Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Más szerint is valójában a...

Más szerint is valójában a gonosz, a rossz, sátáni erők érvényesülnek és győznek ebben a kegyetlen természeti, anyagi állatvilagban, ahol az ember a legveszélyesebb, legkegyetlenebb csúcsragadozó?

Figyelt kérdés
Nap mint nap azt tapasztalom, hogy kedvesseggel, gyengédséggel, jóindulattal semmit se lehet elérni ebben a kegyetlen embwri társadalomban. Mindig visszaélnek vagy beletaposnak az emberbe, ha jó lélekként tevékenykedsz. Ellenbeny aki bunkó, kemény, durva, erőszakos, öntelt, egoista, semmire van önbizalma, Istennek képzeli magát, nos ezek a gonosz lények szinte minden megkapnak, elernek az életben. A nők is az ilyen kifejezetten érzéketlen, pszichopata típusra buknak többnyire. Nekemvúgy tűnik a természety azcevolúció is a Satán kezére játszik. Talán fel kéne adni elveimet és nekem is lelketlen, durva, önző, masokon áttaposva gazdaggá, sikeressé válnom? A jóság, lelkiség, gyengédség, kedvesség, megértő viselkedés semmit se ér? Egyszerűen belefáradtam már ebben a világban élni jó lélekként. Idegen nekem ez a kegyetlenkedés, amit sokan művelnek, de lehet csak én vagyok túl érzékeny, empatikus és valójában az a normális, amit sokan művelnek másokkal nap mint nap. Hisz az állatvilágban az erősebb győz. A gyengéket megeszik, az irgalmat, kegyelmet nem ismerő ragadozók győznek...

2021. jún. 24. 23:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
5%
Vallási kategória.
2021. jún. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hívő, de a Sátán elég kifejező arra, amilyen az emberi természet.
2021. jún. 24. 23:55
 3/18 anonim ***** válasza:
22%

Emberi természet?

Emberek kategória > Tulajdonságok.

2021. jún. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Annyiból kötődik a reinkarnációhoz, hogy lényegében a jó karmát jó cselekedettel kéne halmozni, mégis minél jobb vagy másokhoz, annál jobban kihasználnak, bántalmaznak. Hol itt az igazság? Gyengeségnek számít a jóság? Legyünk durvák, bunkók, akkor lehet csak tisztelni az embert? A sikerhez tapossunk át masokon, hazudjunk, manipuláljunk stb. Nem tudom mennyire érthető mikre akarok rávilágítani. Nekem ezért sem tetszik ez a mai társadalom többek között.
2021. jún. 25. 00:05
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4es nem. Az emberek sokszínűek és nem csak a jó és rossz véglet van. Van átmenet is közte. A lényeg hogy amolyan legyen a fogadj Isten amilyen az adjon, de néha el kell gondolkozni mitől olyan a fogadj Isten is, néha a kommunikáció segit.
2021. jún. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
Hiába lettünk úgymond civilizált emberi lények, az ősi erőszakos és törtető viselkedés még mindig dominál a társadalmakban.
2021. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, teljesen igazad van. De azért szerintem ha valaki nem ilyen, mint ahogyan te sem vagy olyan, akkor az ilyen emberek ne próbáljanak mások lenni csak azért, mert a mai világban ez a jellemző sajnos. Ez már szerintem erőltetés lenne. Tudom, hogy ez nem vigasz, de lehetséges, hogy csak a következő életedben fogod learatni ennek a gyümölcseit, itt nyilván a jó karmára gondolok.
2021. jún. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De még az is lehetséges, hogy mindez valami rossz karma, amit ebben az életedben kell megtapasztalnod valamiért. Ezt nem lehet pontosan tudni, csak tippeltem.
2021. jún. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Először is a természet, ami körülvesz a változásról szól. Ha nem lenne az, amit te "sátáni" erőnek tartasz, akkor most nem írogatnánk ide.

A fizikai, kémiai és biológiai evolúció eléggé kulcsfontosságú a létezéshez.

A másik része meg...elég borúsan látod a dolgokat. Egyrészt a ragadozók nem kegyetlenek, hanem teszik a dolgukat és semmilyen értelemben nincsenek párhuzamban a pszichopata emberekkel.

Egyértelmű a leírásból, hogy boldogtalan és magányos vagy.

Azért gondolkodj el egy kicsit azon, hogy milyen lehet egy olyan kapcsolatban élni, amelyikben valaki erőszakos és durva. Nos, valószínűleg ők sem túl boldogok. Szóval feladni azért az elveidet, hogy másképpen legyél boldogtalan, talán nem érdemes.

Ha tényleg olyan vagy, mint amilyennek leírtad magad, akkor keress olyan embert, aki ezt értékeli. Emberként is vannak előnyeid, van választásod, hogy ösztönlényként akarsz élni vagy valami másként?

2021. jún. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Tudi333 ***** válasza:
82%

Szerintem most megterhelő lett számodra ez a "jó vagyok" dolog, ettől vártál valamit és csalódtál...

Attól, ha "jó" valaki, még nem kell hagynia, hogy kihasználják és visszaéljenek a jóindulatával.

Engedd el a karmás kérdést élj ugy ahogy jól esik, ne akarj megfelelni senkinek!

2021. jún. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!