Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Éljek a családsegítős segítség...

Éljek a családsegítős segítséggel ezek után is, vagy ne?

Figyelt kérdés

Betöltöttem a 18-at. Rajtam volt egy védelembe vétel, ami azt jelenti, hogy családsegítő hetenként rám néz, és segít.

Nos rám nem oknélkül lett rárakva. Anya nem dolgozik, nem szeret, felveszi az utánam jövő pénzeket (60 ezer gyerektartás és családival) testvéremhez megy oda, ott elszorja a kisunokákra a pénzt, én addig éhezem, óriási tartozása van, nélkülözöm, nagyon nehéz gyerekkorom volt, izolált magányos fiú vagyok.

Pszichológushoz járok már, úgy érzem segít. Szorongós típus vagyok.

Utóbbi időben nagyon depressziós. Strapabíró voltam mindig is, és nem süllyedtem le sose arra a szinte mint most. Nem tudtam egyről a kettőre mozdulni ügyintézéskor hiszen testileg és lelkileg is fáradt vagyok.

Én abban kértem személyszerint segítséget, hogy segítsenek nekem diákmunkával (dolgozok hétvégénte március óta, és van abból fix keresetem) albérletet vagy egy munkásszálón albérletet találni mire 18 leszek. Ebben semmi segítséget nem kaptam, élből elutasították, mert, hogy én nem lennék képes egyedül ellátni magam, DE a kollégiumot nagyon támogatják, amit viszont én utasítok el élből. Ott nem tudnék tanulni, egyedül a saját időbeosztáom szerint egy 4,5/6os átlagot tudok hozni, és suli időszakban nem olyan rossz otthon. Plusz már 18 vagyok, nem fogok bezárva élni 5-6gyerekkel egy szobában, és nevetséges szabályok mellett élni. Érettségire készülök nekem a nyugi kell a tanuláshoz, az viszont van itthon. Ők erre azt mondják, hogy én ilyen-olyan pszichés beteg vagyok, nem fogok az életben sosem boldogulni, nem vagyok arra kész, hogy munkahelyen alkalmozkadjak stb.

Eléggé érdekes következtetések, az iskolában kijövök mindenkivel, diákmunkán is, pszichológusomnak elmondom ezeket ő furcsán nézz, mert butaságot mondanak, és mellettem áll. Depresszió és szociális szorongásom van.

Anyukám valóban pszichés beteg, paranoid skizofréniával diagnosztizálták hol szedi a gyógyszert hol nem...

Többször volt, amikor elmondtam a családsegítősnek a helyzetem viccet csinált belőle a másik kollégájának mondjuk ő nem röhögött rajta.

Pszichológusban segítettek, vagy amikor balhésabb volt otthon a levegő másban nem.


Mivel betöltöttem 18-at azt akarják, hogy járjak továbbra is, de ez már más néven fog futni. Én nem akarok, csak lehúzzák az időmet a Sz*rságaikkal plusz nem értem mire jó ez nekik.



2022. aug. 19. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak te tudod, de ha ennyire nem ér semmit, akkor hagyd. A pszichológussal majd folytatod a munkát, azt mondtad vele jó is.


Nem kell külső segítség ahhoz, hogy diákmunkát, munkát találj. Felmész a netre, százával vannak a hirdetések, böngészel és jelentkezel rá egy értelmes önéletrajzzal vagy amit kérnek.

2022. aug. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, már dolgozom rendszeresen. Valami albérletet akartam, mert diákmunka + gyerektartás csp, eltudtam volna lenni.
2022. aug. 19. 18:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Abban kene segítség hogy te kapd meg a családi pótlékot és a gyerektartást. Mivel ezt viszonylag könnyen pár papírral el lehet intézni, de nem ártana ha felnőtt segitene neked ebben.
2022. aug. 20. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elvileg mivel egy lakcímen vagyok anyámmal nem kaphatom meg. Erre a kollégiumot mondják, de ez még nagyobb hülyeség hiszen ugyanúgy oda fog szólni a lakcímem...
2022. aug. 20. 02:26
 5/6 anonim ***** válasza:
De megkaphatod saját jogon. Párszor kitöltöttem már ilyen papírt. Bemész amúgy kormányablakba és elintézed, nem kell a családsegítő se, csak gondoltam úgy könnyebb. De ha felrevezetnek akkor persze nem.
2022. aug. 20. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, bemegyek.
2022. aug. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!