Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen ruhákat várnak adományk...

Milyen ruhákat várnak adományként? (további infók a leírásban)

Figyelt kérdés
Csak modern trendeknek megfelelő, márkásabb ruhákat várnak adományként a szervezetek vagy régebbi trendnek megfelelő ruhák is jók lehetnek? (a tisztaság, hibamentesség ALAP! soha nem adományoznék retkes, szakadt ruhát, a kérdés nem erre vonatkozik!) Az egyik szervezet vezetője azt monda, hogy olyan ruhákat vigyünk, amit mi is szívesen felvennénk, de ezzel nem segített sokat ... Én anyagi (és elvi) megfontolásokból régebbi stílusú egyszerűbb ruhákat is hordok (mondjuk főleg itthoninak), viszont ha olyan élethelyzetbe kerülnék, hogy nem tehetném meg, hogy ruhákat vegyek magamnak a mindennapokra egészen biztosan inkább az új trendek szerinti szép divatos ruhákra vágynék elsősorban így azt gondolom annak örülnének a rászorulók is a legjobban. Ti mit gondoltok? A kérdésem apropója az hogy 4-5 hatalmas zsák ruhát vinnék el a családsegítőbe de ezek nagy része nem mai divat szerinti, és nem akarom rájuk sózni "szemétként" a ruháimat, mert félek amiatt hogy nagy részük nem márkás/divatos egyből menne a kukába, hisz nem kell senkinek... Vagy rosszul gondolom?

2016. szept. 6. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jók lesznek a régi trendeknek megfelelő ruhák is. Én ha olyan helyzetben lennék, biztosan bármilyen segítségnek örülnék. (Mondjuk most se érdekel, hogy márkás-e egy ruha vagy sem.)
2016. szept. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egyáltalán nem fontos, hogy márkás legyen.

Mit értesz nem divatoson?

Mert van egy csomó ruha most is vadi újan, ami nem az a tipikus divat darab. Hiszen azok jövőre már ki is dobhatók. Elég sok olyan darab van, ami évekig teljesen jó. Nekem is van itthon olyanom, ami már van kb. 10 éves, és szívesen hordom, nem ódivatú.

Szóval mindenféle alapdarabokra szerintem szükség van mindig. De a nagyon feltűnő divat cuccok nem biztos, hogy a legjobbak.

Nadrágból is van egy csomó trapézszárúm, ami ugye most nem volt divat az utóbbi években, de most megint divatos az is.

2016. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok kicsit megnyugodtam! Alapvetően azért alakultak ki kétségeim, mert régen (kb-10-15 éve) a ruhák szabása is egészen más volt. pl: divat volt az épphogy derékig vagy addig sem érő topp és felső, valamint nagy divatja volt a műszálas dolgoknak is (sztreccses halásznadrágok, műszálas toppok és blúzok), na meg aztán, már akkor is voltak olyan ruhák amiket csak dekorációnak lehetett hordani pl: derékig sem érő garbós meleg ujjatlan topp.. meg ilyenek. Szóval a dilemmám az , hogy az ilyen jellegű ruhák nem praktikusak.Bár én nem vagyok valami szakértő a témában, de ha szegény lennék én a praktikus alapdarabokat keresném főleg, meg amit fel tudok venni egy közösségbe (úgy hogy azért ne nézzenek ki). Vagy gondolkozzak úgy hogy elviszem, válogatnak belőle és ami nem kel el (mert végképp hordhatatlanul unpraktikus) azt maximum kidobják?
2016. szept. 7. 09:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olyan eleve ne vigyél el, amiről te is tudod, hogy használhatatlan, pl. a derékig sem érő ujjatlan garbó.
2016. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hála istennek nekünk (ha más nem is) tiszta ruhánk és élelmünk mindig volt. De arra határozottan emlékszem, hogy mindig kinéztek a szegényes (kínai piacos, retró turis) ruházatom miatt az iskolából,közösségekből (sokszor nevettek ki, csúfoltak, piszkáltak) így én is vágytam (ha márkásra nem is) de legalább nem feltűnően eltérő ruhadarabokra.Nagy a külső nyomás, a megfelelés miatt a társadalom irányába akik között sajnos sok az olyan ember aki lenézi a nála rosszabb körülmények között élőket. Ebből indulnak ki a kételyeim. Bárcsak megtehetném hogy bemegyek a Hádába venni egy csomó ruhát és azt odaadni a rászorulóknak de sajnos ezt nem tehetem meg. Viszont a neveltetésem miatt alapvetően hibátlan ruhákat kidobni sem szeretnék.. Nehéz ez nekem.. :) - Bocsi ha hosszú voltam
2016. szept. 7. 09:43
 6/6 A kérdező kommentje:
4-es: Szerencsére az ilyesmi elenyésző számban van jelen, de a legtöbb ettől még elég látványosan retrós, vagy számomra unpraktikus (műszál fóbiám van) :))
2016. szept. 7. 09:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!