Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ér többet egy képzettség...

Miért ér többet egy képzettség nélküli betanított munkás, mint egy szakképzett hivatásos sofőr?

Figyelt kérdés

Mindenhol megy a nyervákolás, hogy húúú milyen sofőrhiány van európai szinten. A sofőr fizetések, meg ennek ellenére még mindig a béka segge alatt vannak. S akkor most olvasom, hogy x,y gyárak bérkompenzációt hajtanak végre, a termelő részlegen, amihez a kormány biztosít x milliárdot.

Ha megnézzük, egy (belföldes) sofőr keres kb. átlagban 500 000 ft-ot. Napi munkaideje 12-13 óra. A képzettség megszerzésébe, kb. 800 ezer ft-ot fektet. Ebédideje, menet közben. Rendőr, nav-os, nkh-s mind rajtuk élősködik, vadásznak rájuk, büntetik pofátlan összegekre.

Ha órabérre lebontjuk, a fizetést kb. 2000 ft-ra jön ki.

Raktári raklaptologató. Jövedelme kb. 300 ezer ft. Napi munkaideje 8 óra. Ha túlórázik azt pótlékkal együtt megfizetik, főnökei nem kényszerítik csalásra. Előképzettség nem kell hozzá. Ebédideje van. Nem vadászik rá hatóság.

Az állam mégis azt a szektort támogatja, amiben a munkaerő úgy terem mint a szemét. Képzetlen munkaerőből van a legtöbb. Míg szakképzett munkaerőből óriási hiány van. S ez nem csak a hivatásos sofőrökre igaz, hanem bármelyik ágazatra, amelyik szakképzést igényel. Csak míg a szakmunkások meg vannak fizetve, addig a munkaerőhiány ellenére, a sofőr szakma a leginkább alulfizetett. S annak ellenére, hogy képzettséget igényel, a leglenézettebb.



2022. aug. 16. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Hagyd ott a fenébe akkor, csináld te is azt, és olyan beosztásba kérd magad, hogy mellette legyen időd maszekolni.
2022. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lazy Lover ***** válasza:
48%
Mert a fidesznek az a jó minél több buta ember van
2022. aug. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Irány külföld vagy tényleg hagyd ott.
2022. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem tetszik? Váltsál! Vagy menj külföldre.

Szerintem egyébként még belföldön is jól lehet keresni sofőrködéssel, mondjuk én nem pesti vagyok. Én olyan megyéből jövök, ahol mai napig a legtöbb munkahely minimàlt fizet, míg délen, vagy nyugaton az országban már 300 nettót kapnak ugyanarra a munkára az emberek.

Egyébként én is váltottam, azért írom, hogy váltsál. Megyét, és céget is váltottam, és itt kétszer annyi a fizu és kevesebbet is kell dolgozni is.

2022. aug. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most nem arról van szó, hogy elégedetlen vagyok. Illetve nem csak arról. Hanem hogy az államnak miért érdeke, egy olyan szektor bérelmelését támogatni, ahol láthatóan nincs hiány munkaerőből. Egy olyan szektor helyett, ahol köztudottan hiány van és ez részben az alacsony bérezésnek is köszönhető.
2022. aug. 17. 10:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Unortodox gazdaságpolitika.
2022. szept. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!