás-közeli állapotba kerültem. Ki voltam készülve, fizikailag és lelkileg is, az idegességtől hányingerem volt, szédültem, lementem a háziorvoshoz, és ott már nem bírtam tovább, remegtem, sírtam, beszéltem, mennyire fájó a jelenlegi helyzetem...

Aztán felírt nekem egy méregerős kedélyállapot javítót.


A járókelők kicsit zavartak, hogy megnéztek az utcán, illetve még a gyógyszertáros nő is megdöbbent, mikor meglátta, milyen gyógyszert kell kiadnia egy 20 éves lánynak...

Általában nem izgat idegen emberek véleménye, de most valahogy olyan kellemetlenül érzem magam...

Ti mit gondoltok erről?

20/ L



2015. dec. 28. 22:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem elég bajod van anélkül is, hogy amiatt aggódj, hogy ki mit gondolt. Az orvos miatt meg végképp ne, látott ő már ennél cifrábbat. Kitartás, és minden jót neked!
2015. dec. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, kedves válaszoló!

Valószínűleg igazad is van...

2015. dec. 28. 22:25
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Milyen gyógyszert kaptál? Mielőtt elkezded szedni alaposan gondold végig. Olvass utána a mellékhatásoknak, a hozzászokás veszélyének.
2015. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Nyugi lát ő ettől durvábbakat is.
2015. dec. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Frontin tablettát kaptam.

Ma csak egy kapszulát vettem be (ez volt az első alkalom), utána rá fél órára bealudtam.... és 5 óráig fel se tudtam kelni.

Viszont jobban érzem magam, az is igaz.

Egyébként, a függőségtől, állítólagos elvonási tünetektől kicsit én is parázom, mert életemben először írtak fel erősebb gyógyszert, mivel ennyire "durva" állapotban még nem voltam..

Köszönöm Mindenkinek a válaszokat...

2015. dec. 28. 22:35
 6/12 TR75 ***** válasza:
69%

A Frontin nem olyan erős (bár persze kinek mi, az sem mindegy, hogy a 0,25-ös vagy erősebb), meg hát ha nem szedtél előtte ilyesmit, akkor lehet, hogy erősebben hat.

Nem tudom, hogy mit mondott a doki, érdemes átgondolni, hogy tartósan akarod-e szedni, vagy csak alkalmanként.

De azon, hogy kiborultál, szerintem sem érdemes görcsölnöd. Egy vadidegen véleménye nem számít, a doki meg (ahogy előttem is mondták) nyilvánvalóan látott rosszabbat is. Annyi előnye volt a dolognak, hogy nem csak a te elmondásodra alapozva mérlegelt, hanem láthatta, hogy mennyire vagy rossz állapotban, nyilvánvalóan segített neki dönteni.

Fel a fejjel :-)

2015. dec. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Az orvosnak megszokott, sok embernek van problémája.

Én is szedtem 0,25 Frontint, egy nap kettőt, egy hónapig, de semmi hatását nem éreztem.

2015. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
76%
A járókelők kb. egy óra múlva már nem is emlékeznek rád, a doki meg a gyógyszertáros pedig hidd el, látott már pár dolgot a praxisa során. Ne foglalkozz most ezzel. Jobbulást!
2015. dec. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm minden kommentelőnek a biztatást és a tanácsokat! Jelenleg nehéz szavakba öntenem, mennyit számít - hacsak neten is, s ismeretlen emberektől,de - kapok némi figyelmet, visszajelzést...

Egyébként 0,25-set kaptam, de nekem ez is hat. Mint írtam, életemben először szedtem be nyugtatót...Viszont 4 napot kihagytam, aztán ma megint úgy éreztem, hogy nagy szükségem van rá, és beszedtem belőle kettőt is... tulajdonképpen úgy érzem, hogy abból a szempontból hatásos, hogy nem stresszelek, tudok aludni (nagyon is, ma is bealudtam pár órára napközben), viszont szerintem be is lassulok tőle. Ez normális..? Mondjuk ma ismétlem, kettőt is beszedtem..

Ha elmegyek valahova, ahol koncentrálnom kellene, már nem is merem bevenni. Ráadásul úgy alszom el tőle, hogy tiszta "lázálmaim" vannak, vagyis olyan, mintha nagyon beteg lennék, mellette lázas is, elgyengülök, és egyszerűen képtelen vagyok "ébren lenni", a valóságban képben lenni.

Tapasztalt valaki hasonlót, lehet ez a gyógyszer mellékhatása?

Mégegyszer köszönöm Nektek a válaszokat!

2016. jan. 5. 19:04
 10/12 TR75 ***** válasza:
50%

Igen, normális ez a hatás, álmosság, koncentráció-zavar, ilyesmik. Ha megnézed a betegtájékoztatót, láthatod, hogy mik a mellékhatások.

Nálad ezek feltűnőbbek. Ha zavar, vagy akadályoz, érdemes ezt a dokival megbeszélni, esetleg váltani olyanra, ami kevésbé szedál le.

Folyamatosan kell szedned? Ha megvan a szokásos adagja, akkor ettől ne nagyon térj el; látod, megemelted a dózist és belassított.

2016. jan. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!