Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha este nem...

Mit csinaljak ha este nem tudok elaludni?

Figyelt kérdés
Estenkent azt vettem eszre hogy nem tudom elaludni pedig a kutyuket nem nagyon szoktam elalvas elott hasznalni. Es egy oraval elobb le rakom a telefont mielott aludni mennek elorre is koszonom a valaszokat
2022. szept. 8. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Izomlazítás, relaxáció és meditáció.
2022. szept. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak az kommenteljen kerlek aki nem serto valaszokkal erkezett
2022. szept. 8. 22:03
 3/6 Pelenkásfiú ***** válasza:

Attól függ...

Ha például az az oka, hogy mindenfélére gondolsz alvás helyett, akkor kezdj el 100-tól lefelé számolni lassan. Ha elrontod (mert másra gondolsz), nem számít, kezdd újra vagy folytasd bárhonnan. Nekem 5-ből 4-szer működik és nem jutok el 1-ig (mert végre sikerül elaludni).

Persze ez csak akkor működik, ha már eléggé álmos vagy az alváshoz, de mégsem megy.

2022. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elalvás előtt mennyi idővel eszel általában utoljára? Sportolsz este? Iszol kávét délután, este? Szedsz gyógyszert, aminek lehet ilyen mellékhatása? Milyenek az alvási körülmények a szobában, elég sötét van, elég hűvös? Megfelelő a párnád az alvási szokásaidhoz, nem túl régi az ágymatracod?
2022. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Herbáriában kapható megfelelő tea.
2022. szept. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lefekvés előtt sétálj egy fél órát szabad levegőn, aztán olvass valami (nem krimi) regényt, míg magadtól el nem álmosodsz. Halk relaxációs zene is segíthet az elalvásban. Vannak alvássegítő teák, pl. komló, citromfű. Illetve valeriana (macskagyökér) kivonatot tartalmazó tabletták is kaphatók drogeriákban. Ha ezek együttvéve sem segítenek, akkor utolsó lehetőségként érdemes lehet elmenned pszichiáterhez, aki felír neked altató hatású gyógyszert. Mindenképp oldd meg a problémát, mert tartósan nem aludni eleget nemcsak idegkimerültté tesz, hanem testi betegségekhez is vezet.
2022. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!