Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek jobb szerintetek? Egy...

Kinek jobb szerintetek? Egy fiatalnak vagy egy középkorúnak?

Figyelt kérdés

fiatalnak: 20-30ig vagy 30-50ig mondjuk. Értem ez alatt, hogy jobb már tapasztaltnak és bölcsebbnek lenni középkorúan vagy fiatalon, még sokszor naivan élvezni az életet? Munka, párkapcsolat és egyéb dolgok szempontjából kiknek a jobb?

Persze tudom minden kornak megvan a szépsége csak elméleti kérdés :)


2012. máj. 23. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem munka és párkapcsolat szempontjából jobb a fiatalnak. Viszont a középkorúnak már nem kell azon aggódnia, miből lesz egyszer lakása, feltehetően már van neki. Nekem mindig azt szokták mondani a 40-50 éves kollégáim, hogy nektek a legnehezebb, mert családot alapítani, lakást szerezni ebben a világban? Legalább nekik már ez nem terheli a vállukat. Hát igazuk van...

23N

2012. máj. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiatalnak!

Előtte az élet, minden előtte áll.

Sok középkorú elb.aszta már az életét, de beleragadt, és nem tud változtatni, mondjuk anyagi okok miatt, vagy olyan a munkája, hogy nem lehet.

Százszor jobb a fiataloknak, akik még tele vannak lehetőségekkel.

2012. máj. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelenleg egyforma nehéz,minden korosztálynak a 20-30nak azért,mert nem keres annyit,hogy önálló életet tudjon kezdeni kölcsön vagy szülői támogatás nélkül,s mellette még mivel fiatal szeretne nyaralni,szórakozni egyszóval élni,családot alapítani.A középkorosztályt szintén a lemondás jellemzi,sőt a többség a napi megélhetésért küzd,vagy a hitelek csapdájába esett,mert szeretett volna magának olyan színvonalat,ami nyugaton már az ő korosztályában pusztán a keresetéből is természetes.És ne adja Isten,hogy egyik vagy akár a másik is elveszítse munkahelyét,vagy lebetegedjen,mert minden összedől,mint a kártyavár.A nyugdíjasok helyzete sem rózsás (ha egyáltalán megérik)drágák a gyógyszerek,özvegyen nehéz fenntartani a házat,mert aki egyedül van annak is fűteni kell stb.ledolgozták az életüket és sokuknak sanyargatni kell magukat,hogy ne fogyjon el az a kis tartalék amit nekik még annak idején sikerült összespórolni,talán a szerény kis temetésükre,hogy legalább ezzel ne terheljék gyerekeiket.Ez sajnos a magyar valóság.De, ha optimisták vagyunk az élet apró örömei még nyújthatnak némi boldogságot.
2012. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Izé, a kérdésben a 30-50 akar lenni a középkorú? :D

35 vagyok, kb. 30 óta tökéletes az életem, de fiatalnak tartom magam :)

2012. máj. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
de amúgy minden életszakaszban más a szép
2012. máj. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!