Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A facebook trollok valójában...

A facebook trollok valójában pszichopaták?

Figyelt kérdés
2022. szept. 16. 12:46
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem. Nem kell mindenkit pszichopatázni, akinek nem tetszik a viselkedése.


Unatkozó átlagemberek, akik az internet távolságába és névtelenségébe burkolózva mernek gátlástalanabbul véleményt formálni vagy hozzászólni.


Pszichiátriai fogalmak dobálása helyett javaslom inkább a szociálpszichológia szemüvegén keresztül vizsgálni ezeket a jelenségeket.

2022. szept. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
Igen! Én is az vagyok wáwáwáwáwáwáwáwá :-D
2022. szept. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen, tutira.
2022. szept. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltètel.... Ha valaki pl egy jó viccel vàlaszol az inkább humoros...
2022. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, mit jelent a pszichopata szó? Szerintem nézz utána, jobban jársz. Nem is értem, hogy sikerült párhuzamot vonnod a kettő közé.
2022. szept. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy privátot Petya1002-től, aki feltehetően a kérdező. Így szól: “Ahogyan látom te is az vagy menj orvoshoz.”


5-ös válaszoló vagyok.


Szerintem nem kell orvoshoz fordulnom, hiszen te már most diagnosztizáltál, kemény két és fél általam írott sor alapján. És tényleg, nézz utána, mi az a pszichopata, mert se a Facebook troll, se a kérdésre válaszoló ember nem fedi a fogalmat.


Más esetleg nem kapott?

2022. szept. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, még nem kaptam. Várom pedig, már szorongatom a pszichológusdiplomám, hogy visszaadjam, mert hülye vagyok. Nehéz ez a bizonytalanság.
2022. szept. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A pszichopata álarca


Első megközelítésre az antiszociális személyiségzavarban szenvedő ember nagyon barátságos, elbűvölő, intelligens, mindig azt mondja és csinálja, amit elvárnak tőle. Általában magas pozíciót tölt be, a céljait mindig eléri, sikeres embernek nevezhető. Ha azonban jobban megvizsgáljuk, akkor kiderül, hogy mindez csak a látszat, és a jólszituáltság maszkja mögött egy teljesen más ember lakozik.


Az antiszociális ember végtelenül önző és egocentrikus, mindent azért tesz, hogy a saját céljait elérje. A mások feletti kontroll megszerzésére bármit hajlandó bevetni, legyen az a személyes kisugárzása, manipuláció, erőszakos viselkedés, szex vagy megfélemlítés. Az áldozatok sokszor csak késve ismerik fel, hogy az elbűvölő álarc mögött ki is lakozik valójában.

A pszichopata nem érez


Általánosságban azt mondhatjuk, hogy az ilyen személyiségzavarban szenvedő ember nem érez. Nem érez megbánást, bűntudatot vagy lelkiismeret-furdalást a tettei miatt, sokszor elhárítja magáról a felelősséget mondván, az áldozata megérdemelte, amit kapott. Nem érez empátiát, nem tud együtt érezni másokkal, ezért gyakran tapintatlan, lenéző és érzéketlen más emberekkel szemben. A viselkedése sokszor távolságtartó, hideg. Noha mindig tudja, mit kell mondani, de a szavai mögött kevés a meggyőződés és a valós érzelem.

A pszichopata nem szorong


Másik jellemzője ennek az embertípusnak, hogy nem szorong. Mivel csak önös érdekeik vezérlik őket, ezért nem riadnak vissza a hazudozástól, álnévhasználattól, csalástól, mások becsapásától sem. Kölcsönöket vesznek fel, melyeket soha nem fizetnek vissza, a munkahelyüket igen gyakran váltogatják. Viselkedésük sokszor feszült, felelőtlen, kiszámíthatatlan, alkalmanként a saját magukra veszélyes cselekedetektől sem riadnak vissza. Nem képesek felismerni annak a következményeit, ha bűncselekményen kapják őket, sok esetben visszaesőként kerülnek az igazságszolgáltatás elé.

2022. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!