Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a társadalom?

Hogyan működik a társadalom?

Figyelt kérdés

2022. szept. 18. 14:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%
úgy ahogy
2022. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Ezt így nem lehet a GYK keretein belül megválaszolni...


EGy komplett tudományág.

2022. szept. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon összetett kérdés. Az elmúlt évezredekben legalább egy tucatnyi könyvtárat megtöltő mű készült a kérdés körül.

Mégis arra vagyok kíváncsi, hogy a te értelmezésed szerint, hogyan működik?

2022. szept. 18. 15:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Melyik része...??


Nem igaz, hogy nem vagy képes felfogni, hogy ez nem eg-ykét mondatban leírható téma....???

2022. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendben igazad van.

Akkor visszavonom a kérdést.

2022. szept. 18. 15:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megpróbálok válaszolni. Az egész a túlélésről szól, és az ember, mint viszonylag gyenge fizikumú állat, az agyát használja a túlélésre. Ez a rendszer a generációkon át egyre bonyolódott, erről szólnak a könyvek, de a lényeg csak a túlélés az egészben.
2022. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Magából kifordulva, szükségtelen mértékben felgyorsulva, a valódi szabadelvűséget szükségtelen terrorra cserélve.
2022. szept. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Írott és íraltan szabályok alapján. Többé-kevésbé megfelelően.
2022. szept. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Magyar viszonylatban:

A társadalom önállóságra "törekszik"(?), de amint jön egy nehézség, egyből a vezetőhöz ugrik (itt inkább a politikaira gondolok épp...), hogy adjon támogatást neki a megélhetésére. Miközben ő támogatást kap, leugatja a másikat, akinek ugyanúgy valami oknál fogva segítségre lenne szüksége...

Ezért is "példaértékű" a magyar társadalom.

2022. szept. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Darius- ***** válasza:

Kedves kiiro. Valoban osszetett, ahogy irtak az elottem kommentelok.

Azt irom, ami hirtelen eszembe jut: ami a tarsadalomban elfogadott, az legtobbszor kovetendo példa és altalaban helyes (ez alol kivételek a rejtett dolgok, amirol a tarsadalom tobbségének sincs tudomasa), egy norma az egész, sokak szeretnének megfeleni a tarsadalomnak, mig masok azért extrémek, mert kilognak valami altal a megszokott normalis attituddel szemben.

2022. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!