Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szoktatok csinálni, ha...

Mit szoktatok csinálni, ha valaki pl elállja az utat, és nem enged el akkor se, ha kéritek?

Figyelt kérdés

Elég gyakori sajnos. Vannak akik nem igazán figyelnek a környezetükre, pl nem "enged" leszállni a buszról mert az út közepén áll. Vagy a mozgólépcsőn állnak be egymás mellé. Vagy amikor járdán x ember megy egymás mellett, és elvárnák hogy ha te egyedül mész, akkor menj ki az úttestre hogy elférjenek. Hasonló esetek.

Nyilván először mindig szólni próbálok. 1-2-szer. De sokszor nem reagálnak.

Ilyenkor ti mit szoktatok csinálni? X szólás után én van hogy erővel átfurakodok, de emiatt meg volt már hogy ordibáltak utánam... Akkor mi a jó megoldás? Bunkóság ilyenkor furakodni?


2022. szept. 2. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az udvariasságból átváltok egy figyelemfelkeltőbb hangnembe, hátha magára ébred. Ha nem, választok egy másik kiutat.. idiótákkal nem fogok leállni még vitatkozni is, hogy még az időmet is vegyék.
2022. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
fellököm
2022. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én először kedvesen mondok annyit, hogy elnézést. Másodjára már kicsit emeltebb hangon következik az, hogy elnézést, szabad lesz? Ha erre sem mozdul, akkor nyugodt lelkiismerettel átgázolok rajta.
2022. szept. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engednek szép szóra, furakodok. Mégis mi mást csinálhatnék?
2022. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor többen jönnek velem szemben és nem nagyon tudom kikerülni őket akkor mindig kicsi lelassítok és egyenesen arra nézek amerre menni akarok 100% bejön.
2022. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Engem egyszer így rugdosott meg egy hajléktalan, mert nem ment arrébb én meg kikerültem és véletlenül hozzá értem. Akkor üvöltözni kezdett velem és belém rúgott (nő vagyok). Úgyhogy ezzel óvatosan vagyok már...
2022. szept. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont ma volt egy ilyen eset. Kutyával sétáltam, az egyik parkoló mellett a szűk járdán 2 családnyi anyuka meg gyerek állta el a járdát és a járda mellett füves részt és mikor már a nyakukon álltam, akkor sem engedtek el. Én letúrtam őket, kapják be.
2022. szept. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
,,Elnézést", és megindulok felé, ilyenkor elhúzzák magukat, ha ez kevés, akkor fellököm. Kit érdekel? Ő a bunkó, mert beáll az útba, nem én.
2022. szept. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először én is közlöm, hogy "elnézést!", majd megtoldom azzal, hogy "szeretnék elmenni". Általában, ha addig nem mozdultak, még egyszer, akkor már kicsit erélyesebben (de még mindig nem bunkón) szólok, utána rezzenéstelen arccal megyek előre.
2022. szept. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!