Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Megéri Mensa-tagnak lenni?

Megéri Mensa-tagnak lenni?

Figyelt kérdés

Olvastam a Mensa HungarIQáról. Most még nem vagyok tag, de ha elmegyek tesztre, és elérem a 130-as IQ-t, akkor tag lehetek. Mennyire éri meg tagnak lenni? Szerintem van hozzá elég eszem, megütöm a szintet. De milyenek a Mensa-tagok? Normálisak vagy elb@szott arcok? Valahogy úgy tudom elképzelni, hogy sok okostojás van ott, akik felsőbbrendűnek érzik magukat.

De fogalmam sincs, hogy milyenek lehetnek. Egyet sem ismerek.

Lehetőleg csak Mensa-tagok írjanak. Esetleg régebbi Mensa-tagok.



#Mensa HungarIQa #Mena HungarIQa
2022. szept. 4. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Egy taggal beszélgettem egyszer, elég beképzelt volt.
2022. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A tagsága miatt beképzelt? De az csak egy ember. Nagy általánosságban milyenek?
2022. szept. 4. 21:39
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nagyon megéri, mert nekem nem nagyon van más kapcsolati hálóm, és felnőttkoromra elfogytak a régi barátaim is.

Akinek egyébként van jól működő szociális közege, annak lehet, h nem annyira nagy előny a Mensa-tagság. Bár szerintem még nekik is hasznos, mert ez egy többezer fős merítés.


Igen, van néhány hülye is, de szerencsére kevesen. Azokat letiltod a FB-n, és kész. Nekem ez így bevált. Meg ne állj le velük vitatkozni, ennyi. Néha még mókásak is.

A nagy többség viszont értelmes, kedves, segítőkész.


Ja, és jó előadások, programok is vannak gyakran, a legkülönbözőbb témákban.

2022. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Pesten nyilván sok program van, de a "vidék" milyen? Ott milyen programok vannak? A honlapjukon az van, azt írják magukról, hogy nem kötelezik el magukat politikai ideológiák meg ilyen-olyan dolgok mellett. Az ilyeneket amúgy is utálom. Tényleg ilyenek, tényleg nem politizálnak, vagy ez csak duma, és seggfejek módjára megmondják a tutit, hogy minden az Orbán hibája? Nehogy valaki itt nekiálljon politizálni, a Mensáról van szó!
2022. szept. 4. 21:53
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 1 évig voltam tag. Kíváncsi voltam, hogy megütöm-e a szintet, így elmentem tesztre. Megütöttem, utána pedig kíváncsi lettem az egészre, így beléptem, de mivel végül a közösségi életben annyira nem vettem részt, így nem adott sok pluszt nekem, ezért nem is fizettem be a következő évben a tagdíjat. Viszont az egyik Fb csoportban összebarátkoztam az egyik taggal, akivel azóta is haverok vagyunk. :)


Debrecenben élek egyébként, nagyon kedves, normális közösségnek tűnik az itteni, egyáltalán nem beképzeltek, fellengzősek, stb. A Facebook csoportokban is mindenféle ember van, nem mindenki eltartott kisujjal teázik két műtét végrehajtása között. :D Nyilván értelmes emberekről van szó, de ennyi.

2022. szept. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Várok még többet is.
2022. szept. 4. 22:20
 7/15 anonim ***** válasza:
3%

Ha Orbán imádója vagy, akkor a Mensa nem neked való, mivel az értelmes emberek között kevés vevő a demagóg népnemzethiesch hazugságokkal felékesített, hazaárulással tetézett, folytatólagos közpénzrablásra. Te inkább valamelyik nyóckerületi alagsori italbolt törzsközönségében fogsz szellemi partnerekre találni.

Illetve a Mensában is van úgynevezett "konzervatív SIG", ahol Orbán imádása folyik, igen szűk körben és a többségi tagságtól elhatárolva. Itt előny a felvételkor valamelyik nagypszichiátriai kórkép hiteles igazolása.

2022. szept. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a vidékieknek nehezebb a főleg Budapesten rendezett programokra eljárni, ellenben az előadásokról van általában videóközvetítés, és tagdíj-kedvezmény is van a vidékieknek újabban.
2022. szept. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BringaManó ***** válasza:
0%

Meg hát.


(amúgy eléggé műkérdéseknek tűnnek, már a második mondatról lerí a "píár", aztán már csak fokozódik... de hát nem baj az, végül is... válaszoljunk rá, egyefene :-)

2022. szept. 5. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Részegen, álmosan, oda nem figyelve, zavartan is elérem a 130-as IQ-t.

Én egy ilyen helyre nem akarok bekerülni, ahová ilyen alacsonyra rakták a mércét.

Sima gyári munka több IQ-t és koncentrációt igényel. Ráadásul nehezebb is sokkal.

És meg sem fizetik rendesen.

2022. szept. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!