Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tennél olyankor, hogyha...

Mit tennél olyankor, hogyha Te lennél egy süllyedő hajó kapitánya?

Figyelt kérdés

2022. szept. 18. 11:54
A kérdező szavazást indított:
Mentőcsónakba ülnél
Meghalnál a süllyedő hajón
20 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Titanic kapitánya a második lehetőséget választotta.


Pont ezért tettem fel a kérdést!

2022. szept. 18. 11:58
 2/11 anonim ***** válasza:
32%

Az utasokat mentőcsónakba ültetném, ha sok az utas akkor először a családosokat, időseket.


Ha mindenki kimenekült akkor nyilván utoljára mentem magamat a legénységgel.


De nem mindegy az sem, hogy hol süllyedünk. A nyílt óceánon miközben őrült vihar pusztít (mert akkor a mentőcsónak sem opció) vagy mondjuk csak a Balatonon?


A Balatonból szimplán kiúsznék.

2022. szept. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

#2: először a (családosokat,) időseket???

szóval inkább az haljon meg, aki még dolgozik majd egy csomót az államnak, helyette pedig megmented azt aki él még pár hónapot kb.

2022. szept. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%

#3 Le van szarva az állam, számomra az a fontos, hogy egy kisgyerek se maradjon árván és a szép kort megölt idősek is megérdemlik, hogy ne így haljanak meg.


De egy Titanic méretű hajón van annyi mentőcsónak, hogy mindenkinek elég legyen, illetve a mai technológiával pillanatok alatt segítséget lehetne hívni.


Szóval senki sem halna meg.

2022. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
szép kort megélt idősek*
2022. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%
Nem fogok szuicidkodni azért, mert valaki más szar minőségű, könnyen elsüllyedő hajót gyártott😃👍
2022. szept. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Hát ha valaki megélt egy szép kort, akkor már volt élete. Én inkább a fiatalokat menteném először, én meg a VIP mentőcsonakba ülnék a legénységgel. Nem leszek öngyilkos, csak mert süllyed a hajóm. Bár biztos nem túl kellemes érzés.
2022. szept. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Mégis mi lenne a jó nekem abban, ha meghalnék egy süllyedő hajón?

A Titanic kapitányát sem tudom megérteni, hogy miért dönthetett így.

Természetesen először saját magamat menteném, utána pedig megpróbálnék segíteni a többi embernek is.

2022. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%

Mindenki a sajat maga életét mentené először, ez a feláldozod magadat csak a filmekben létezik.


Aki nem ezt mondja az hazudik illetve hősködik.

2022. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
A Titanic kapitánya szimplán azért választotta a második lehetőséget, mert muszáj volt. Régebben a kapitány nem hagyhatta el a hajót baj esetén sem. Akkor még ez volt a szabály.
2022. szept. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!