Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a Demjén Ferenc...

Mit jelent ez a Demjén Ferenc idézet: "Tudod nincs mennyország, de minden síron nő virág"?

Figyelt kérdés
A "Várj, míg felkel majd a nap" című dalból van, nagyon szép dal egyébként, régóta nagy kedvencem. De ezt a sort nem tudom értelmezni, hiába próbálok rájönni mi az igazi jelentése.

#sír #idézet #mennyország #Demjén Ferenc #Várj, míg felkel majd a nap #V'Moto-Rock
2022. ápr. 19. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem azt jelenti, hogy itt a földi élet ami van. Hogy a halál után újabb élet keletkezik a következő napon.
2022. ápr. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Hogy élhetsz bárhogy, nem kell visszafogni magad. A végén mindenkiből ugyanaz lesz. A sorozatgyilkosból és a pápából is.
2022. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
A halállal az ember testét elássák a temetőben és ott ahol elásták a földbe ha mag kerül, nő a virág, ezátal új élet keletkezik. Persze nem a halott emberünk az a virág, mert nincs egy lélek nevű szerv ami gázhalmazállapotó és kicsapódika halállal, illetve nem az ember teteméből nő ki a virág, mert nincs egy olyan molekulánk sem, ami jól trágyázva és megfelelő mennyiségű vízzel kivirágzik.
2022. ápr. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem hiszem hogy ténylegesen a halálról szól, hanem inkább az életről; nem leszel felhőtlenül boldog sosem, és erre várni nem realisztikus, de ettől még az életben vannak apró szépségek, örömök.
2022. ápr. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

Ez a dal olyan időszakban íródott, amikor nem volt ajánlatos vallási színezetet adni a dolgoknak. Ebben ennyi van.


Én úgy szoktam énekelni, hogy "tudod, van mennyország és minden síron nő virág"

2022. ápr. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mpreg ***** válasza:
41%

Talán a metafora túl komplex írói eszköz itt sokaknak, de teljes szöveget elemezve nincs értelme tényeleges hitet meg halált belemagyarazni ebbe.

Az egész dal arról szól hogy hé, most szarul érzed magad, de nyugi, lesz még jobb is, van remény (fel fog még kelni a nap, ugye).

A leszavazott válaszoló írta jól: az élet sosem lesz kész mennyország, de a virágokban lehet, és kell is gyönyörködni.

2022. ápr. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 az oké, hogy te máskép értenéd, de miért kell ezt úgy mondani el, hogy a többi aki nem így érti hülye?


ráadásul szerintem te érted meglepően. Azt, hogy "nincs mennyország", úgy érted, hogy "az élet nem egy mennyország". Én még soha nem hallottam az előbbit az utóbbi értelemben. Ha utóbbit akarjuk kifejezni, nem az előbbi módon szoktuk.

2022. ápr. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Prokopf ***** válasza:

Én is csak azt tudom, hogy nekem mit jelent.

Nincs mennyország = nem elvárás, hogy legyen mennyország (egy a cselekmény és a következménye által meghatározott logikai térben a következmény közvetlenül függ a cselekménytől, de független a cselekvő szándékától).

"minden síron nő virág" = két jelentésű:

1. Az élet a többi élő számára az egyed halála után is megy tovább (sőt halála új életek létrejöttét teszi lehetővé).

2. A halál paradoxona, azaz az élet "jutalma" és a "büntetése" is a halál. Hogy éppen melyik azt az élet milyensége (az azt leélő értékelése szerint) dönti el.


Amúgy meg jól is hangzik (ettől művészet).

2022. ápr. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy van remeny, barmi rossz van mindig felkel a nap, a siron is kikel a virag tehat van remeny. Minden rossz utan jon valami jo.
2022. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!