Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ember azt látja a világból,...

Az ember azt látja a világból, amit a szívében hordoz. Ez az idézet mennyire igaz a valóságban?

Figyelt kérdés
Én a negatív dolgokat látom leginkább, viszont belül nem csak negatív vagyok, inkább a környezet az ami azt láttatja velem.
2022. aug. 10. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Hasonlóan vagyok én is vele. Sajnos a magány sem segít abban, hogy picikét pozitívabban lássam a világot.
2022. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyi igazság van benne.
2022. aug. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
93%

Nem úgy mondanám, hogy a szívében, hanem inkább a fejében, magában hordoz.


Sokszor pillanatnyi hatások alapján is rossznak látom a világot, máskor meg semmi nem tudna kizökkenteni.

2022. aug. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Összességében igaznak tartom; evolúciósan jók vagyunk a sémák felismerésében, szóval azt látod meg a világban, ami sokszor történt veled, vagy ami nagy hatással van rád.

Ha sok bunkóval találkoztál, és sok negatív élményed volt az emberekkel, akkor hajlamosabb vagy felfigyelni mások hibáira, meglátni bennük a lehetőséget a rosszra, mint ha már gyerekkorodtól fogva elfogadó környezeted lett volna.

Ha kiskorodban a széltől is óvtak, és a kicsit is rizikósabb dolgoktól is szigorúan eltiltottak, akkor felnőttként is az marad meg benned, hogy minden kockázat (még az is, ami segíthet a fejlődésedben) rossz, és csak azt látod, hogy hogy bukhatsz el.

Sőt, ha van valamilyen komplexusod - pl nagy orrod van, akkor automatikusan észreveszed hogy másoknak milyen az orra, jobban, mint a többi ember.

De ha mondjuk nagyon szeretsz valamit, és találkozol egy olyan emberrel aki szintén szereti ezt a dolgot, akkor rögtön jó benyomásod lesz róla, és pozitív fényben látod az illetőt.


A világot szubjektíven látjuk, a véleményünk sok esetben attól függ, hogy milyen életünk volt.

2022. aug. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez ugyanaz mint a mindenki magából indul ki dolog.
2022. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%
Akkor akinek szívférge van, az mindenhol férgeket lát?
2022. aug. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!