Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri Mensa-tagnak lenni?

Megéri Mensa-tagnak lenni?

Figyelt kérdés

Olvastam a Mensa HungarIQáról. Most még nem vagyok tag, de ha elmegyek tesztre, és elérem a 130-as IQ-t, akkor tag lehetek. Mennyire éri meg tagnak lenni? Szerintem van hozzá elég eszem, megütöm a szintet. De milyenek a Mensa-tagok? Normálisak vagy elb@szott arcok? Valahogy úgy tudom elképzelni, hogy sok okostojás van ott, akik felsőbbrendűnek érzik magukat.

De fogalmam sincs, hogy milyenek lehetnek. Egyet sem ismerek.

Lehetőleg csak Mensa-tagok írjanak. Esetleg régebbi Mensa-tagok.



#Mensa HungarIQa #Mena HungarIQa
2022. szept. 4. 21:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ma 07:56! Gratulálok!

BringaManó! Lerí a "píár? Nem reklámozni akarom. Csak kérdeztem, hogy milyen a Mensa.

2022. szept. 5. 17:25
 12/15 BringaManó ***** válasza:

jó, azt nyilván nem gondoltam, hogy most majd azt mondja a szerző, hogy "igen, reklámcéllal írtam ezt a szájbarágós szöveget"... :-)

csak úgy megjegyeztem, mintegy építő kritika gyanánt :-)

2022. szept. 5. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Tehát úgy értelmezted, hogy valójában Mensa-tag vagyok, és csak reklámozni akarom, hogy nagyon f@sza? Vagy úgy értelmezted, hogy nem vagyok tag, csak kegyetlenül okosnak tartom magam? Vagy hogy értelmezted? De amúgy értem a problémádat, kicsit hülyén fogalmaztam, csak úgy gondoltam, hogy annyi eszem nekem is van. Bár ha olyan hülyén fogalmazok, mint a kérdésben, akkor talán nincs. :-) De önkritikám az van.

Valójában csak arra voltam kíváncsi, hogy milyenek a tagok, milyen a közösség. Ha van valami haszna a tagságnak, meg előnyökkel jár a tagság, akkor talán megéri a dolog. Ha nagy előnyökkel nem jár, csak meg lehet ismerni néhány embert, az úgy még mindig oké, de ha sok okostojás is van ott, akkor inkább hagyjuk. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ott mindenki jófej, mert biztos vannok ott olyanok, akik ki vannak nyúlva az elit tagságuk miatt. De nem tudom, egyet sem ismerek, legalábbis nem tudok arról, hogy ismernék akár egyet is. Eddig senki sem mondta, hogy tag lenne. Tehát általánosságban mik a tapasztalatok?

2022. szept. 6. 19:13
 14/15 BringaManó ***** válasza:

"Valójában csak arra voltam kíváncsi, hogy milyenek a tagok, milyen a közösség."


Jófejek, és jó.


"Ha van valami haszna a tagságnak, meg előnyökkel jár a tagság, akkor talán megéri a dolog. Ha nagy előnyökkel nem jár, csak meg lehet ismerni néhány embert, az úgy még mindig oké, de ha sok okostojás is van ott, akkor inkább hagyjuk."


Leginkább a második, ennek folytán sokaknak az első is.

A harmadikat eddig nem vettem észre...


"Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy ott mindenki jófej"


Ugyanúgy nem jófej mindenki, ahogy az élet többi területén sem. A Mensába nem jófejség alapján lehet bekerülni, hanem IQ alapján.

Ahogy a mensa.hu-n a GYIK-ben megfogalmazták:

"Miben különböznek a Mensa tagjai másoktól?

Első ránézésre semmiben: beállítottságra, személyiségre, vérmérsékletre, műveltségre, érdeklődésre, végzettségre vagy foglalkozásra való tekintettel épp ugyanannyi hasonlóságot vagy különbséget fedezhetünk fel harminc mensás között, mintha a buszon választanánk ki találomra harminc embert. Egy vonásuk közös: intelligensek. De nincsen vastag szemüvegük, nem lobog a hajuk, nem szórakozottak - kivéve persze azokat, akiknek vastag a szemüvegük, akiknek lobog a hajuk, és akik szórakozottak."


(De gondolom, hogy elolvastad már a GYIK-et, ha ilyen kíváncsi vagy rájuk. :-)


"mert biztos vannok ott olyanok, akik ki vannak nyúlva az elit tagságuk miatt."


Biztos vannak. Ha szeretnél közéjük tartozni, akkor megkeresed őket, ha nem szeretnél velük találkozni, akkor elkerülöd őket. :-)


"De nem tudom, egyet sem ismerek, legalábbis nem tudok arról, hogy ismernék akár egyet is. Eddig senki sem mondta, hogy tag lenne. Tehát általánosságban mik a tapasztalatok?"


Általánosságban: vegyesek az emberek tapasztalatai. 8-)

2022. szept. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy részletes válasz volt. Meglátjuk.
2022. szept. 8. 08:14
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!