Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmentem az Aldiba bevásárolni...

Elmentem az Aldiba bevásárolni a családnak, és mivel volt "alkoholos ital" is a megvásárolt élelmiszerek között, ezért személyit kértek tőlem a pénztárnál. Felnőtt -bőven középkorú- emberként hogyan kellene erre reagálni?

Figyelt kérdés

Te hogyan fogadnád és hogyan reagálnál erre?

(Avagy már veled is megtörtént?)



2022. aug. 28. 18:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
93%

Asszem az Aldinál ez ki van most adva, hogy MINDENKITŐL, aki korhatáros cuccot vásárol, kérni kell igazolványt.

Tehát nem a te személyednek szólt az ellenőrzés.

2022. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
80%
Velem 27 évesen mindig. Nevetek, magamnak meg könnyezek a röhögéstől, mikor megmutatom a személyimet. Jó kis szarvtörés :))
2022. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
30%

Ez most valami új statisztika gyűjtés, hogy pontos születési dátumot kérnek.

Még eddig az irányítószámmal kiegyeztem, de ez azért kicsit már meredek szerintem, súrolja a személyiségi jogok határát.

2022. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
68%
Az a gáz ebben, hogy a 60 évestől is elkérik az igazolványt. Miért nem elégednek meg azzal, hogy bemondja a születési dátumát? (Amúgy azért vicces, hogy ránézésre időstől is igazolványt kérnek a szeszhez). Miért kell a pénztáros orra alá dugni a személyit, ahol pl. a nevem is látszik?
2022. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
97%
Velem sokszor, nem érdekel.
2022. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
87%
Eleve miért kell pontos születési dátum? Miért nem elég az év? Egy 40-50-60-as vagy még idősebb miért kell a személyivel bohóckodjon?
2022. aug. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
91%
Első körben talán mosolyognék, bár ez nálam hangulatfüggő. Ha zavar a dolog , keress másik helyet ahol piát tudsz venni.
2022. aug. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk kiváncsi lennék, hogy adatvédelmi szempontból ez mennyire kivitelezhető… Lásd, most eljárást indított egy hivatal a benzinkúton való forgalmik szkennelése miatt…


Igazság szerint a személyidet neked a rendőrön és a közterület felügyelőn kívül ki sem szabadna adnod a kezedből.


Értem én hogy csak beütik a születési dátumot, de akkor is. Mert oké, akinek kétes a valós kora, az igazolja magát, hisz az ő érdeke is hogy az adott alkoholt elvihesse. De aki szemmel láthatóan elmúlt 18, ne adj isten már 60 éves, attól milyen jogon kérnek el személyit? A jogszabályban az van, hogy 18 év felett bárki vásárolhat alkoholt, nem az alkoholhoz kell személyit bemutatni, hanem a kor igazolásához.

2022. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
100%
Semmit, mert olvastam, hogy az Aldiban bevezették, hogy kortól függetlenül mindenkitől elkérik, így nem lepődnék meg rajta. Mondjuk szerintem hülyeség az egész, azért bizonyos kor felett már egyértelműen látszik, hogy az illető felnőtt és ilyenkor felesleges a személyivel bajlódni.
2022. aug. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
100%
Most mindenkitől kérni kell az Aldiban személyit függetlenül attól, hogy mennyinek néz ki. Én úgy tudom, hogy (részben) azért hozták ezt a szabályt, hogy még véletlenül se kerüljön kiskorú kezébe korhatáros termék, nehogy tévedésből kiadja az eladó.
2022. aug. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!