Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A páros vagy a páratlan...

A páros vagy a páratlan számokkal szimpatizálsz jobban?

Figyelt kérdés
Úgy általában.

2022. szept. 18. 21:23
A kérdező szavazást indított:
Páros
Páratlan
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A 0-val. 😅
2022. szept. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Zsákutca.😅
2022. szept. 18. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
A nulla az nem páros?
2022. szept. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én még úgy tanultam, hogy se nem páros, se nem páratlan. Azóta nem tudom mi az aktuális.
2022. szept. 18. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

"A nulla páros szám, mert kielégíti a „páros számnak lenni” nevű tulajdonságot, azaz a kettő egész számú többszöröse, nevezetesen a kettő nullaszorosa. A számok fogalmi történetében a nullának külön saját fejezete van, mivel viselkedése sajátos.


Ezt szemlélteti a következő példa, ami a többszörös szó köznyelvi és matematikai használata közti különbségre mutat rá. Egy egész szám többszöröse abszolút értékben nem mindig nagyobb az eredeti számnál: az egyszerese ugyanannyi, a nullaszorosa pedig nulla. Mégis, definíció szerint ez utóbbi két esetben is többszörösről beszélünk.

Egy szám páros, ha 2 egész számú többszöröse. A nulla egész számú többszöröse 2-nek, ezért a nulla páros.[13]


Matematikai szempontból nincs szükség további bizonyításra, de ez a tény további magyarázatra szorul, az első három osztályban a gyerekek ugyanis nem értik a fenti definíciót.[14][15] Vannak olyan tanulók, akik ekkor még nem ismerik az egész szám fogalmát, és azt sem tudják, mit jelent a többszörös szó.[16] A páros és a páratlan számok közötti különbségtétel önkényesnek látszhat a gyerek szemében. A számkör bővítésekor segíthet, hogy a párosság fogalmát nem lehet akárhogy kiterjeszteni.


A nulla páros voltának életkornak megfelelő magyarázata visszamegy a konkrét objektumok párba állítására. Hasonlóan szemléltethető a páros és páratlan számok váltakozása. Gyermeknek a nulla páros volta úgy szemléltethető legkönnyebben, hogy minden páros szám két páratlan közt helyezkedik el a számegyenesen, és a nulla is.


A nullával kapcsolatos hitek abból a meggondolásból is eredhetnek, hogy a nulla semmit jelent, és a semminek nincsenek tulajdonságai."


[link]

2022. szept. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy a nulla páros szám, mert a számegyenesen minden páratlan szám előtt és után páros van. Mivel az 1 és a -1 páratlan számok, közöttük csak páros lehet.

Egyébként nekem három kedvenc számom van, kettő páros és egy páratlan. :D

Viszont a matekot nem szerettem soha.

2022. szept. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Negatív, vagy pozitív?
2022. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7.

Se nem negatív, se nem pozitív.

Ilyen szempontból semleges szám a nulla.

2022. szept. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!