Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet túlélni azt,...

Hogyan lehet túlélni azt, hogyha valakinek meghalt a gyermeke?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolo, aki elvette, vagy aki elvetélt, hanem arra, ha már nagyobb, 3-4-5 éves gyerek halt meg, akár balesetben, betegségben. Én 20 éves vagyok, nincs még gyerekem, de szerintem én nem élném túl. Imádom a gyerekeket, a sajátja meg normális anyánnak a mindene. Akit ilyen tragédia ért, hogyan, mivel tette túl magát? Elfelejteni sosem lehet a gyerekedet, ez egyértelmű. A temetőbe kimenni hozzá, virágot vinni, mécsest gyújtani is egy rémálom lehet. Egyszerűen nem ez az élet rendje.

2022. aug. 29. 15:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Hogy ne lehetne?
2022. aug. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%
Dédnagyanyám a koporsóig gyászolta kisfiát.
2022. aug. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%
Ez egy olyan fajta fájdalom, ami sosem múlik el, de az emberek nagy része megtanul vele együtt élni. Szerintem ez az egyik legrosszabb dolog, ami valakivel történhet.
2022. aug. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%
Mindent túl lehet élni. Idővel beletörődik az ember. Elfogadja. Mindig fájni fog, de enyhül. Muszáj tovább élni.
2022. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
Ha van még egy gyerek, érte érdemes túlélni.
2022. aug. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

"Egyszerűen nem ez az élet rendje."

Persze, hogy nem. Mint ahogy az sem, hogy gyerekkorában elveszítse valaki a mondjuk 30-40 év körüli szüleit, vagy a testvérét, testvéreit. De hát van ilyen sajnos.

Ha nincs is másik gyerek, azért találni kell másokat, akik miatt érdemes túlélni. Mindenképpen egész életre szóló fájdalom.

Egyébként az elvetélt és az elvetetett babák esete se nagyon más...

2022. aug. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Szerinted nem élnéd túl. Mindenki ezt gondolja. Én is ezt gondoltam. Nem létezik, hogy túléljem és nem is akarom.

Aztán rájössz, hogy a világ nem változik, a nap ugyanúgy felkel minden nap, mint előtte, te kinyitod a szemed reggelente és ugyanúgy teszed a dolgod, holott legszívesebben csak beleugranál egy izzó kráterbe véget vetve a fájdalmaidnak.

Nem azért nem teszed meg, mert vannak még gyerekeid, bár mások ezt gondolják, hanem azért, mert nem vagy öngyilkos alkat. Igazság szerint nagyon ritka, hogy öngyilkos legyen a szülő a gyereke elvesztése után. Sőt! Azzal, hogy elengeded a haláltól való rettegést(jöjjön aminek jönnie kell), talán még meg is hosszabbítod az életedet. Mindig azon kapom magam, hogyha meghal egy korombeli, szinte irigykedek, hogy de jó, neki már nem fáj!

13 hónapja élek ebben az állapotban.

24 éves volt a fiam, idén kapta volna meg a mesterdiplomáját. :(

2022. aug. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

Tévedsz: ez az élet rendje. A véletlen maga az élet, a lét, a biztos az a nemlét (halál). Az élet törvénye a túlélés, csak az ember hajlamos arra, hogy komoly, akár az életet (saját életét) befolyásoló érzelmekkel hergelje önmagát.

Egyik nőismerősünk a szülést követően orvosi műhiba miatt elvesztette a gyerekét (még a szülőszobában). A második gyereke alig volt 1-2 éves, amikor a gyerek apja elhagyta őket. Jött még néhány párkapcsolat, aminek egyike a férfi öngyilkosságával végződött. Időközben az ismerősünk gyereke negyvenvalahány évesen meghalt, gyerek nem maradt utána. Az életben maradt anya ott van egyszál egyedül, minimális nyugdíjjal, utód nélkül, 80 felé.

2022. aug. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
72%

Én biztos nem bírnám ki.

Mármint, fizikailag ép maradnék, de mentálisan teljesen gallyra mennék. Gondolom, éjjel-nappal a sírnál lennék és bőgnék.

2022. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
93%
A világban azért nem példa nélküli dolog, és valahogy túlélik, nyoma marad persze, de nem tudnak mit tenni.
2022. aug. 29. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!